Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthonszülés. Nem tartjátok...

Otthonszülés. Nem tartjátok felelőtlenségnek?

Figyelt kérdés

Harmadik Babánkat várom, de nekem valahogy soha nem jutna eszembe, hogy itthon szüljem meg a Kicsit.

Nekem annyira megnyugtató érzés az, hogy biztonságos környezetben vagyunk és ha "neadjisten" bármi történne akkor megvannak a műszeres és orvosi segítség is.


Persze nem arra készülök, hogy biztos baj lesz, de ezt előre sajnos nem lehet tudni :(


Mindenesetre én nem kockáztatnék, azt a 3 napot fél lábon is kibírjuk :)


Azt is elfogadom, ha valaki úgy dönt otthon szeretne szülni, csak azt nem értem, hogy ha baj történik akkor miért perelnek? Az Ő felelősségük volt, hogy ezt bevállalták, nem?


Nektek mi a véleményetek?


2011. jún. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Főleg így, hogy a szülőszobák nagyon meghittek, barátságosak. Nem kötik le a Kismamát, ott lehet az Apuka.

Szülés után 2-3 hármasban eltöltött óra.

Labda, bordásfal, saját zuhanyzó...

2011. jún. 17. 13:49
 2/41 anonim ***** válasza:
61%

Ezt csak itthon gondolják így. északeurópában,60%, nyugaton 30% gyerek születik otthon.Ott az a természetes, hogy csak akkor mész kórházba, ha az orvos problémát lát.

És ott sincs nagyobb halandóság...sőt.

2011. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
76%

De, főleg azok után ami mind a két szülésem után volt.

Simán elvézertem volna mire mondjuk kiér a mentő.


(Régen a két kezüket összeteték volna egyes nők, ha kórházban szülhetnek)


Viszont ha valami baj van, akor ne sírjon a szájuk, hanem fogadják el a döntésük következményeit.

2011. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
58%

Igen, én is felelőtlenségnek tartom.Szülés közben rengetek komplikáció adódhat, szerintem ennyit nem ér meg a saját kényelme az embernek. Persze mindenki máshogy látja a dolgokat, én biztos nem kockáztatok :SS


38+4 ht km

2011. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
61%

elsőnek:

Vagy annyire lazák, hogy nem veszik észre a problámát, a nagy lazaság mögött egyértelműen spórolás áll:-(((

2011. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%
A második babámat várom és eszembe se jut, hogy ne kórházban hozzam világra a gyermekem. Tudom most jön az, hogy a nagyanyáink idejében..., de gondoljunk csak bele menyivel nagyobb volt a csecsemőhalandóság! A szülés egy természetes folyamat, de ahogy írtad kedves kérdező kórházba való! Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért kell ezt az egész dolgot kihozni onnan ahova való. Aki nem bírja ki azt a 3 napot (császárosoknál sajnos egy picit több) az magára vessen. Durva lesz, de az ilyen a szívműtét után 2 nappal azt mondja, hogy köszönöm, majd otthon folytatom a gyógyulást!? Én sem kockáztatnék, bár én is elfogadom aki így dönt csak nem értem! Mi szükség erre? Ki tudná magának megbocsátani, ha azért történne tragédia, mert nem a kórházban szült? Ilyenkor jön, hogy lehet mentőt hívni csak az mire kiér súlyos perceket veszítenek!
2011. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Nekem valahogy az az 1 is sok ha a babám életéről lenne szó.

Persze régen sem a kórházakban szültek hanem a a mezőn, otthon, ahol éppen rájuk jött, de nekem nem lenne merszem kockáztatni.

2011. jún. 17. 14:03
 8/41 anonim ***** válasza:
40%

És tegyük hozzá azt a félsort, hogy Észak Európában illetve Nyugat Európában nincs TB finanszírozás.

Egyébként már legalább 6-7 éve beszélt a Friderikuszban egy nagymenő szülész, elmagyarázta, hogy az állam érdeke, hogy Nyugat Európához-Észak Európához hasonlóan kivezényeljék a szüléseket a kórházból. Mert ez az egyetlen, ami az alkotmány magzatvédelmi törvényének értelmében ingyen és teljeskörűen jár minden magyar állampolgárnak.

Iszonyatos nagy pénz, maga a szülés is, de a háttérköltségek még nagyobbak, hiszen ha bekerül egy kismama a kórházba, azonnal van készenlétben egy műtös stáb (altatóorvos, neonatológus, képzett orvos-azt hiszem sebészi végzettség kell hozzá, műtössegéd meg ki tudja mi)fűtik-hűtik a műtőt stb stb-akkor is, ha egyébként egy tök sima szülésről van szó, de mindenesetre, hogy a legrövidebb időn belül elkezdhessék a császárt, ha szükséges.

Ezért próbálják, teljesen mesterséges vitát generálni, nyugati példákkal, statisztikákkal bódítani a népet, beállítani egy természetes, hétköznapi dolognak, hogy eljusson az OEP oda, ahol Nyugat Európában tart, hogy nem finanszíroz efféle dolgokat.

Nézz meg egy Vészhelyzetet, rezidensek, nővérek (mégcsak nem is képzett orvosok) vezetik le a szüléseket, végzik a terhesgondozást, hétköznapi embernek esélye nincs szakorvos eljutni. Nálunk ez is alap, szakorvos készenlétben áll és egy egyszerű polgárnak is lehetősége van, egy szaktekintély mellett szülni.

Hiszen ha a legdrágább magánklinikát-szakorvost veszed alapul, a szülés olyan félmillió és az átlagbér Magyarországon 200 ezer forint, tehát két havi átlagbérből lehet ezt finanszírozni. De félmilliós kölcsönt még a provident is ad és lehet törleszteni pár évig, ha valaki így kívánja.

2011. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%

Észak-Európában nincs TB? Százszor fejlettebb és jobban működő a norvég svéd,dán TB mint a magyar. A legjobb európában.

Szülhetsz korházban ha akarsz, egy kanyi vasat se kell fizetned érte, de nem szokás. Csak ha gond van. És jobbak az arányok a komplikációmentes szülésben mint nálunk. Sokkal jobbak.

2011. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

De igen. Mióta szültem meg főleg.


Olyan komplikáció lépett föl, ami ha otthon vagyok, lehet, hogy ott maradok. Kórházban pedig gond nélkül megoldották

2011. jún. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!