Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit éreztél, mikor kiderült a...

Mit éreztél, mikor kiderült a második baba (nem tervezet)?

Figyelt kérdés
én ma tudtam meg (igazából már sejtettem) hogy 15 hós kislányomnak testvérkéje lesz. 7 hetes babás vagyok. mióta kijöttem a dokimtól, azóta folyamatosan rám jön a sírás, tele vagyok kételyekkel. normális amit érzek, vagy még nem lennék felkészülve? elmúlik ez az érzés?
2011. jún. 1. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Szar élete lesz a szegény kisgyereknek :/
2011. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak kimerült és fáradt vagy, lehet azért érzel így.

Egyébként hogy-hogy terhes lettél? Nem védekeztetek?

Amúgy meg gondolj mondjuk a jó oldalára, ha később viszont akartatok volna a tesót, akkor legalább most szinte egy füst alatt elintézed, és nem kell majd évek múlva megint elölről kezdeni.

2011. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
megváltozik szerintem.:) nekem anyum mesélte hogy velem volt így, hogy csak "becsúsztam", pedig nem akartak másik gyereket. de utána hamar megváltozott a hozzáállása.:)
2011. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Boldog voltam... Soha nem tervezgettük előre, hogy ekkor és ekkor lesznek gyerekeink. A természetre bíztuk. A fiam 2 éves volt, mikor kiderült, hogy jön a tesó... Mindig úgy gondoltuk, több gyereket szeretnénk, akkor, mikor ők jönni akarnak. A kislányod csak nyer azzal, hogy nem lesz egyedül! Amikor a pici megszületik, már elég önálló lesz, szóval ne izgulj! Tudod: a szeretet nem egy torta, ami kevesebb lesz, ha több felé kell osztani :) Minél több embert szeretsz, annál több lesz.
2011. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hós volt, mikor kiderült, hogy jön a tesó,nemterveztük.Nekem még az abortusz gondolata is megfordult a fejemben(anyagi okokból).De megtartottam,imádom,úgy érzem, utálnám magam,ha másképp döntöttem volna.Kegyetlen nehéz az első pár hónap, de aranyosak,és imádom mindegyiket.Az meg természetes,hogy aggódsz,hiszen egy 15 hós lány még nem önálló,de hamar össze lehet rázódni.Kitartás,és ne aggódj!!!!!!Az első válaszoló,meg egy i77dióta.
2011. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagyon empatikus...

Az én kisfiam 14 hónapos, én pedig 15 hetes terhes vagyok.Nem terveztük, és igen, amikor pozitív lett a teszt, nagyon megijedtem.

Olyan gondolataim voltak, hogy ki vagyok én, hogy ezt tegyem a fiammal, mert a másik baba tőle veszi majd el az időmet, hogyan szerethetek egyszerre kettőt, hogyan fogja a fiam viselni, hogy megszűnik a kétszemélyes kis univerzumunk (mármint hogy egész nap én vagyok vele) hogyan látok el egy csecsemőt és egy kisgyereket egyszerre...igen, tele voltam/vagyok kételyekkel. Kb 3 nap telt el, mire örülni tudtam.

A nőgyógyász az első vizsgálaton kisebbnek találta a magzatot, benne volt a pakliban, hogy megállt a fejlődésben, vissza kellett mennem kontrollra. Sírva hívtam fel a férjemet, hogy lehet, hogy nincs rendben a baba, akkor már tudtam, hogy akarom őt is! Két hét múlva persze kiderült, hogy minden rendben, a baba fejlődik, csak épp jóval később fogant, mint a standard számolás alapján. (kb 3 héttel fiatalabb)

A 12 hetes uh-n nagyon féltem, hogy megint találnak valamit,de rendben. Most várom a 20 hetest...:)

Szerintem ne aggódj, ezek az érzések elmúlnak, csak ez egy teljesen új élethelyzet, el se tudjuk képzelni, hogyan oldjuk majd meg, igaz? de én hiszek benne, hogy menni fog. Fel a fejjel!

2011. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne aggodj és is is érzek pedig terveztük a tesót de nem gondoltuk h ilyen hamar összejőn.Az én kislányom is 15 honapós én meg 9 hetes babás.Nagyon félek mindentől, hogy hogyan fogok boldogulni, milyen lesz a szülés (az első nagyon nehéz volt) meg minden, azt mondja mindenki hogy elmulik ez az érzés..hát remélem.Tudom h nem lesz könnyű de hidd el együt érzek veled.Fel a fejjel, és ne aggodj mint ahogy már mondta, minden rendben lesz.
2011. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kislányunk egy éves szülinapja előtt 1 héttel már ott volt a poz. teszt a kezemben. Nagyon nagyon örültem!!! -féltem egy kicsit,mert fával fűtünk,és éjszaka nem keltünk fel a tűzre tenni,reggelre meg 16 fok lett; és az a baba télen született volna. A párom eleinte nem örült neki,de 1 hét nem telt el,és megbarátkozott a gondolattal. Sajnos az az öröm már nem tartott sokáig. A 7. héten elment a babó.

Azzal vigasztaltam magam,hogy megbeszéltük a párommal,hogy a következő év nyarán nagy pocakkal fogok mászkálni. Így is lett! :D amikor eljött az ideje,akkor egyből össze jött az a Drága kis lélek,akit mostanában szoktatunk a szobatisztaságra :)


Ne aggódj,hamarosan rendeződnek a gondolataid!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!


Üdv:2gyermekes,25h.km.

2011. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm csajok, nagyon aranyosak vagytok. hát remélem hogy valóban elmúlik ez az érzés. szerencsére a párom mindenben mellettem áll, és biztat. rajta jobban látom hogy örülne. igazából én is örülök, csak más volt eltervezve. egyébként szerettünk volna úgyis kistesót :) hát hamarabb jön...hát ez az élet rendje.
2011. jún. 1. 16:25
 10/12 anonim ***** válasza:

16 hósa lányom, 1 hónap múlva megszületik a kisöcsi :)


Örülj hogy lesz kivel játszania, együtt bandázni :)) szerintem nagyon jó lesz nekik a kis korkülönbség!! Nekünk eleinte nehéz lesz de megoldjuk, meg azért annyira nem nagy dolog :)) régen 10 gyerek jött sorban egymás után, mi 2 vel csak elbánunk!!


Nem rossz jön most ! épp ellenkezőleg!!! Uh szerintem örülj Neki és várjátok szeretettel!!!!


36 ht km

2011. jún. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!