Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány mg a megengedett magnéziu...

Hány mg a megengedett magnézium és kalcium mennyiség terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Erre vonatkozóan sehol sem találok semmilyen infót..
2011. jún. 26. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A magneziumnak konkretan nincs felso hatara, mert a tobblet kiurul, hasmenes lehet tole. De gondolom nem 10ezer mg-ot akarsz szedni folyamatosan.

Nagyon-nagyon nagy mennyiseg elvileg azoknak arthat, akiknek veseproblemajuk van.

Nekem peldaul a masodik terhessegem 12. hetetol kellett szednem a 38. hetig napi 3-6 szemet az 500 mg-bol es nem volt gond, a doki mondta, hogy igy kell.

A kalciumnal sokkal tobbet nem ajanlott bevinni a terhesseg alatt szukseges mennyisegbol, mert ha folyamatosan nagy dozisban szedi egy kismama, akkor elvileg a mehlepeny gyorsabban oregedhet.

2011. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Várandósan a napi magnézium szükséglet 45O mg, pl. a terhes vitaminokban általában kb 1OO mg van, úgyhogy ez mellett nyugodtan lehet még magnéziumot fogyasztani, illetve kell is természetes formában mindenképp...Egyébként a felesleges Mg a veséken keresztül távozik, így nagyon ritkán fordul elő túladagolás, az is a vesebetegekre jellemző. Kalcium a terhes vitaminokban kb 125 mg, egyébként várandósság alatt a napi szükséglet 12OO mg, és a kalcium felszívódása nem valami jó, és sok tényező befolyásolja - hogy elegendő D vitamin van-e a szervezetben, illetve elegendő fehérje, stb. - és napi 2-3OOO mg kalcium felszívódása okozhat székrekedést, a vas és cink felszívódását gátolhatja ill vesekőképződéshez vezethet, de mivel a szervezetbe juttatott kalcium kb 3O-4O százaléka szívódik fel, vagy még annyi sem, ezért nagyon nehéz túladagolni, úgyhogy ilyesmin kár aggódni :) Remélem, h segítettem! Üdv
2011. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vesebeteg, de egyszer olyan kiutest kaptam a magneziumtol, hogy nem igaz. Pedig csak 1500mg-ot vettem be aznap.
2011. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én napi 3ooo mg-ot szedtem 2 hónapig, de lehet többet is, napi 8ooo-et is akár, de azt már nem tartósan.
2011. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszokat!! Eddig nem mertem egy db. 250 mg-os Mg-nál többet bevenni, ugyanígy kalciumból sem (szintén 250 mg - és most tele lettem kiütésekkel, valszeg vmi étel-allergia). De mostmár ha szükségét érzem, magnéziumból is beveszem a kettőt-hármat, kalciumból szintén, ha kiütéses-" csípéses " vagyok. Köszi mégegyszer! <3
2011. jún. 26. 22:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nektek miért kellett ilyen mennyiségű magnéziumot szedni? És milyet szedtetek?
2011. jún. 26. 22:04
 7/8 anonim ***** válasza:
A dokim azt mondat a 3-szor 500mg-os bőven szedhető, mert pl infúzióban sokkal nagyobb dózist szoktak adni.
2011. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elso valaszolo vagyok.

Nekem azert kellett, mert ez volt a masodik terhessegem ugy, hogy az elso baba is csak 5 honapos volt, amikor bekoltozott a kisteso. Dolgoznom is kellett pluszban, szoval egyaltalan nem volt lehetosegem pihenesre, nagyon koran, mar az elso trimeszter vegere renszeresen kemenyedett a hasam. Emiatt kellett ekkora dozist szedni, egyre tobbet, de vegulis a magnezium segitett. Raadasu a 38. heten koltozkodtunk, elotte nem naygon akartam szulni, a doki is volt szabadsagon akkor, igy azt mondta, hogy csak a koltozes utan hagyjam abba a magneziumot.

Igy is tettem es jol tettem, mert ahogy abbahagytam par nappal kesobb nagyon durvan kezdett megint kemenyedni a pocakom, kitagult a mehszajam 1333-ra fajas nelkul, ugy inditotta meg a doki a szulest, mert mar nem mert hazaengedni, felt, hogy megszulok otthon vajduas nelkul. :-)

2011. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!