Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39-40 hetesek hányan maradtunk...

39-40 hetesek hányan maradtunk a hétre, jövő hét elejére? Kinek nem hozott még babát a hidegfront?

Figyelt kérdés

Várjátok már a szülést? izgultok? Milyen érzésekkel vágtok a hét elé hogy tudjuk hogy akár mikor mehetünk?? :))


Én el sem hiszem hogy tényleg eljött a Mi időnk :)))

Van itt 2. babás esetleg? (Nekem már van egy kislányom)Ti is nagyon nehezen hagyjátok majd itthon arra a pár napra míg kórházba lesztek?

Mindent írjatok és nézzetek is vissza majd a kérdésre, jó lenne itt tartani a kapcsolatot!!!


Üdv Timi és a 39 hetes Barnus


2011. jún. 20. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én csak 38 hetes vagyok, de csütörtökön meglesz a babám. Cukorbetegségem miatt aznap indítják a szülést.

Csak aznap kell bemennem, de már elég nagy bennem a majré, pedig az 5. babám. Azt hiszem jobb lenne, ha nem tudnám előre a dátumot.

A 3 nagyobb gyerek miatt nem aggódom, 18, 13, 12 évesek, de a 2 éves kicsit nehéz lesz itthon hagyni. Pedig készültünk rá, az utóbbi időben többször vittük egész napra a nagyszülőkhöz, vagy nálunk vigyáztak rá egész nap. Ráadásul csak arra az időre hagyjuk magára, amíg meglesz a baba, másnap a szüleim utánunk hozzák őket (120km), és apával lesznek, hozzám meg naponta 2-3-szor is bejöhetnek. Mégis nehéz. Az az érzés zavar, hogy nem tudok hozzá bármikor hazaszaladni, mint eddig.

2011. jún. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 A kérdező kommentje:

Hűű :)) akkor a csütörtök nagy nap lesz, majd Gondolok Rád és majd ha megszületett a baba majd írd meg :)) Gratula az 5. babához, tök jó hogy ilyen nagycsalád vagytok!!!


Szerintem előbb lesz meg a babád mint Nekem, valahogy úgy érzem hogy váratni fog magára :))


Kisfiad vagy kislányod lesz ? Mennyire mérték?


Én meg egy 17 hóst hagyok itthon de nem fogjuk behozni a kórházba mert ctg-re sem tudjuk elvinni mert mindig ordít odaben :SS vhogy nem bírja a helyet....

2011. jún. 20. 06:46
 3/124 anonim ***** válasza:
100%

2 fiú és 2 lány után újra kisfiú lesz, a 36. héten 2900 g-ra mérték, a doki szerint olyan 3400g-osra számítsunk. Ez nálam optimális, mert a betegségem miatt a baba szempontjából nem lett volna szerencsés, ha nagyobb súlyú.

A túlhordás amúgy érdekes tud lenni. 3. babámat 11 nappal hordtam túl. Teljesen jól éreztem magam, rengeteg energia volt bennem, pedig a tesója csak 1 éves volt. Csak az zavart kegyetlenül, hogy naponta 50-szer kérdeztek rá, hogy mikor szülök már?

2011. jún. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/124 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit akartam írni, hogy Pesten az Istvánban fogok szülni. Ott szerencsére elég laza a gyerekágyas osztály, nyugodtan ott tud lenni a kislányom is, amíg van hozzá türelme. Ráadásul a parkba is le tudok vele menni, addig apa vigyáz majd egy rövid ideig a babára. Szerencsés vagyok, mert a nagyok is feljönnek, velük meg a világ végére is elmenne.
2011. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 A kérdező kommentje:

Tök jó hogy így meg tudjátok oldani :))


Én a Jahn Ferencbe fogok szülni de ott csak üvegen keresztül láthatják a babát, tehát apa ez idő alatt hozzá sem érhet és kb 2 perc megmutatod, leteszed és a folyosón lehetsz kicsit a vendégekkel.

Tavaly mikor a lányom született nem fértünk be a szülészetre, a nőgyógyászaton voltunk ami sokkal lepusztultabb rész volt....remélem most nem lesz ilyen babybooomm :)) bár amikor szültem akkor is ilyen hirtelen hideg front jött....


