Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szuletes utan hany fokot kell...

Szuletes utan hany fokot kell a babanak allandoan biztositani a szobaban? Es a furdoviznel? Ha szomjas lesz a babam az anya tejen kivul adhatok neki asvany vizet? Teat csak gyogyteat szoktak nekik adni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ásvány hanem baba víz mehet persze, szobában elvileg 24 fok, fürcsikor kicsit melegebb, fürdővíz 37 fok
2009. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 22-23 fok van a lakásban, de este fürdetés előtt fél órával felvesszük 24-25 fokra hogy ne fázzon meg, majd fürdetés után le is vesszük. 37 fokos víz kell a babának, de a könyököddel nézd meg, mert sokszor csalóka, van hogy hidegnek érzem vagy melegnek a kézfejemmel.

Így tavasszal elég még neki az anyetej, inkább nyáron szoktak adni a nagy melegben teát vizet a babáknak.

2009. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ideális 23 fok körül van, ha fürdeted sem kell szaunát csinálni. Nálunk 24 fok a lakásban, télen mikor nagyon hideg volt, egyedül az ő szobájában kapcsoltuk be a fűtést, de nyitva volt az ajtaja, így ott sem lett sokkal melegebb.

A fürdővíznek 37 fok körül kell lenni. A legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, ha belemártod a könyököd. Én az elején néhányszor beleraktam a hőmérőt, de azóta már rutinosan csak a könyököm lógatom bele. Kellemes kézmeleg szokott lenni.

Én nem adtam semmit a babámnak, gyakran tettem cicire. Ha igény szerint szoptatsz, észre fogod venni, hogy lesz, amikor csak néhányat kortyol, szerintem olyankor csak iszik. Az anyatej szomjoltó, még nagy melegben sem kell más, ha rendesen van tejed és meg tudod szoptatni. Azt olvastam, hogy a teák, gyógyteák, vizek lemossák a bélfalról azt a védőréteget amit a tej képez. Ha mindenképpen itatni akarod, van erre kifejezetten babavíz.


Kellemes babavárást és jó babázást kívánok!

2009. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Sztm 23-24 fok tökéletes a babának, fürdővízben pedig 37-38 (a vízhőmérőn úgyis jelzik az ideális hőmérsékletet).

Ha tudsz szoptatni, elég neki az anyatej, nem szükséges más folyadék, ha mégis, akkor vagy babavizet (nem sima ásványvizet) adjál neki, teát nem mindenfélét ihatnak, mecsek baby, vagy édeskömény adható újszülött kortól.


Jó egészséget, boldog babavárást neked!


5,5 hós kislány anyukája

2009. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem itattam a babát, meg még mindig nem itatom, csak szopizik. Ha nyűgös, akkor szopizunk egyet, de lehet neki babavizet adni (míg pici, csak nagyon keveset), meg babateát, de a gyógynövényessel vigyázz, mert hasfájást okozhat a babának.

Nálunk kb. 21-22 fok van a lakásban max. Úgy öltöztesd az 1-2 hónapban a babát, ahogy te vagy öltözve, +1 réteg ruha, utána elég úgy, ahogy te vagy. Ha a tarkója izzad, akkor valószínűleg melege van. Éjszakára nálunk inkább a hűvösebb idő jön be az alváshoz, olyankor van rajta egy body, egy h.ujjú rugi, és 2 plédet teszek rá. Fürdésnél meg én sose méregettem a víz hőfokot. Úgy engedem neki a vizet, hogy a könyökömre folyatom a zuhannyal, és olyan meleget, amibe én is belemennék. Ne a kézfejeddel nézd, az a lényeg.

2009. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!