Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon alacsony lettaz AFP...

Nagyon alacsony lettaz AFP értékem, plussz pozitív lett a 18-as triszomám, most várom a magzatvíz eredményt. Kérlek írjatok ha ti is hasonló helyzetben vagytok vagy voltatok, hogy mi lett a babával?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 10:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az AFP rendben volt, csak a 4-es tesznél jött ki magas kockázat Down kórra (1:170). De szerencsénkre az amnioc. eredménye jó lett! Én kicsit több mint 4 hetet vártam az eredményre, gondolhatod, már mennyire ki voltam idegileg.
2009. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak tiszta szívből szorítani tudok, de azt meg is teszem!!! Mikorra várod az eredményt? Mindenképp írd meg!
2009. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,nagyon aranyosak vagytok.A multhét hétfőn voltam a vizsgálaton azt mondtk hogy 3-4 hét az eredmény ebből 1 már eltelt.Hát én is remélem hogy téves riaztás volt.majd megrom hogy mi lett az eredmény.
2009. nov. 23. 12:45
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP egy elavult vacak! Tuti jó lesz az eredmény, nekem is jó lett!
2009. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fordított volt a helyzet. Minden eredményünk jó volt, nem voltunk amnion és downos lett a kislányunk, amit persze a születése után tudtunk meg. Még fel sem merült a gyanú a terhesség alatt, hogy nem lesz egészséges.

De így, hogy itt van velünk ez a kis tünemény azt mondom, nem kell úgy félni ettől a betegségtől. Akinek nincs ilyen babája, nagyon keveset tud erről a betegségről (ahogy mi is) és persze csak a rossz oldalát látja. Tény, hogy nem lesz 100 % - os ember, mert mentálisan persze sérültek mindannyian, de ha foglalkoznak velük nagyon sokat ki lehet hozni belőlük (ismerek olyat, ahol a kislány szakácsnőnek tanult normál iskolában és most dolgozik is). Megvan kezük, lábuk, tudnak önállóan gondoskodni magukról (eszik, iszik, tisztálkodik egyedül) stb. Mosolygós, jókedvű baba a miénk, mozgásban egy kicsit le vagyunk maradva, de járunk tornára, mondja: baba, apa, dede, tete, annyany, tapsol, integet, ad puszit, ismeri a mondókákat, érti az utasításokat, már használja a bilit is ... Tudnék még sokat írni, de a lényeg az, hogy szerintem ettől sokkal rosszabb betegségek is vannak, amivel megszületnek kisbabák. Gondolj csak egy agyvérzéses babára (vagy az oxigénhiányosra), aki elméletileg egészséges, de a szülés alatt vagy után agyvérzést kap. Na az a baba teljes ellátásra szorul még nagy korában is. Lehet nem fog tudni járni, nem tud majd egyedül enni, tisztálkodni, nem tud beszélni, nem tudja elmondani mi fáj, mit szeretne ... Szörnyű lehet egy ilyen babát nevelni és minden tiszteletem azoké a szülőké, akik beteg babát nevelnek, tisztességben.

Szorítok, hogy nálatok rendben legyen minden, mert sok olyan kismama írt már ide, akinek rossz eredményt adott a kombinált teszt és végül nem volt semmi gond. Remélem Te is csatlakozol hozzájuk. :)

Tudom, hogy nagyon nehéz időszak ez nektek, kitartás. Ti legalább tudni fogjátok, hogy mi a helyzet a babával.


Egy 14 hós kislány anyukája

2009. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is szorítok! Az eredménytől én is féltem, de megnyugtattak, hogy tényleg elég elavult módszer, és 4 kismama példáját is felhozták, ahol rossz lett az eredmény, de mégsem volt semmi baj sem, szerencsére!

Gondolok rátok!


17 hetes kismama

2009. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
köszike a nyugtást örülök neki hogy ennyien rtatok,feltétlenűl megfogom írni hogy mi lett az eredén.Remélem hogy rendbe lessz minden mert már a fiam is nagyon várja a tesót.tegnap voltam a 18 hetes uh-on és ott mindent rendbe találtak.
2009. nov. 25. 14:54
 8/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én AFP-m is nagyon alacsony volt, de nekem a 21-es triszómia kockázata volt pozitív. Szintén magzatvizet vettek, és az eredmény jó lett, a kislányunk pedig már elmúlt 5 hónapos és makk egészséges.Kitartás, és minden jót nektek!

2009. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én is sok olyat hallottam,hogy rossz volt az AFP és nem lett semmi baj.Sőt már korábban meg tudták neki mondani a gyerek nemét is a magzatvízből.Sok sikert,drukkolok tiszta szívből.
2009. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 5 körüli volt az AFP-je és kihozták szintén a triszóma rendellenességet. Először megismételték az AFP-t ami szintén nem lett jó majd ment magzatvízvételre és ott kdierült hogy minden rendben. szegény már úgy készült ha baj van akkor marad is a kórházban hogy megműtsék. ja és eközben az UH mind azt mutatta hogy minden rendben van. és ez a lényeg. az UH. sokhelyen nem is végzik ezt az AFP vizsgálatot mert olyan sok fals eredményt mutat hogy csak ijesztgeti a kismamákat. és közben én is olvastam a neten és más is írta hogy rossz AFP után nem volt semmi baj. szegény ismerősöm teljesen kikészült 4-6 hétig míg megjött az eredmény aztán igaz 7 hónapra született a baba (egy ciszta miatt ami a köldökzsinóron volt megcsászározták ) de minden rendben van jól vannak ! ne aggódj a babának minden rendben lesz !
2009. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!