Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy magánklínikán végzett 12....

Egy magánklínikán végzett 12. hetes kombinált tesztem pozitív lett de az ultrahangon pedig mindent rendben találtak. Van okom aggodalomra, ugye?

Figyelt kérdés
Istenhegyi uti géndiagnosztikai magánklínikán megcsináltattam a vizsgálatot a 12. hét után, az uh-on minden rendben volt(nyaki redő 1.4, orrcsont látható) csak úgy ficánkolt, de a vérvizsgálatkor a PAPP-A és a free-ß- HCG szint nem volt jó. 1% esélye a down-kórnak és előjegyeztek corionboholy mintavételre nagyon aggódom hogy el kell veszítenem a babám.
2008. febr. 23. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

1% az esély arra, hogy bármi probléma lehet. Természetesmegértem, hogy ideges vagy, de körülöttem nagyon sokan voltam mintavételen, nem fájt nekik és utána érdemes otthon maradni, az össze körzeti kiír ez abszolut nem probléma.Veszélyeztet terhes leszel, kb 2 hétig abszoolut ne erőltesd meg magad, és akkor elvileg nem lessz probléma.Fekvés pihenés, és ennyi.Szólj a melóhelyeden, hogy nem mész melózni.Sok sikert...

15 hetes kismama

2008. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Újra én.... megkérdezhetem a korodat?

Tulajdonképpen én is voltam az istenhegyin, és picit csalódtam is, mert arányokat mutogattak 1:3789-hozmost csak írtam egy számot.Te mivel pozitív lett, pontos adatot kaptál vmiről?Várom a válaszod

15 hetes kismama

2008. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: én most 12 és fél hetes vagyok, a koromat tekintve 26 éves tehát fiatal. A véreredmények miatt van esélyem bajra, 1:100 tehát neked szinte kizárt de tudod nem mondanak semmi pontosat mert nem 100%-os.
2008. febr. 23. 09:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az AFP-m lett rossz az orvos szerint (0,7 MOM)és elküldött a Schöpf-Méreibe ahol csináltak chorionboholy vételt. Ott 1:118-hoz esélyt mondtak hogy baj van igaz én 30 éves vagyok. A szúrás után rossz egy kicsit, de nem olyan vészes mint ahogy az előttem szóló írta, nem fáj nagyon, csak utána kellemetlen. Minden esetre már 21 hetes voltam mire megkaptam az eredményt. Hála Istennek minden rendben van, most már örülök, hogy megcsinálták a mintavételt, így sokkal nyugodtabb vagyok. Amit bánok, hogy én nem mentem magánklinikára a 12. hétben de ha újból kezdhetném akkor nem hagynám ki. Jobb előbb tudni ha valami van, mint akkor amikor már javában érzed a mozgásokat és sokkal jobban kötődsz a babához. Szóval ne félj, minden rendben lesz hidd el!
2008. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

-Az első hozzászóló-

Nem azt mondtam, hogy rossz, de nekem minden ismerősöm aki volt mintavételen utána otthon maradt, nehogy baj legyen.Abszolút nem fájt nekik, semmi rosszat nem éreztek, de hogyha otthon lehet maradni akkor miért ne?

Ha valami baj lenne utána én biztos arra gondolnék hogy azért volt mert nem pihentem stb.

A háziorvosok meg azonnal kiírnak.A "veszélyeztetett" terhes manapság már nem azt jelenti jobb esetben mitn amit, csak sok nő háziorvos tudja, hogy ilyenkor minél többet kell pihenni és kész.Bocs ha ijesztően hangzott amit írtam, nem annak szántam.

2008. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Egy dolgot dönts el magadban, ha megtudnád, hogy bármi baja van a Babádnak (kívánom, hogy ne legyen!), akkor elvetetnéd-e vagy megtartanád? Mert ha elvetetnéd, akkor én a helyedben mindenképpen elvégeztetném a corionboholy vizsgálatot, mert az diagnózist ad, nem százalékos esélyt arra, hogy probléma van. Nekem Quartett tesztet csináltak 20 hetesen, de én megnyugodhattam, mert szerencsére 1:2400-hoz az esély a bajhoz! Drukkolok!
2008. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tegnap előtt megcsinálták a mintavételt, egy kicsit kellemetlen volt de kibírható, tegnap még érzékeny volt, de ma már még jobban vagyok. Azt mondták bő 2 hét lesz az még 3 is szerintem, most aggódhatok addig. Köszönöm a megnyugtatást és további jó babavárást mindenkinek.
2008. febr. 28. 07:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Mostanra talán már megkaptad az amniocentézis eredményét.Érdeklődnék, hogy mi újság? Minden rendben?

Üdv

Zsuzsi

2008. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedden telt le a 2 hét tehát bármelyik napon megkaphatom az eredményt, már ideges vagyok.Nem amniocentézisem volt hanem corionboholy mintavételem, tudod nem a magzatvízből, hanem a lepényből vesznek tűvel mintát.
2008. márc. 13. 07:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Megkaptam az eredményt és EGÉSZSÉGES, ráadásul kislány, amit szerettünk volna, de a lényeg hogy egészséges nincs semmi baja.
2008. márc. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!