Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában dolgozó, de nem ott...

Angliában dolgozó, de nem ott élő! 14 hetes terhes vagyok! Milyen támogatás jár és hogy kell intéznem ezeket?

Figyelt kérdés
Egy éve már kint vagyok- bentlakásos ápolóként dolgozom - kb 4-6 hetente hazajártam 1-2-3 hetekre. Nem kint szeretnék szülni!!! akkor is jár nekem valami a gyerek után, ha igen mennyi? ja és bevagyok jelentve , fizetem rendesen NI-t és taxot is! itt van-e olyan hogy veszélyeztetett terhesség?
2011. jún. 10. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt is van ilyen, hogy veszélyeztetett terhesség természetesen, de nem adják meg olyan könnyen, mint otthon.


Van itt orvosod egyáltalán?


Amiatt, hogy nem itt élsz, szerintem (de ez nem biztos) nem fogsz kapni semmit. Ha jól emlékszem, mindenhez kellett az, hogy itt is éljek.


Kérdezd meg a Citizens Advise Bureau-nál:

For England call 08444 111 444


Telefonon is tudnak felvilágosítást adni, de a helyi irodákban is adnak, csak menj oda nyitásra, mert különben lehet, hogy be sem kerülsz. Ingyenes.

Bár most elgondolkozom, hogy egyáltalaán adnak-e felvilágosítást, ha nem is vagy lakos. Na majd kiderül.

2011. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és ha a terhességed elejétől folyamatosan be vagy jelentve a munkaadódnál, akkor normál esetben Statutory Maternity Pay-t kapsz.

Ha később kezdtél nála dolgozni, vagy megszakításokkal van meg a bejelentettséged, akkor a szülés előtti asszem 65 héten kell, hogy legyen összesen 26 hét bejelentettséged, hogy Maternity Allowance-t kapj.

Keress rá ennek a kettőnek a feltételeire a google-n.

2011. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nincs itt orvosom, mivel a napi 2 szabadórámban esélyem sincs elmenni sehova hogy még vissza is érjek, ráadásul mindig máshova közvetítenek ki! de a cégem kért valami MatB1 papírt a midwife-omtól és lehet hogy valahogy szerzek -előbb jövök ki egy nappal és bemegyek az első kórházba majd erre gondoltam. Tehát azt nem tudjátok hogy ha nem itt szülök akkor mi a túró van?
2011. jún. 10. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:

MatB1-et még nem kérhetnek, azt a 20. hétig kell leadnod, ha jól emlékszem.


[link]


Ezen a linken az HMRC írja, hogy ha nincs ilyened, akkor más orvosi bizonyíték amim mutatja a kiírt időpontodat is jó, el kell fogadniuk. Csak ha otthonról hozol ilyet, akkor lehet, hogy kérnek majd fordítást.


A munkahelyed köteles elengedni orvosi időpontokra, nem kell hozzá szabadságot kivenni, munkaidőben mehetsz. Csak annyit kérnek, hogy próbálj munkakezdéshez vagy végzéshez közeli időpontban menni. Te kérj időpontot a 2 szabad órád környékére.


Nekem a háziorvost kellett hívnom, ott a Midwife-hoz kérni időpontot. A Dating scan (12 hetes uh) alapján adjá csak meg a kiírás napját (EDD).

Az uh-ra a kórházból küldtek levelet, hogy mikor menjek.

Ha csak úgy bemész, azzal szerintem az idődet fogod vesztegetni.

2011. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez nem olyan meló hogy elmehetek csak úgy simán - itt minimum 1 hét szervezés kell ahhoz hogy én ezt valahogy megoldjam - hiszen az ápolttal kell lennem egész nap ez "24 órás" meló!!! de ha elfogadják az otthoni dokim által lefordított PapÍrokat akkor annak örülök mert egy gonddal kevesebb :) és ha otthon szülök arról tud valaki valamit?
2011. jún. 10. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Matb1-et ahogy előttem is írtak a midwife adja ki a 20. héttől. Ezt a munkaltatodnak kell odaadni és ha a törvényben leírtak alapján minimum annyi ideje ddolgozol a munkáltatóddal akkor a cég fizet neked 39 hét maternity leave-et. Azt nem tudom hogy mivel nem itt élsz jogosult vagy e rá. Abban viszont 100-ig biztos vagyok hogy ha orvoshoz mész vagy terhesgondozasra a midwifehoz a munkáltatód köteles előírni ez a törvény. Sőt ha teljes munkaidos vagy akkor fizetnie is kell azt az időt ami a munkaidod lenne de hamarabb el kellett jonnod az orvos miatt.

A direct.gov.uk honlapon utána tudsz nézni elég sok mindenkinek vagy menj be a helyi councilhoz információért ok biztos tudnak segíteni.

2011. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!