Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatos epegörcsök. Mit...

Iszonyatos epegörcsök. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

19 hetes, epeköves kismama vagyok.

Iszonyatos görcseim vannak heti 2-3-4 alkalommal, amik másfél-két óráig is elhúzódnak. A nődokim szerint akár két marékkal is kapkodhatom befelé a NosPát, sz*rt sem ér... de megműteni nem fognak, csak a szülés után.

Hogyan bírjam ki addig? Igyekszem tartani a diétát, de épp emiatt 4 kilót fogytam, egyetlen pluszos kilóm sincs a terhesség kezdete óta. Félek, hogy így a babám sem fog rendesen növekedni, gyarapodni.

Akkor a legrosszabb, mikor begörcsölök, és olyan érzésem van, mintha fél percenként gyomorszájon rúgna egy ló, amitől még a hátizmaim is görcsbe rándulnak, és küzdök a levegőért, de nem egyszer tört már rám az érzés, hogy ott fogok meghalni, megfulladni.


Mit tehetnék, hogy enyhüljenek a görcsök? Vagy, mit ehetnék, hogy legalább a normális, természetes hízás elinduljon?

165 cm vagyok, és 51-52 kilogramm. 56 kilóval kezdtem a terhességet.


2011. jún. 10. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Húúú, üdv. sorstárs!

Nekem 12 hetes terhesen kezdődtek a görcsök,akkor derült ki, hogy van egy csomó apró epekövem. és nem tudlak semmi jóval bíztatni, a terhesség vége felé egyre rosszabb volt. Már ittam egy pohár vizet, és attól is begörcsöltem.

Diétáztam, de akkor is voltak görcseim.

Terhesen valóban nem csinálnak se mmit, ha nem muszáj. de akkor altatnak, és kiveszik az epehólyagot.

Nekem ami bevált görcsre, bár lehet hihetetlen: elmenni autózni, hogy a férjem vezet, én hátrahajtom az ülést, utána egy meleg vizes zuhany. ettől ált. elmúlik.

a nospa valóban nem ér semmit. nekem volt olyan is, hogy napig fályt, akkor a kórházban kaptam infúziót, attól elmúlt.

Úgyhogy kitarás.

Én 3 hete szültem, azóta kicsit jobb, de egy párszor már görcsöltem azóta.

Szülés után 6 hétig nem csinálnak semmit, kell a regenerálódás. Utána ha még mindig rossz, megműtenek. Én most ezt várom.

2011. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia! először is üdv a klubban. nekem az első terhességem végén alakult ki és mindenki azt hitte hogy a gyerek mozdult rosszul, helyezkedett rosszul. De tudtam hogy valami nem stimmel a tünetek hasonlóak voltak : összeestem a karácsonyi bevásárló körút közepén, nem kaptam levegőt, fetrengtem és bőgtem a fájdalomtól. Az ügyelet nem is tudom hányszor volt nálam.... a lényeg hogy ők adtak valami injekciót ami után 3 perccel kb mintha semmi nem lett volna. megpróbálom előbányászni az akkori papírjaimat- bár költözés közben vagyunk - hogy mit kaptam. mert hidd el minden alkalommal már vártam hogy belém nyomják a tűt!

Ja engem 5,5 hónappal a szülés után műtöttek! de járj el folyamatos uh-ra nehogy, mint nálam a kövek a vezetékbe is elkezdjenek vándorolni és esetleg záródáshoz vezessenek mert akkor terhesség ide-oda azonnal műteni kell!!! nekem még a Mira vizet ajánlották akkor, mivel epehajtó hatású - de ez sós víz - és egykorty után hánytam tőle szóval nem tudom hogy állsz a sós vízzel de nekem nem ment le!

2011. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!