Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33-34 hetes kismami vagyok és...

33-34 hetes kismami vagyok és hirtelen nagyon elkezdtem hízni, most már ott tartok, hogy heti kb.2 kg felugrik, annak ellenére, hogy nem vizesedem. Ez most már így marad vajon a végéig?

Figyelt kérdés
A 30. hétig kb 10 kg plusz volt rajtam, most már 13-14 kg, ha így haladok esélyes leszek a 20 kg pluszra. Mit tehetnék ellene? Üdv
2009. márc. 19. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az étkezésre figyelj oda jobban!Pl.:ha egyik nap zaba van akkor a másik nap kevésbé kéne!
2009. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mondhatnám, hogy olyan sokat ennék, inkább sok gyümölcsöt eszem. Lehet, hogy kevesebbet kellene innom? Mert kb. 3 liter folyadékot iszom naponta, lehet, hogy ez sok?
2009. márc. 19. 16:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Annyira orulok ennek a kerdesenek, mert azon gondolokoztam h. en teszem fel. Pont annyi idos vagyok mint, te. Eddig 10 kilonal jartam, most meg csak ugy ugralnak fel a kilok, pedig eskuszom nem eszem tobbet.

Allitolag a 27-33 kozott hizik legtobbet az atlag kismama, ami nalam be is jott.... :S Tegnap nezegettem de nem tunik ugy mintha vizesednek, de mindenkinel latszik nagyon amugy sem.

A vernyomasod rendben van? (Nekem alt. alacsony, de jovoheten megyek korhazba... Remelem semmi komoly, csak a termeszetes hizas :).

En amugy ma tartok egy kisse "dietas" napot, aztan holnap meglatom.(Talan csak tul sok sosat ettem, mert nekem akkor szokott felugrani par kilo.)

Bocs, h. nem a kerdesedre valaszoltam, csak nalam is aktualis ez a dolog. Hatha van valakinek vmi. jo otlete is! :)

2009. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megint az elsö vok! Nen nem az iváatol nem lehet inni kell!
2009. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hagyd el a fehér kenyeret!Csak teljeskiőrlésűt fogyassz!Első gyermekemmel 23 kg-ot szedtem fel,2.-kal 11 kg-ot!Nagyon figyeltem!
2009. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a só miatt lehet, mert arra is odafigyelek, mert volt egy kis vesekőszerű a vizeletemben, ezért a védőnő leállított a sós és fűszeres ételekről. A vérnyomásom általában 120/80 szóval ez is normális. Lehet, hogy nekem is kellene egy kis diétás napot tartanom. Ilyenkor Te mit eszel csak zöldség, gyümölcs? Ja és én pl. minden nap tornázom is, sétálni is szoktam járni, szóval mozgom is.
2009. márc. 19. 16:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia,


16:24 - es vagyok. En sem tudom mit csinalok rosszul. Setaltam tegnap kb. 3 orat :), tehat lusta sem vagyok. En a szenhidratokkal amugyis nagyon ovatos vagyok!!!Szinte semmi feher kenyer, peksuti, teszta, rizs. (Ezekbol havonta max. 1 x eszem. Es nem is vagyok edesszaju, terhesseg elott is igy ettem.)

Bar azt neztem h. multhethez kepest 4 cm-t nott a hasam. (most 99 cm a korfogat)

En ma salatat, es gyumolcsot eszek. Nagyon szeretem a kortet, almat, es a sima salatat. Ezektol nem lesz semmi bajunk :), a terhesvitaminokat is szedem, szoval biztos mindent megkap a baba. Allitolag hetente 1x lehet tartani egy "dietasabb" napot. (Nekem azt mondta az orvos.)

Sztem. te is csak fogd vissza 1-2 napra a szenhidratot, es akkor remelem jovohettol "ujra lelassul" a suly gyarapodas.

2009. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Most jut eszembe h. a baratnom aki tavaly szult, 16 kilot hizott, o is a vegen szedett fel sokat. Aztan a korhazban mondtak h. kb. 3-4 kilo viz volt rajta. (Bar en, meg o sem igazan vette ezt eszre....)

Talan akkor most mi is visszatartjuk a vizet?! (En is sokat iszom, bar sztem. pipilek is rendesen.)

2009. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, úgy látom kénytelen leszek beiktatni egy-két gyümölcsnapot:)


Üdv mindenkinek!

2009. márc. 19. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel többet,mint azelőtt,akkor a heti 2kg,ami egyébként nagyon sok,csak úgy jöhet össze,ha valamennyi vizet visszatart a szervezeted.Nem szabad csökkenteni ilyenkor a folyadék mennyiségét,sőt,sokat kell inni,hogy dolgozzanak a vesék.Csak a só mérséklésében van a megoldás és a kevesebb szénhidrátban.Én diabéteszes vagyok és diétáznom kell.2 hét alatt 2 kilót fogytam,a babám ennek ellenére vígan fejlődik.Az én fogyásomnak a nagy része víz volt,a diéta megkezdésével rengeteget pisiltem,pedig nem ittam többet.Csupán azáltal,hogy kevesebb sót,kevesebb szénhidrátot eszem,sikerült normalizálni a vízháztartásomat.Nem koplalok és nem vagyok éhes,csak másképpen étkezem.Nem eszek fehér lisztből készült dolgokat,inkább ásványvizet iszom,a teámat nem cukrozom,édesség nuku,sok gyümi és zöldség-mondjuk nekem azt is mérnem kell a gyümölcscukor miatt-és fehér húsok.Nálam nagyon bevált a minőségi étrendre való áttérés,neked is ajánlom és neked még mennyiségi korlát sincs,mint nálam,mert a mennyiségre is figyelnem kell.Ja és még egy tanács:sokszor egyél kevest,napi 5 étkezés az igazi.
2009. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!