Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségnél...

Terhességi cukorbetegségnél mennyi lehet max. A megengedett éhgyomri cukorérték?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta a dokim, hogy itthon mérjem a cukrom és étkezés után 1 órával 7 alatt legyen. Ez mindig így is van, max. 6 körül szokott lenni. De az éhgyomriról nem beszéltünk. Nekem 5 körül (de pl. ma reggel 5,6 volt, pont annyi, mint vacsi után 1 órával) szokott lenni. Nem sok? Mitől függ, hogyan lehetne csökkenteni?
2011. jún. 19. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Diétázol? én szigorú diétával 3,3 körül vagyok éhgyomorra.persze ez kórházi érték. hetente kell járnom kontrollra. amúgy 8,6 volt amivel eleve el kellett kezdenem a diétát.neked?
2011. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen, diétázok, mert 7,6 lett a terheléses értékem.
2011. jún. 19. 08:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Amikor nekem mérték, a határ 5.2 volt, ha annyi vagy több lett volna, akkor kellett volna ismétlő mérésre mennem. De mindenhol más értéket adnak meg.
2011. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy várandósság idején más értékek lennének jók, mint egyébként.Éhgyomorra mért 5.9 alatt normál a vércukorszint.
2011. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

a 3.3 nagyon alacsony, az már hipoglikémia. Az még nagyobb baj, mintha állandó 5-6 között lenne. Mert olyan folyamatokat indít el a szervezetben, amik nem kívánatosak, sőt kerülendők.

Egészséges emberben az éhgyomri 4-5 között, de mindenképpen 6.1 alatt van.

2011. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogy az 5 körüli éhgyomri vércukor nem is olyan sok? Akkor sem, ha pont annyi, mint vacsora után 1 órával? (tehát kb. 10-12 óra alatt nem csökken semennyit)?
2011. jún. 19. 08:56
 7/19 anonim ***** válasza:
terhességnél pont az a lényeg hogy a vércukor mindig azonos szinten legyen ne ingadozzon!!azért van a diéta is úgy szétosztva
2011. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Fura,nekem a kórházi labornál cukros víz ivás után 2!!! órával később néztek vércukrot.Vissza is ment az érték szépen,picivel kevesebb is lett,3.8-ról 3.7-re.Az ideális alatt van,nem igazán tudom,mitől lehetne magasabb! Az 5-6 közti érték normálisnak számít,igen.
2011. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

semmitől, azt jelzi, hogy alapos inzulin túltermelés van a szervezetedben, több inzulint termel, mint kéne. Ez legalább akkora baj, mint ha nem termel. Mert ennek talaján alakul ki a valódi cukorbetegség, mert aztán megunja a szervezet az inzulin termelést illetve kimerülnek a sejtek.

Figyelj oda, hogy inkább olyan ételeket egyél aminek alacsony a glikémiás indexe, hogy ne kényszerítsd a szervezeted gyors és nagy inzulinválaszra.

2011. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ja és kérdezted mitől függ?

Többek között az időjárástól Hidegfront van, elképzelhető, hogy attól magasabb.

Stressztől, felhúztad valamin magad, idegesebb voltál, rosszul aludtál, jól aludtál, rosszat álmodtál, bal oldaladra fordultál mikor jobbra kellett volna... Hülyén hangzik de így van.

Az összes hormon amit a szervezet termel az inzulin ellen hat, vagyis nem hagyja hatni az inzulint (pont azért hogy sose alakuljon ki hipoglikémia)

valami olyat vacsoráztál, többet, más típusú szénhidrátot mint szoktál


valaki jól megfogalmazta, a cukorbetegek olyanok mint a szenzorok a legapróbb szervezeten belüli, külvilági változás azonnal mérhető eltérést okoz a vércukorszintben.

2011. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!