Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok a testvéretek nevét a...

Adnátok a testvéretek nevét a születendő babátoknak?

Figyelt kérdés
A testvérem Bettina, és nekem nagyon tetszik ez a név. Csak valahogy nekem furcsának tűnik hogy ugyanaz legyen a nevük. Szerintetek is fura lenne, vagy ez hülyeség?
2011. jún. 3. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem adnám,de csak azért mert nem tetszik a nevük,de lehet ha tetszene simán adnám,bár tény,hogy tényleg fura,de csak mert megszoktad ha meghallod,hogy Bettina a testvéredre gondolsz,szerintem ha a babátok is Bettina lenne megszoknátok és nem lenne fura!
2011. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a párom nővérének a neve tetszik, csak az a baj,hogy ugyanaz a vezetékneve ugye,mint a férjemnek, így nem lenne jó!
2011. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jah és szerintem az sem fura,hogy ugyanaz a nevük! Régebben tv-ben volt egy nő mind a két fia István volt,mert azt hitte,hogy meghalt az idősebb fia (már régóta nem találkoztam stb...) És született még egy gyereke az is István lett,na ez már fura sztem!
2011. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen. Miért ne
2011. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért ne. Csak most divat,hogy minél extrább neve legyen a gyereknek.
2011. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Simán adnám, ha éppen ez tetszik. Azért kérdezz rá, hogy Ő nem akarja-e a saját gyerekének ezt adni, mert az már tényleg sok lenne.

A mi falunkban volt egy Emerencia, akinek csak fiai születtek. Megkérte a húgát, ha lánya lesz, adja ezt a nevet neki. Így is lett, azóta még egy generációban született náluk Emerencia.

2011. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden nevet kihúztunk, ami előfordul a családban, pedig van egy csomó, ami tetszik. De így is maradtak normálisak, nem kell rögtön Winnetou-nak keresztelni, nálunk a Levente nevet kapta.

Most a másodikkal bajban vagyunk, mert alig van olyan fiúnév, ami tetszene. Lány esetében nincs gond, van választék.

2011. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én az öcsém nevét akartam adni Tamás-t, ha fiunk lesz ( még nem tudjuk ki lakozik odabent a pocakban), de mivel az unokatestvérem párja Tamás és ők ezt a nevet adják a picinek ( egyidős terhesek vagyunk és ők már tudják hogy kisfiuk lesz), ezért nem adjuk mink. Így most egy másik nevet keresünk de még nincs meg az igazi...

27hkm

2011. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze!

Engem nem zavarna. Én azt adnám neki, ha az a név tetszik.

2011. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem, pedig tetszik a neve, Gergelynek hívják. De mi is kihúztunk minden előforduló nevet a családban. Egyedül a felmenők neveivel vagyok kibékülve. Pl. a nagyszülők és felmenők között volt Benjámin, Miklós vagy Gergely. Így adtuk volna. Sőt, ha fiunk lesz, előfordulhat, hogy Csaba lesz, ami a férjem szeretett, de már meghalt nagybácsijának és az én meghalt öcsém neve. Mivel nem él hasonló nevű ember a családban, ezért adnánk a nevet. Ha élne, akkor nem.
2011. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!