Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországon ha valaki...

Magyarországon ha valaki otthon szül, akkor is kórházba kell mennie a babával, vagy maradhat otthon? Van olyan, hogy hazamegy az anyuka az 1-2 napos babájával a kórházból? Kötelesek elengedni őket?

Figyelt kérdés

Nem szándékozom itthon szülni! Csupán ha úgy alakulna,hogy annyira gyors lenne a dolog....

A másik két kérdést pedig azért tettem fel,mert apuka nem tud itthon maradni a gyerkőcökkel: 4 és 2 évesek ; rokonokra sajnos nem számíthatunk,tehát muszáj minél hamarabb otthagyni majd a kórházat.


2011. jún. 18. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Patthelyzet. :-)

De nem ez a lenyeg.


Sajnos tenyleg nem jo szituacio, ezek szerint a csaladod megis ki van love.

Elvileg sajat felelossegre hazaviheted a picit. Viszont vannak vizsgalatok, vesznek vert a szules utan 3-4 nappal. Nyilvan akkor vissza kellene vidded. Harom gyerekkel be tudnal menni?

Ha a ferjed igy dolgozik, akkor az biztos, hogy 2 egesz napot tud majd a gyerekekkel lenni. Ha szerencsed van, akkor pont a szulesed napjara esne az elso szabadnapja, majd masnap is szabad lenne, harmadik napra kellene gyermekvigyazot szerezni, hiszen utana meg ket napig otthon lenne a ferjed. Tudom, ehhez hatalmas szerencse kell, de hatha...

Mindenkeppen beszelnek a helyedben a vedonovel, hatha van olyan anyuka a kornyekeden, akit te talan nem is ismersz, de vihetnetek hozza erre az egy (maximum 2x1) napra a gyerekeket. Megha fizetni is kell valamennyit erte akkor is megerne.

2011. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Karcagon szülök.

Na,majd lesz valahogy.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. jún. 18. 13:11
 13/16 anonim ***** válasza:
A férjed biztos nem kapna szabadnapot arra a pár napra. Az apukáknak is jár öt nap, amit ki kell hogy adjon a munkáltató. Valamint ha már most szól, hogy születni fog gyereke, akkor azért már a főnöke megértő lehet, meg hát jóval előtte szólt. ha még most helyezkedett el, akkor szeptemberre majdnem, vagy már lehet meg is lesz a három hónapja. Úgyhogy addigra azért látni kb hogy maradhat e, alkalmas e, megtartják e. Azért akkor már kicsit bátrabb lehet talán.
2011. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem ilyen egyszerű a helyzet. A Penny egyik logisztikai központjához vették fel,"portásnak". 3 műszak van. Beugrós ember nincs,így valakivel cserélni kellene,hogy itthon tudjon maradni. Senki nem fog 48 órázni azért,hogy a párom itthon lehessen. Hiába jár az 5 nap, ez nem egy olyan hely,ahol szünetet jelenthet.
2011. jún. 18. 17:32
 15/16 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy saját felelőségre csak az anyuka mehet haza. A babát csak az összes vizsgálat elvégzése után adják haza, de azt nem tudom hány nap lehet, talán 2.
2011. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az is jó lenne,ha a 2. nap már búcsút inthetnénk... azt a 2 napot meg majd megoldanánk valahogy. Kár,hogy a nagyok nem lehetnek bent velem. Akkor nem is kattogna az agyam.


Köszönöm szépen mindenki válaszát!

2011. jún. 18. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!