Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogadott orvostól az ultraha...

A fogadott orvostól az ultrahang után kérdezzem meg mennyivel tartozok? És már most megkérdezzem hogy a szülést mennyiért vállalja majd?

Figyelt kérdés
Most megyek hozzá majd elöször ultrangra.
2009. márc. 18. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a magánrendelésére mész,van fix tarifa.Ha nem,akkor kérdezz rá.Én egy borítékba tennék előre pénzt(nem tudom a te anyagi helyzeted milyen)kb.5000 ft-ot,és ha semmit nem mond,egy köszönöm kíséretében odaadnám neki.Gondolom pár hetes terhes vagy(2 értelmű,h most mész hozzá először,mert vagy most ajánlották azért,vagy ez a legelső UH.)Mindegy is,sztem írd fel a számodra fontos kérdéseket,és nyugodtan kérdezz rá.(mikor megy szabira,ha most igent mond,veheted-e szentírásnak,h veled lesz stb.)Ettől függetlenül várj még 2-3 alkalmat,mert lehet,h úgy fog bánni veled,h inkább váltasz(nem ismer meg,nem adja oda a közvetlen elérhetőségét,nem elérhető,nem hallgatja meg a kérdéseidet,vmiért nem szimpi,és nem érzed magad és a babádat biztonságban nála stb.)
2009. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fogadott orvosomnál úgy volt, hogy az uh-t nem a magánrendelőben csinálta, hanem a kórházban, így nem fizettem érte. Ha ott csinálja, akkor meg a vizsgálati díjban benne van. Én nem kérdezném meg a dokit, mennyit szeretne majd kapni, ezt szerintem te döntsd el. Rakj félre és a szülés után döntsd el, mennyit kapjon. Hallottam, hogy v.ki megkérdezte és horribilis összeget mondott. Akkor meg mit csinálsz orvost váltassz? :(
2009. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első vál.vagyok.Abban az esetben,ha horribilis árat mondana,én biztos,h váltanék!!!!!(2 babát szültem már)

Egy pénzéhes doki nekem nem megbízható!!!És az is kellemetlen,h ha nem annyit adsz,utána ne gondold,h nem éreztetné.Márpedig találkozol vele a khzban,és varratszedéskor is(de az lehet,h le se sz*r majd).A 6 hetes kontrollon már nem biztos,mert lehet nem hozzá mész vissza.De ott vagy ahol a part szakad,mert a így is úgy is másik doki után kell nézned.Az ÉN véleményem az,h amit meg lehet beszélni,azt meg kell beszélni.Én nem szeretem a zsákbamacskát,szeretem tudni,h mikor mire számíthatok.

2009. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szióka!

Ha a magánrendelőben csinálja az uh-ot,akkor fix a tarifa.Nekem a kötelező ultrahangot a kórházban csinálta a tb-fizetők pénzéből ,munkaidejébe így ott nem adtam neki!Én nem kérdeztem meg,hogy mennyiért vállalja a szülést,mert úgy gondoltam annyit adok neki amennyit tudok illetve attól függ hogy milyen lesz szülés alatt.

Mert ugye a kórház is ahol szülünk az is a mi pénzünkből van fenntartva!Én úgy gondoltam,hogy hagy döntsem el azt hogy mennyit adok a dokinak!Ráadásul ha ő mondott volna tarifát,akkor az biztos hogy otthagytam volna!Mert szerintem ez gusztustalan.Amúgy azt szokták mondani,hogy amennyiért a magánrendelőbe jársz annak a tízszerese a tarifa!

2009. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első és 3.vál.vagyok.Látod,ezért kell megkérdezni!!!!A 4.válaszoló írta-és én is tudom,h általában ez így van-h a 10X-ét szokták kérni a szülésért(én bp.-i vagyok,de vidéken is hasonló a helyzet).Na az az én esetemben igen durva lenne,mert 14000 ft/vizsgálat a magánrendelőjében(ebben az UH is benne van).Ezért én megkérdeztem,és a szülés tarifája(a sima és a császár is)70000 ft volt.Nagyon nem mindegy!!!!Az pedig,h előre megbeszélitek a tarifát teljesen természetes,amennyiben fogadott orvosról van szó!!!Miért lenne elítélendő???Persze,a TB-t azért fizetjük,h a khzban csúszópénz fizetése nélkül maximálisan elássák az embert.Ha nem fogadsz orvost vagy szülésznőt,és nem magánrendelésre jársz,nem is kerül egy filléredbe sem.De ha már igényt tart az ember a doki idejére(pl.ne utazzon el akkor,amikor én szülök vagy jöjjön be miattam akár éjszaka is)annak ára van.Sztem.
2009. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!