Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet megnézni hogy...

Hogyan lehet megnézni hogy tényleg a magzatvíz szivárog-e és nem folyás? Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
36+6 hetes kismama vagyok.első kisbabámat várom.a bugyim néha olyan mintha vizes lenne és nem tudom hogy ez magzatvíz vagy folyás.próbáltam már úgy is hogy egy vékony tisztasági betétet raktam be és az is nedves lett.de nincs semmilyen színe se szaga.tegnap voltam nstn a gép semmi fájást nem mutatott,a dokim meg se vizsgált és nem is ultrahangozott szóval nem tudom hogy a méhszáj zárt vagy nyitott.
2011. jún. 16. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindket babamnal szivargott egesz nap es estere elment a magzatviz. En mindkettonel sejtettem hogy magzatviz mert a folyasom sargas-kremes a magzatviz pedig atlatszo, vizhez hasonlo es jobban erezni a folyasat. Tisztasagi betet majdnem teli lett a folyasnal pedig nem. Ha szivarog a magzatviz fel vagy egy orankent jon ugyanannyi mennyiseg vagy tobb..szintelen ,szagtalan.
2011. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám! Kb. 2-3 hete van olyan, hogy nagyobb mennyiségben jön belőlem ilyen vízszerű akármi aminek se szaga se színe nincs. Nemrég voltam uh-n más miatt, és rá is kérdeztem, hogy elegendő-e a magzatvizem, és azt mondta a doki, hogy nincs semmi gond. Meg is nyugodtam egy kicsit. Egyébként előtte nagyon sokáig kajtattam olyan betét után ami elszíneződik magzatvízre, de nem találtam sehol. Itt olvastam gyk-n, de se gyógyszertárban, se gyógyászatiban nem hallottak róla. Végül arra jutottam, hogy be fogok szerezni lakmuszpapírt, mert a magzatvíznek teljesen már a ph-ja, mint a folyásnak.

35 hkm

2011. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon vizes volt a folyásom, de mégsem magzatvíz volt!

Vegyél lakmuszpapírt patikában, ha kékes-lilás (azt hiszem) lesz, akkor magzatvíz!

vagy menj a dokihoz, ők is meg fogják nézni, ha kéred.

De nekem ahogy közeledett a szülés egyre több és több volt a folyásom, és nem volt sárgás, csak áttetsző!

Viszont mikor valóban elfolyt a magzatvizem, akkor az olyan folyamatos volt, és egyértelműen tudtam, hogy az már nem folyás.

2011. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök,pedig 2.babát várom.Az elsőnél nem volt több folyásom,mint előtte,így a 39.héten egyértelmű volt,hogy szivárog a magzatvizem.kb.óránként éreztem folydogálást és egy idő után kissé véres is volt.

Most jóval több a folyásom,de eléggé vízszerű is.Nekem is kétséges.2 napja voltam uh-on,de a magzatvíz átlagos volt,méhszáj teljesen zárt.Úgyhogy tuti csak folyás.


32 hetes km

2011. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lakmusz papírral, vagy magzatvíz szivárgást jelző betét használatával lehet csekkolni. Ha valaki ideteved.
2023. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!