Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szénhidrát szegény diéta? Mit...

Szénhidrát szegény diéta? Mit szabad és mit nem szabad enni?

Figyelt kérdés
Magas lett a cukrom.Még a terhelést megvárják, addig csak ennyit mondtak.
2010. aug. 21. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
szia nekem is magasvolt a másodiknál és nem hettem kenyeret tésztát lisztes meg cukros dolgokat nem szabad enni.
2010. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél semmilyen édességet, ne igyál üdítőket, kenyérből, tésztából csak teljes kiörl., rozs stb.

Gyümölcsből is keveset, inkább csak almát. Semmi barack, szőlő, banán, szilva. Tejből kevés és az se reggel.


Amit ehetsz az a tejtermékek, korpovit keksz, rozsos, korpás ételekm zabkorpa natúr yoghurtal pl, husi, barna rizs és zöldségek minden mennyiségben.


Viszont éhezni nem szabad, a napi 150-180 gramm szénhidrtot be kell vinni!

2010. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Diétát fognak beállítani ahogy írták a többiek 150-180g szénhidrátot kell naponta meghatározott időben enned. Nem vészes ki lehet bírni, éhezni nem szabad! Húst minden mennyiségben ehetsz ha a koleszterined rendben van. Tejet minden nap inni kell a calcium miatt de csak este szabad 2 dl-t. Amiket ehetsz: hús,a legtöbb zöldség, sajtok, felvágottak, tojás, korpovit keksz, kefír, natúr joghurt, néhány gyümölcs (alma,málna,szeder,dinnye-piros, ribizli) de ezeket mérni kell mert van bennük gyüm.cukor. Nekem 1 napom: reggel 7: 20g szénhidrát: 3 abonett,3 tojás, 100g paradicsom 10óra: 30g szénhidrát: 6-7 korpovit keksz 100g őszibarack vagy 1 natúr joghurt, edéd 50g szénhidrát: valamilyen zöldség leves vagy húsos leves, főzelék, sült hús kimért krumplival-rizsel vagy több zöldség köret, uzsonna 16óra 20g szénhidrát: gyümölcs és 3 korpovit vagy kefir,joghurt. Vacsi 19óra 30g szénhidrát: 2dl tej, 3 abonett 2-3 virsli-bacon-sajt- megsütve, vagy az ebédről maradt főzelék.

Remélem tudtam segíteni amit nem nagyon lehet, kenyér,krumpli,rizs,fehér lisztet tartalmazó bármi cukor, üdítők, kechup, süti-de ha találsz diétást és meg tudják mondani a ch tartalmát akkor beépítheted néha. Néhány trükk: zsíros étel után egyél sütit vagy olyat amiben több a ch mert a zsír kevésbé engedi egyszerre felszívódni a cukrot. Joghurt vagy gyümölcs előtt ugyan ezért pár szem korpovit kekszet egyél, ha az étkezések között éhes vagy kevés sajtot,vagy ubit lehet enni abban nincs sok szénhidrát.

2010. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek.

Hát ahogy elnézem el nem tudom képzelni,hogy ezzel jóllakjak:)

Köszi még egyszer.

2010. aug. 22. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nagyon jól leírta, hogy mit lehet és mit nem. A védőnőd biztosan tud adni neked tápanyagtáblázatot, ami sokat segít. Nyugi, nem fogsz éhezni. Én 7 hete vagyok 160gr-os szénhidrát diétán és nem annyira vészes, mint ahogy elsőre hallatszik.De bevallom, hogy én néha vétkezek :-) Be-be csúszik egy kis süti. De csak kizárólag házilag készített, nem bízom a bolti süteményekben.

Ha már nagyon éhes lennél, egy kis virslit például vagy egy szelet húst. A leglényegesebb dolog szerintem az, hogy sokszor egyél keveset. Nekem a dietetikus azt ajánlotta hogy legyen 5 étkezésem, mind meg van adva hogy hány gr szénhidrát legyen. Én van amikor az ebédet is még két részre osztom...igy szinte egész nap eszem :-)

2010. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!