Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás. Olyan nehéz. Ti...

Névválasztás. Olyan nehéz. Ti hogyan válogattok?

Figyelt kérdés

Listát írtok? Külön Apa és külön Ti majd összefésülitek? Vannak favorit nevek, már régóta tudjátok, hogy CSAK az lehet a Pici neve?


Hogyan kezditek a névválasztást, hogyan szűkül a kőr?

Megvártátok amíg kiderült a Kicsi neme?


Mi nem szeretnénk, hogy mindegyik gyereknek ugyan az legyen a keresztnevének a kezdőbetűje. Az nagyon leszűkíti a kört és csak az miatt...szóval ez nem jött be nekünk :)

Legyen nemzetközileg is használható, DE nem magyarosított külföldi Pl Dzsesszika :)

Ne legyen túl gyakori, ne legyen régimódi.


Olyan nehéz JÓ nevet találni


2011. jún. 5. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk valahogy varázslatos volt. Tinik voltunk még az apukával, mikor mondtam, hogy milyen név tetszik nekem. Azt mondta, ez neki is nagyon tetszik, ha együtt maradunk, legyen ez a gyerek neve. Most várjuk, és mindketten ugyanazt akartuk, nem is válogattunk :)
2011. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Üdv!Mi mindig azt gondoltuk,hogy lányunk lesz és tudtuk mit is adunk!Két név között hezitáltunk csak!Aztán a 16.héten megmutatta,hogy Ő egy gyönyörű kisfiú és a sok név közül Apának egy se tetszett!Az Apuka neve régimódi,de azt mondta,hogy inkább,mint a sok neki nem tetsző!Én meg előálltam egy "divatosabb",egyszerű,magyar névvel ami ugyanolyan csengésű,mint az apáé,de mégse ugyanaz és ez lett a befutó!Kb.20.héttől tudtuk,hogy így fogjuk hívni és soha el nem tántorodtunk!Ma már 2 és fél éves és nekünk a világ legszebb neve és szerintem teljesen illik is a személyiségéhez!
2011. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

:)

Romantikus :)


Apa ül én olvasom a neveket (amik nekem tetszenek) Ő meg csak hümmög és mindegyiket megvétózza :)

Mindegyik név emlékezteti egy régi osztálytársra, nem jó arcú ismerősre :)

Mondtam Neki, hogy akkor most Ő jön, írjon listát, de tuti nem fog :)

Nem is tudom, hogy az első 2 gyerekünk, hogy kapott így nevet :)

2011. jún. 5. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

hát mi elővettük az utónévkönyvet és elindultunk az a betűnél...

szempontjaink:

1.rövid, tömör név

2.pattogósabb, keményebb hangzás(nem bírom az ilyem Amira, Amina és társai neveket, mert valahogy semmilyen, unalmas, gyenge)

3.nem lehet gyakori, sőt,csakis ritka vagy szórványos

4.passzoljon a vezetéknévhez

5.ne jelentsen hülyeséget(okés, hogy legyen ritka, de ne legyen Gyémánt vagy Szellőcske)

így aztán nem is maradt sok név:Gemma, Villő, Zorka

végül a Villő maradt

ha megvannak az alapvető szempontok könnyen megvan a végső választás

2011. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi tudtuk,h régi magyar nevet szeretnénk.Először,és másodszor fiú lett,először listát írtunk mindketten,aztán kihúztuk a másik listájáról ami nem tetszett,így leszűkült kör.Másodszorra üzenete lett a névnek,hirtelen ötlet volt-szintén régi magyar név-,és azonnal megtetszett.Harmadszorra ikrek lettek,lányok,nekem volt talonban egy lánynevem,amit általános iskolás korom óta őrizgettem,beleillett a koncepcióba,így az egyik meg is volt, a másikuknak szintén volt egy előtte nem sokkal felfedezett név ami nagyon tetszett,így gyorsan meglett.

