Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen levett down szürés...

12 hetesen levett down szürés eredménye 1:50 hez! 03.31 én megyünk magazatvizvizsgálatra! Jártatok Hasonlo Cipőben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 23:11
 1/7 A kérdező kommentje:

most várom az afp eredményem kb 1 hét mulva! irjátok meg legyetek szivesek járt e valaki hasonló cipőben!

Köszönöm

2009. márc. 20. 23:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kockázatbecslés, még a nagy kockázatúnak minősített esetek sem jelentik azt, hogy biztosan gond van. Csak a magzatvíz vizsgálat ad biztos és megnyugtató eredményt. Az Istenhegyi honlapján valami olyasmit olvastam, hogy a kockázat becsléssel kiszűrt esetek közül is csak minden 100.-nál van ténylegesen gond. Ebben tudsz bízni, a többi sajnos nem rajtad múlik.
2009. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell ismételni a vérvételt.Az AFP-t a 16 és 20 hét között kell csinálni.
2009. márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kombinált tesztem nem volt,a 16. heti afp-m pedig nagyon alacsony lett, a becsült kockázat 1:20 lett. A genetikai ultrahangon semmi rendellenességet nem láttak, mégis javasolták az amniocentézist.Belementünk és ma már tudjuk, hogy nincs kromoszómarendellenessége a kislányunknak! Biztos nem lesz semmi gond nálatok sem!

Minden jót kívánok!

27 hetes kismama

2009. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is rossz volt az AFP eredményem és volt magzatvízvizsgálatom. Egy picit volt csak kellemetlen, de az egész kb. 2 percet vesz igénybe, lefertőtlenítik a pocit, aztán beszúrják a tűt, mintát vesznek és kész is. Közben végig figyelik ultrahangon a babát, nehogy gond legyen, szóval már abszolút rutineljárásnak számít. A lényeg, hogy utána pár napig pihenj sokat, ne emelj, stb. Én két-három napig szinte egész nap feküdtem, nehogy baj legyen. Kb. egy hónap múlva kellett visszamenni az eredményért, de ha gond van már egy hét után értesítenek telefonon, vagy levélben. Amikor visszamentem az eredményért még végeztek egy ultrahang vizsgálatot, hogy megnézzék, hogy megfelelő mennyiségű-e a magzatvíz és ennyi.

Ne izgulj, biztosan minden rendben lesz! Sajnos nagyon sokan járunk (jártunk)hasonló cipőben, az AFP vizsgálat nagyon pontatlan, úgy tudom, hogy pl. külföldön már nem is végzik. Ja és így legalább 99%-ban meg tudják mondani, hogy beteg-e a baba vagy nem, illetve, hogy kisfiú vagy kislány (ha akarod tudni).


Üdv 34 heteske

2009. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát!

Épp ma jött meg az afp ém (4 napra a vérvétel után ez normális?) és minden rendben van!!!

szerintetek mit mutathatot ki a 12 hetes down szürés ha az afp minden oké?

2009. márc. 23. 15:53
 7/7 A kérdező kommentje:

ma 2009.04.16! kaptuk meg az eredményt és makk EGÉSZSÉGES FIUNK lessz! ugyhogy aki hasonló cipőben jár! ne aggódjon! boldog babavárást

20+3 hetes kismama!

2009. ápr. 16. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!