Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 évesen mennyi esélyem van,...

40 évesen mennyi esélyem van, hogy megúszom a szülést gátmetszés nélkül? Első baba, Isz. Női klinikán szülök

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Első babával 40 évesen? Esélytelen. Nem is azért mert lehetetlen küldetés hanem inkább azért mert nem éri meg kockáztatni. Nagyon megjárhatod ha véletlenül repednél.
2011. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a korom miatt jobban megváltozhat a hüvelyem,meg mert először szülök,tehát nehezebben regenerálódhat?
2011. jún. 17. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Eleve nem olyan rugalmas a hüvely. És ha belevesszük azt is, hogy a szülés is nehezebb már ilyen korban, nem biztos, hogy célravezető lenne a lassabb, gátvédelmes szülés. Így sincsen rá garancia, hogy segítség nélkül (pl vákuum) sikerül majd a szülés.
2011. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne riogassátok már szegényt! Én 38 évesen szültem, nem kellett gátmetszés, csak profi kórházi hozzáállás, és profi szülésznő. Most 40 évesen, 1 hét múlva szülök újra, és eszemben sincs ezen aggódni. Majd a kérdezőnél is menet közben, szakavatott kezek között derül ki, hogy mire számítson.

A regenerálódásról meg annyit, hogy semmi problémám nem volt vele.

Sok sikert, Kedves 40 éves Anyuka!

2011. jún. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pont annyii esélyed van gátvédelemmel szülni, mint a nélkül. De véleményem szerint ezt nem lehet előre eldönteni. Milliónyi dolog befolyásolhatja szülés közben. Úgy is ott derül ki. Ha megy a dolog nem vágnak, ha nem akkor meg muszáj. NE agyalj rajta sztem hülyeség. Én sem tervezgetek szüléssel kapcsolatos dolgokat, mert nem lehet. Nagyon szeretnék hüvelyi úton szülni, de pl ha a baba érdekében császár kell akkor az. Ebben a dologban nincs szentírás. Hetek óta mondogatom, kis szerelmemnek a pocakban, hogy jöjjön mint a pezsgős dugó, ne várjon semmire:-DDD.
2011. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly szültem, egy kórterembe voltam egy 42 éves anyukával. Első babája volt, gátmetszés nélkül pár óra alatt megszült. Szülés után rohangált, pakolászott, stb... Én csak lestem nagyokat 22 évesen, gátmetszéssel, nem bírtam mozogni, felkelni is nehéz volt, stb... Tehát nem kor kérdése a gátmetszés és a szülés, hanem genetika, meg hogy mekkora a baba. Nekem nagy babám volt, 60 cm és 4 kg. :S
2011. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 36 évesen szültem az első babát gátvédelemmel. A kórházba érés után 50 perccel meg is lett. Igaz kicsi volt. 51cm és 2590g, de makkegészséges.
2011. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!