Nálunk szempont volt,h egyszerű,de ritka név legyen,azt hiszem,ez is sikerült mind a 4 alkalommal.

2011. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Mi úgy csináltuk,hogy egyszerűen elképzeltük,ahogy a gyermekünk 30 év múlva,komoly üzletemberként vagy ügyvédként éppen kezet nyújt valakinek,és bemutatkozik.


Azok a nevek amelyek komolytalanul,esetleg már-már vállalhatatlanul hangzottak,kiesetk.


Utána végig gondoltuk mi az ami gyerkőcként is aranyos.

A túl régimódi és túlmodern nevek egyaránt kiestek.

Szerencsére, a mi családunk a "normális" neveket szereti.


Kislányom így Nóra lett.


Most várjuk a tesót,még nem tudjuk a nemét sem és a neve sem biztos. EGYENLŐRE a Gábor és az Ágnes tűnik befutónak,de ez csak az első ötlet,amivel csak úgy a hasunkra böktünk,és a fenti paramétereknek is megfelel.

Azért még átböngésszük az utónév könyvet.


Olyan nevet,mint a lányomnak nem founk tui találni szerintem,mert amint ráakadtunk erre a névre (Nóra) onnantól kezdve beleszerettünk,és el sem tudtunk más nevet képzelni.

2011. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én érdemben nem tudok válaszolni, nálunk a sors adta a nevet.

Még azt sem tudtuk, hogy fiú lesz vagy lány, amikor egy kedves barátnönk közölte, hogy neki bevillant a gyerek neve. Különösebben nem foglalkoztam vele, de amikor kiderült, hogy kislány lesz, egyértelmű volt, hogy nem hívhatjuk máshogy.

Nem vagyok kifejezetten babonás, meg semmi, de úgy gondoltam a sorssal nem megyek szembe. :)

Nekünk egyébként a fiú név lett volna meg, de így egyértelmű lett a lány név.

2011. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy filmnek köszönhetem a kislányom nevét, mondhatni. :) A boldogító talán c. filmet néztem és annyira tetszett a főszereplőnő neve: Hannah. Olyan szép, kellemes csengése volt. Akkor megemlítettem a páromnak, hogy mennyire elragadott ez a név és, hogy van magyar megfelelője is, tehát anyakönyvezhető. Őt is teljesen elvarázsolta a Hanna név és akkor eldöntöttük, hogy na majd egyszer ha lesz egy kislányunk, akkor Őt Hannának fogjuk elnevezni. Eltelt egy jó másfél, két év kb. és kiderült, hogy kislányt várok. Így az Ő neve Hanna lesz! :)

28 hetes kismama

2011. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kiderült, hogy lányom lesz kaptam lány utónév könyvet.

Kiírtam amik tetszettek és megmutattam a páromnak. Majd közösen kiválasztottunk abból is pár nevet pár nevet. Gondoltam ha meglátjuk a babánkat, kiválasztjuk a hozzá illő nevet. A nevek: Csenge, Zorka, Hanga, Emma meg még volt valami, de már nem emlékszem. Aztán a mamám és anyukám amarilliszt akartak a kertbe. Én pont aznap mentem szülni. 2 nap vajúdás után az első név ami az eszembe jutott: Amarillisz. Hát így lett a meg a lányom neve!

2011. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amikor már tudtam, hogy kisfiú van a pocakomban én azt mondtam, hogy Marcell lesz és kész. Pontosan nem tudom miért pont ez, sejtéseim vannak, gyerekkori plátói szerelem emléke talán, de ragaszkodtam a névhez. Aztán apa, aki évek óta hajtogatta, hogy nem szeretné, hogy a gyerek az ő nevét kapja majd (...) 2 héttel a szülés előtt azt kérte, hogy mégis csak legyen a gyerek neve az ő neve. Így lett a kisfiunk Zoltán Marcell, de mi csak Marcinak hívjuk.
2011. jún. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!