Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a 8,8-as éhgyomri...

Szerintetek a 8,8-as éhgyomri vércukor nagyon magas? Ettől még vállalhatok gyereket?

Figyelt kérdés
Olvastam én is,hogy a cukorbetegeknél nehezen gyógyulnak a sebek.Milyen súlyosnak kell lennie a cukorbetegségnek,hogy ezek a cukorbetegség tünetek kijöjjenek?Pl:nálam gomba nincs.Miért gyógyulnak nehezen a sebek?
2011. jún. 18. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
éhgyomrinak nem kevés, Mindenképpen utána kellene járni a dolognak, akkor is ha a közeli hozzátartozóid között nincs vagy nem volt cukorbeteg. A cukorbetegség nem zárja ki a gyerekvállalást, a gond csak akkor van ha ez az állapot kezeletlen. A véredben jelenlévő plusz cukor átjut a babához. A babának saját inzulin termelése van amit ez pluszként bejutó cukor felboríthat. A cukorbetegség hosszabb távon érrendszeri szövődménnyel is jár, a nehezebb sebgyógyulásnak ez az oka.
2011. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

8,8-as éhomi cukor tényleg magas. De ez a gyerekvállalásnál mindösszesen annyit jelent, hogy már a tervezés időszakában be kell állítani a vércukorszintet. Ha diétával megy, akkor úgy, ha nem, akkor inzulinnal, mert ha babát tervezel, gyógyszert már nem írhatnak fel. A fogamzás körüli szoros cukorkontroll nagyon fontos. Cukros kismamánál várhatóan a teherbeesést követően szinte azonnal emelkedni kezd a vércukorszint, és szakaszosan emelkedik egészen a terhesség végéig. Így szinte biztos az inzulin.

Én második babámat várom 2-es típusú diabétesszel. A terhesség elején 12 egység inzulinnal kezdtem, ez 3 szúrás volt naponta. A végére eljutottam 50 egységre, 5 szúrásra. De a cukrom végig stabil volt, mert azonnal inzulin emeléssel követtük az emelkedést. Így problémamentes volt a teherbeesésem, a terhesség, a szülés, és a már meglevő babám is makk egészséges.

A sebgyógyulás nehézkességét nem tapasztaltam, gondolom az is inkább instabil cukorszint mellett jellemző.

Összegezve tapasztalatom szerint karbantartott cukorbetegségnél nem várhatóak különösebb tünetek.

2011. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Diétázok nem kell gyógyszer.Szegeden azt mondták nem olyan magas.
2011. jún. 18. 09:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Magas! Túlsúlyos is vagy egyébként?
2011. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ha most nem is értékelték magasnak (bár szerintem az), más lesz a helyzet, ha úgy mész oda, hogy elmondod, babát tervezel.
2011. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magas. Attól vállahatsz gyereket, előttem is írták, be kell állítani a cukorszintet. De, ha diétázol és amellett ilen magas, akkor nem elég a diéta! Ez ezer százalék, a babádnak lehet baja emiatt. Szerintem fog kelleni inzulin. Keress egy jó diabetológus szakorvost, ha most szeretnél babátm akkor minél hamarabb. De nem lesz semmi baj és tudsz így teherbeesni és szülni, ne aggódj.
2011. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatti. Ez azt jelenti, hogy "vércukra" mindenkinek van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon.


Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések utáni két órás érték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb."


Azaz magas, de ettől még vállalhatsz babát, csak nagyon oda kell figyelni, és valószínűleg inzulint is kell használnod!

2011. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez magas!! nekem az éhomi 4,5 volt az elsővel, a terheléses 8 és az már inzulinrezisztencia, sztem még a 8,8 is az, de éhominak nagyon magas. nem volt még soha terhelésesed?

egyébként cukorbeteg is válallhat gyereket, természetesn, lésd akár erős antónia, aki inzulinos is. a többit nem tudom, hogy pl. miért nehezíti a sebgyógyulást.

2011. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most te mennyi idős vagy?
2015. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg szokott adva lenni ref. tartomány -

Ez (sajnos) bizti magas

2015. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!