5.gyerkőccel már sokkal tapasztaltabb vagy, ha van valami jó kitapasztalt, bevált dolgod szüléssel vagy akár mivel kapcsolatban szívesen fogadom az ötleteket :))

2011. jún. 20. 07:42
 6/124 anonim ***** válasza:

Én csak jövő hét végére vagyok kiírva, de már nagyon nem bírok magammal. Egyrészt már kb mozgássérült vagyok, úgy mozgok néha :), meg nagyon kiváncsi vagyok mi lesz, hogyan lesz. Nekem is második baba, az első már 4 éves, ő is várja a tesót nagyon. A 36. héten becsülték 2700-ra, ennek 3 hete, szerdán nézik újra. Nagyon izgulok, az első végül császár lett, és most nem tudom hogy lesz, se azt, hogy melyik lenne a jobb....

Egyébként én nehezen hagyom itt a nagyot, főleg, hogy apa munkahelye olyan, hogy ha dolgozik, akkor neki a mamánál kell aludni, mert vagy korán megy, vagy későn jön... Pedig biztos jó lenne neki, ha apa segítene feldolgozni, hogy megszűnik a monopólium.

Tavaly már egyszer 4-5 napot töltöttünk külön, de csak egyszer, és akkor ott volt apa. De mamákkal elvan jól, uh talán nem lesz gond. Szerintem engem visel meg ez jobban :)

Most kislányt várunk, és már alig várom, hogy öltöztethessem :)

2011. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Szerdára vagyok kiírva,de semmi jele a szülésnek. Első baba,úgyhogy kezdek kicsit parázni,mert nem tudom mi vár rám! De még mindig jobb az utolsó napokban az ismeretlentől parázni! Bízta a hidegfrontban,de nem lett semmi,csak jobb a közérzetem. Én eleve migrénes vagyok, hát majd a melegfront lesz az én időm. A lábaim nagyon dagadnak,sokat fekszem napközben. Szerdán megyünk ctg-re ismét. Nem bánnám,ha azt mondanák,h szülünk! 38+2 hetesen 3100-ra saccolták, örülök neki, nem kéne elsőre óriásbébivel próbálkozni. Kecskeméten fogok szülni, el sem hiszem,h tényleg itt a 40. hét! Étvágyam van rendesen, főleg így a végén! 20 kg jött fel, 49kg-mal kezdtem,de nagyon sok a víz! Már ettől szeretnék nagyon megszabadulni! Szóval jelentkezzetek,ha meglett a babó!

Ildi 39+5 hetes

2011. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:

Kedves Ildi!

Első vagyok. Nagyon örülnék neki, ha megírnád a tapasztalataidat a kecskeméti szülészetről. Elvileg én is odatartoznék. Ctg-re oda járok, pont ma kell mennem, de szülni nem ott fogok.

2011. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 anonim ***** válasza:
Nem Kecskeméten lakok,de mivel Kiskunfélegyházán megszűnt a szülészet, így ide tartozom területileg. Mivel első babás vagyok, a szülészetről nem nagyon tudok mit mondani. Van fogadott dokim, és mivel senki nem jön be a családból a szülésre velem, így szülésznőt is fogadtam. Az orvosok, nővérek rendesek, állítólag a csecsemősök nem épp a legkedvesebbek,de amíg nem tapasztalom,nem akarok ítéletet mondani. 6 hetesen feküdtem a nőgyógyászaton, nagyon kézségesek voltak, akkor novemberben volt nagy babybumm! Úgy tudom lehet kérni epidurált, én nem szeretnék,mert eleve migrénes vagyok,és félek,h fájni fog majd a fejem utána. Császár esetén lehet kérni mély altatást helyette, de a dokik nem szeretik. Mindkét szülés esetében max. 3 éjszakát kell benn maradni! Én szerdán, vagyis a kiírt napon megyek ctg-re, remélem lesz már baba is! Írd le konkrétan mire vagy kíváncsi, mert nekem most semmi más nem jut eszembe. Hátha tudok segíteni! Írj privátban! Üdv!
2011. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:

Sziasztok!én most vasárnapra vagyok kiírva de semmi jel arra hogy indulna bármi-(pedig jó lenne már

első babó-ismeretlentől való enyhe félelem és ahhoz képest hogy már 34 hetesen riogattak hogy mindjárt szülünk-)))

reméljük a legjobbakat!na majd a front hátha ....

könnyű szülést mindenkinek!

2011. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!