Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire utalhat ha a combcsont...

Mire utalhat ha a combcsont rövidebb a táblázatokban szerepló értékeknél, illetve a "megengedett" eltérésnél is rövidebb? 13 hetes vagyok, és csak 7.9 lett a combcsont hossza,11 helyett. Az orvos többször mérte, tehát szerintem pontos adat lehet.

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy el van számolva a terhesség kora?
2011. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Minden más adat megfelel a 13. hétnek, csak ez az egy lett kevesebb.
2011. jún. 27. 21:11
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem jelent semmit, pláne ha az orvos nem mondta, hogy gond. Nálunk az elején a BPD mindig nagyobb volt a korához képest, most meg nagyobb. Ez azon is múlik, hogy éppen melyik orvos méri és hova teszi a kurzort:)

Nyugodj meg minden rendben van. Nekem még annyit mondott az orvosom, hogy +-/1-2 hét benne van a mérésben és ha a babánál lemaradás van a fejlődésében az a 25-28. hét környékén derül ki.

2011. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Down kór.

A tarkóredő milyen lett?

Orrcsont rendben?

2011. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem mindig kevesebbet mértek combcsontot a babáimnál (3 van), ehhez képest normál súllyal születtek, csak rövidek voltak. (46 cm átlag)
2011. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát azért a 13. héten még elég egységes a babák növekedése. Az eltérések sokkal később szoktak jelentkezni, tipikusan a 30-32. hét körül. Nálunk is akkor kezdődött, hogy a combcsontja sokkal rövidebb volt, a bpd viszont kicsit nagyobb. De még nagyjából benne volt a normálisban. Én a helyedben kérnék másodvéleményt is, mivel ez a 12-13. heti uh nagyon fontos genetikai szempontból. Mi Hajdú Krisztina doktornőnél voltunk a magánrendelésén, úgy tudom ő a legelismertebb uh-sok egyike, és mi is másodvélemény miatt, és nálunk semmi gond nem volt. Amit ő mond az általában igaz is.
2011. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A tarkóredő 2 mm, az orrcsont 1,6 mm, erre az orvos azt modnta, hogy rendben van. Az orrcsontra nem találtam irányadó méretet az interneten, a tarkóredő úgy tudom 3 mm-ig jó.

Én szegedi vagyok, nem ismerős a doktornő neve, de itt is vannak jó szonográfusok, megkeresem majd őket. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2011. jún. 27. 22:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Mérési hiba is lehet, meg köztünk is vannak rövid- és hosszúlábúak is.
2011. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én itt nézegettem a magzati méreteket annak idején: [link]

és nálunk a 32. héttől kezdődött a para, mert a babám feje nagyon nagy volt, a táblázat alapján 81+-4, a kisfiamé ekkor már 91 volt, a 36. héten pedig már 100, ekkor már több mint 5 hét volt a különbség az átlaghoz képest, sőt még a 4D uh-n is azt írta ki a gép a koponyához, hogy "abnormal" gondolhatod, nagyon meg voltam ijedve, de semmi baja nem lett Hála Istennek! makkegészségesen született, gyönyörű, szabályos buksival!

2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek is! Én is próbálok megnyuygodni, beleástam magam az orrcsont kérdésbe, a Down szindrómával kapcsolatban, és azt találtam, hogy az abban szenvedő magzatnak még nicns orrcsontja, csak késpbb fejlődik ki. Most ebbe kapaszkodok.

'Abnormal'?...... na szép lehetett. Hála istennek, hogy egészséges.

2011. jún. 28. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!