Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség idején házatartásban...

Terhesség idején házatartásban használatos vegyszerek mennyire károsak? Dögöljünk meg a koszban mert anya terhes? Ma egy kendőt kötöttema szám elé, de nem hiszem h hatésos lenne. Tényleg baja lehet a babának tőle (gumikesztyűt használok)

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp továbbra is használj gumikesztyűt és nyiss ablakot a vegyszerek használatakor. Én próbálom minimálisra csökkenteni a vegyszerhasználatot, de kikerülni lehetetlen.
2011. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Nyilván ne zárt helységben takaríts,nyiss ablakot.(bár gondolom ezelőtt sem az volt a szokásod hogy domestos gőzben szaunáztál :-),). én ugyanúgy takarítottam, bár az is igaz hogy mindenhez ecetet használok. De az sem kellemes. :-)
2011. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, milyen vegyszereket használsz, de a legtöbb teljesen felesleges. Mosogatószer, ecet és mosószóda böven elég, az összes többi pénzkidobás - ezekkel is tökéletesen ki lehet takaritani. A hipó, domestos és társai igen ártalmasak nemcsak a babára nézve, de a felnötteknek is.


A kendö a száj elött nem ér sokat, inkább elöször olvass utána, hogy milyen következményei lehetnek. Amikor a második babám született, az egyik szobatársamnak sulyos szivrendellenességgel és végbényilás nélkül született a babája, és éppen a terhesség alatti vegyszerhasználat miatt.

2011. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ecetet szerettem volna javasolni, de alig tudtam "kinyögni"... ez az utolsó válasz ledöbbentett. Szegény baba. :( Biztos a vegyszerek miatt?

Bocsánat, hogy off.

2011. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss ablakot és meg van oldva. Nem kell ennyire felfújni a dolgot. Én minden héten kitakarítom a házat, mindenféle kütyüvel. Mégis egészséges vagyok én is, és a baba is. 20 nap múlva megyek szülni, remélhetőleg.
2011. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Niktoon ***** válasza:
100%
Én mióta terhes vagyok, nem nyúlok vegyszerhez, kivéve a mosogatásnál. A férjem csinálja meg minden hétvégén, nem is hagyná, hogy én csináljam. Ha megcsinálom, leszid. Az ablakokat is ecetes vízzel fogom csak pucolni. De hát nekem már csak 2 hónap van hátra...
2011. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Terhességtől függetlenül is nagyon ártalmasak a vegyszerek. Próbálj meg ecettel/szódabikarbónával takarítani. Ezek nem ártalmasak, az ecet illata pedig gyorsan elpárolog. Ha idegenkedsz ettől és inkább "kész" és illatos terméket szeretnél akkor ajánlom a Frosch vagy Ecover termékeket. Ezek nem ártalmasak rád sem, a babára sem és a környezetre sem. A drogériákban megtalálod, még bio boltba sem kell menned. Boldog babavárást! :)


Ajánlom ezt a linket, itt mindent megtalálsz:

[link]

2011. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ilyen paramami. Elvégre nem meginni szeretném azt a Domestost csak a Wc-be önteni. Szerintem ettől senkinek semmi baja nem lesz. Az meg elég fura, hogy valakinek ezért végbélnyílás nélkül meg szívproblémával született a gyereke. Én nem hiszem, hogy azért lett ilyen beteg a baba mert heti 1x rendesen kitakarított az anyuka. Ahhoz tényleg az kellene, hogy minden nap iszogassunk egy kis hypót vagy Flóraszeptet kinek mi a szimpatikusabb. :O
2011. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó vagyok.

Talán azért nevetek már ilyeneken mert nekem a 2.babám lesz. Az elsővel is takarítottam időnként és mindketten túléltük. :p

2011. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy domestosgőz vagy cillit bang vízkőoldó (leghatásosabb) gőz elég durva tud lenni egy panel lakás ablak nélküli fürdőszobájában még nem terhesen is....

A fentieket kb. évente kétszer használom, áttértem én is az ecetre és a mosószódára.

Ablakpucolásnál is fulldoklom az ablakpucoló szagától, pedig tárva nyitva ablakot pucolok. Szerencsére ezt sem viszem túlzásba, évente kétszer... Szerintem igenis van jelentősége, hogy mivel takarít az ember. Körömlakkozni sem szeretek itthon, max az erkélyen ha a fiam nincs itthon....

Mosogatásra ecovert használok, még valóban jók a frosh termékek is.

De a sparos 99 ft-os ecet mindenre!

2011. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!