Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas cukoreredmény esetén...

Magas cukoreredmény esetén milyen szénhidrát-diétára fogott a doki?

Figyelt kérdés
Nekem a terheléses 7.4 lett(2 órás).Diétát kell majd tartanom.Még nem voltam a dokinál,ezért nekem érthetetlen,hogy mi a 180,meg 160 szénhidrát.Ez g?És honnan tudom,miben mennyi van?Pl,ha az van írva egy sonkára,hogy 10 dkg-ban 5,02 g-van,akkor az azt jelenti,hogy aznap még ehetek pl. 175 g, vagy 155 g szénhidrátot?Nem értem.Segítsetek
2011. jún. 2. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A 7,4-es eredmény már magas? MOst már nem is emlékszem pontosan. Azt gondoltam, az még valahol a határon van. Nekem is magas lett: 8,2, én 150 Ch-s diétán voltam, megmondom őszintén, soha nem számolgattam. Kaptam egy menüsort 1 hétre, és egy kis könyvet, amiben benne volt, mi mennyi szénhidrátot és kalóriát tartalmaz. Én a menüsor alapján kb. hasonlókat ettem vagy összeválogattam, vagy ha nagyon más volt, akkor kinéztem a kiskönyvből. Elvileg így van, ahogy írtad, de nekem a dokim azt mondta, igazáből szinte mindent ehetek, még sajtos makarónit is, ha azt kívánom, arra figyeljek, hogy teljes kiőrlésű dolgok legyenek, semmi cukor semmi édesítőszer, a gyümölcsökkel kell igazából vigyázni, sok főzelék, zöldség, fehér hús, a felvágottak nyugodtan mehetnek és szénsavmentes ásványvizet igyak vagy gyümölcsteát ízesítés nélkül. (nyáron nagyon jól esett hidegen). Magyarul a mértéken van a hangsúly, hogy ne ingadozzon a cukrod, mert az árt a babának. Napi ötszöri étkezés fontos, nasinak joghurt, pár szelet alma, szóval könnyű és nem édes ételek legyenek. Nagyon boldog babavárást Neked! Üdv, 17 hónapos kisfiú anyukája.
2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is KÖSZI,hogy válaszoltál.Nem tudom,mennyire magas,mikor átvettem a leletet csak annyit mondtak,konzultáljak a dokimmal a diétát illetően.Nekem ugyan a 2. babám lesz,de az elsőnél semmi gondom nem volt,így fogalmam sincs,mit hogyan.A válaszodnak köszönhetően kezd világossá válni a dolog,és ezek szerint kapisgálok is valamit,ami a számolást illeti...még 1x köszi,Neked is jó babázást.
2011. jún. 2. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megint én :-) Amikor mondta a dokim, hogy magas a cukoreredményem, hirtelen azt sem tudtam, fiú vagyok-e vagy lány. Annyira ledöbbentem, mert sosem gondoltam volna. (de a dokim sem) Semmi hajlamosító tényező em volt, vékony vagyok (a doki szerint túl vékony voltam), mindig sportoltam, a családomban sincs cukorbeteg, erre puff... De aztán lassan megnyugodtam, mindig ellenőrizték a cukromat, teljesen rendben volt minden, nem volt alapjában véve nehéz dolgom, mert az édességeket amúgy sem szeretem. Annyi az egész, hogy figyelni kell arra, hogy ne egyél össze-vissza mindent, ahogy megkívánod, hanem tudatosan ügyelj arra, hogy miből milyen fajtát választasz, és ne hatalmas mennyiségeket egyél. De éhezni nem szabad. Normál esetben nem is fogy ilyenkor az ember, de én pl. onnantól kezdve egy dekát nem híztam a terhesség végéig. Így össz. 10 kg-t szedtem fel. Szóval a lényeg, hogy ne ess kétségbe, legyél nagyon boldog és vigyázz a Magatokra!
2011. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon aranyos vagy!Igen,sajnos én is hajlamos vagyok az össze-vissza evésre!Holott a súlyom is rendben van(170 cm vagyok,62 kg estem teherbe,most 68 kg vagyok),én is sportoltam-most is teszem,kismamatorna formájában-és az én családomban sincs cukorbeteg...
2011. jún. 2. 22:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy mindenféle édességet én sem kívánok,ám amit imádok(kicsi korom óta)az az étcsoki!Az még egészséges is,már ha nem egy táblával eszik meg az ember egyszerre(én nem szoktam,bár meg tudnám enni).Szerencsére nincs tőle székrekedésem se(még csak az hiányozna!)
2011. jún. 2. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!