Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyásznak mondjam meg,...

A nőgyógyásznak mondjam meg, hogy szeretnék táppénzre menni, mert fizikai munkát végzek? (Még a terhesség elején járok. ) Szokták támogatni az ilyen kezdeményezést?

Figyelt kérdés
Nekem ez azért is furcsa, mert a háziorvosomhoz is alig járok, szerencsére nem voltam táppénzen az elmúlt 2 évben. Viszont a babát nem akarom elveszíteni, mert nehezeket kell cipelnem, ráadásul éjszaka is dolgozunk.
2009. márc. 17. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze! Mondd meg!
2009. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem szólsz a munkahelyeden, és akkor könnyített feladatokat kapsz és nem kell cipekedned?! Én így tettem, mert árufeltöltő voltam és sokszor nehéz raklapokat kellett huzogatnom, meg nagyon nehezeket emeltem, és már kb. 5.5-6hetes terhesen szóltam, és nem, nem rúgtak ki csak mert terhes vagyok. Azóta pénztárgépen vagyok és figyelnek hogy ne emeljek, valamint ha segítséget kérek, akkor jönnek és segítenek (pl. nem emeltem meg a 16kg-os kutyatápot, és más megemelte nekem hogy be tudjam ütni a vonalkódot stb).
2009. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Táppénzre a háziorvos vehet, de a nőgyógyásznak kell egy javaslatot írni, hogy miért. Na, ez nálunk így nézett ki: Kérem a beteg táppénzre vételét.

Szóval nagyon komoly. Mi jóban vagyunk a házorvossal, úgyhogy kiírt, és utána vittem a doki javaslatát. Ha nem vagytok túl jóban, azért panaszkodj egy kicsit: fáj a derekad, a lábad, émelyegsz. Stb. A sógornőmet pl. nem akarták kiírni, mert a terhesség nem betegség. (Javasoltam váltson háziorvost.) Azért a legtöbb elég készséges, mert nem akarják, hogyha baj van, őket vegyék elő.

2009. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A törvény előírja, hogy kismamát nem lehet éjszakáztatni. Én 3 műszakban dolgoztam, és mivel a munkahelyem nem tudott két műszakos munkarendet biztosítani, ezért kértem a nőgyógyászomtól egy igazolást, amivel már a háziorvos táppénzes állományba tudott venni. Nehezet emelni semmiképp sem egészséges a babára nézve! A nőgyógyász zokszó nélkül kiír, ha megkéred. De, ha szólsz a munkahelyeden, hogy tudnak-e az állapotodnak megfelelő munkát, akkor ki sem kell iratnod magad. Én is dolgoznék, de nekem nem tudtak a munkakörömben két műszakos munkarendet biztosítani, így a 9. héttől itthon vagyok. Utálok tétlenkedni, de a baba mindenekelőtt!! 16 hetes kismama.
2009. márc. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!