Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vagytok 29 hetes kismamak...

Hogy vagytok 29 hetes kismamak? Hogy alszotok? Keszultok mar a szulesre? Megvettetek mindent mar? Mikor keszititek ossze a korhazi csomagot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én 31 hetes vagyok, de hogy őszinte legyek, még nem készültem semmivel, össze sem pakoltam. Majd egy pár hét múlva. A "kellékek" a babucihoz megvannak, csak ki kell még mosnom a ruhácskákat, meg a kiságyat kellene megrenoválni, ami a férjem feladata lesz. Szépen apránként mindennel megleszünk. Nem szeretek sokkal előbb rákészülni dolgokra. Az esküvőnket is az időpont kivételével csupán 1 hónappal előtte kezdtem szervezni. Az is sikerült, a babó érkezésének meg muszáj sikerülnie, ezen végülis csak túl kell lenni, ez nem olyan dolog, hogy szabályozhatod. Én tök nyugodt vagyok, nem aggódok, minden megy majd magától. Szeretettel várjuk a drágámat, mindene meglesz (persze ésszerű határokon belül), mi baj lehetne. Gondolom sokan nem így gondolják, túlpörgik, stb.
2009. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 29 hetes vagyok,már minden megvan,beleértve a babaholmikat és a kórházi motyót is.Én előre látó vagyok,mert az előző terhességemnél egy hirtelen komplikáció miatt pont ilyenkor kellett befeküdnöm egészen a szülésig és szinte semmi nem volt meg,úgyhogy ezt mégegyszer nem követem el a párommal,szegény azt sem tudta mit hol merre meddig.Anyukám végül segített neki,de ezúttal semmit nem bízok a véletlenre.Már a házassági anyakönyvi kivonatot is megújítottuk,hogy azzal se a páromnak kelljen foglalkoznia,ha megvan a babab.Az alvással nekem nincs gondom,de többször felkelek pisilni,viszont simán visszaalszom utána.Már nagyon várom a kis manót,nem félek a szüléstől sem,tudom,hogy mi vár rám,mi egyébként apásan szülünk megint.Ti?
2009. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is 29 hetes vagyok, az alvás mostanában elég jól ment, kivéve a ma éjszakát, mikor 3szor keltem fel wc-re, és minden bajom volt:) A szülésre én nem is nagyon gondolok, úgy vagyok vele, átrágtam magam elégszer a témán, és már nem gondolok rá sehogy, de azért nagyon várom! Most áprilisban fogjuk megvenni az apróbb dolgokat, ruhákat, kádat, kórházi motyót, hálóinget, szoptatási kellékeket, stb. A nagy dolgok megvannak, fel is van állítva a kiságy-pelenkázó, babakocsi is megvan, hordozó, pólya(kölcsön), mózes stb. Egyébként kb.2 napja kezdem magam felkészíteni a babára, hogy kell fürdetni, öltöztetni, nézem az oktató filmeket (mert úgy érzem nagyon béna leszek) olvasgatok a neten, és ahogy egyre többet tanulok, egyre inkább kezdem érezni ennek az egésznek a súlyát, és kezdek félni, hogy esetleg nem jól fogom csinálni..Mindenki így van ezzel első babás?
2009. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen nekunk is papas szules lesz.En inkabb nem gondolok a szulesre.Majd raerek ha ott leszunk!!!Remelem "konnyu" lesz es nem rossz gonolatok jutnak majd eszembe rola.

Te honnan szedtel oktato filmet?

en kulfoldon szulok majd es nem lesz segitsegem.En is ugy erzem hogy "bena" leszek majd.De szerinem ezzel mindenki igy volt es lesz is.Majd csak bele jovunk.

Minden jot nektek!

2009. márc. 21. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Előttem írónak üzenem,hogy én is paráztam az első babánál,aztán mégis olyan természetesen ment minden,mintha világ életemben ezt csináltam volna!Ne aggódj,az anyai ösztönök téged sem fognak cserben hagyni!Nem tudom,hogy van -e a közelben segítség,anyuka,anyós,akire esetleg mégis számíthatsz,ha elakadnál,de csupa jóindulatból hajlamosak arra,hogy tanács helyett mindent ők akarjanak irányítani,ha látják,hogy nagyon bizonytalan vagy,ezért bízd magad inkább nyugodtan az ösztöneidre,menni fog!
2009. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok, 3.válaszoló vagyok, a neten szoktam nézegetni videókat, youtube-n, meg sógornőmnek van egy régi videókazija) szerencsére van segítségem, 3 ember is (anyukám, anyósom, sógornőm -akiket nagyon szeretek és fognak segíteni)remélem azért tényleg előjönnek az anyai ösztöneim is:) Mindenkinek nagyon boldog babavárást, és babázást kívánok!
2009. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!