Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit árthattam vajon a...

Mennyit árthattam vajon a babának?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok,holnap megyek dokihoz (3 hete voltam).Épp költözőben vagyunk,felújítás,idegbaj,stb.Kb ahogy teherbe estem akkor kezdődött az egész felújítás.Elég sokmindent nekünk kell csinálni (spórolás),de amit úgy éreztem,hogy nem esik jól vagy nehéz,azt nem csináltam.A problémám az,hogy kb két hete megy a festés (nyílászárók,falak,stb) amit persze nem én csinálok.Viszont minden nap rá kell nézni a munkásokra,ami kb. fél órát jelent összesen naponta.A mindenféle festék szag mennyira árt vajon neki?Tudom,hogy nem tesz jót,meg vigyáznom kell,de nem tehetem meg hogy nem megyek.Takarítani is muszáj itthon is,ott is,van egy kétévesem,neki sem mondhatok nemet dolgokra,(pl ha fel kell venni).Járt már valaki így?
2011. jún. 20. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,nem ártottál semmit.

Jó dolga van odabent.

Akkor ártanál,ha nap mint nap több órán át töményen szagolnád ezeket a vegyi anyagokat. Mind a festékre mind a takarító szerekre gondolok.


Én első babával a pocakomban laksáfelújítottam (ablakcserével mindennel együtt,egyedül voltam otthona munkásokkal,a férjem dolgozott. Kerültem a port,és a zajt,de mást nem tudtam tenni.

Most a másodikat várom, van egy 2 éves kislányom,akit szintén emelgetek. Amikor tehetem elkerülöm ezt,és megpróbálom megoldani másképp,de sajna vannak helyzetek amikor nem lehet kivédeni az emelgetést.


Most vagyok 10 hetes várandós,és aggódom is picit,mert az első babával idő előtt kinyílt a méhszájam,így nem biztos hogy sokáig emelhetem a lányomat.


Hidd el,nálad minden rendben!

Boldog babavárást neked,sok örömöt az egész családnak az új lakhelyen!

2011. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából jól bírom az egészet,van energiám (amennyi egy kétéves mellett lehet),bírnék emelgetni,pakolni,szóval ez a része nem annyira aggaszt.Hanem a festékek meg a tisztítószerek...
2011. jún. 20. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor terhes voltam és még dolgoztam, akkor a mellettünk lévő épület egy festőműhely volt, ahonnan folyamatosan átjött a festékszag, hígítószag. Én is aggódtam, hogy mi lesz, mert még kisterhes voltam, nem is akartam volna szólni még a munkahelyemen, de annyira elviselhetetlen volt a szag (már csípte a szemünket), hogy szóltam a főnökömnek, aki szól a festékműhelyeseknek, hogy találjunk ki valamit. Szerencsére pár napon belül lett is megoldás, így nem kellett táppénzre mennem. Hetekig nem lett volna bátorságom ezt szagolni, nehogy ártson a babának. De így is sokáig szagoltam, és egy makk egészséges kislányom született.

Szerintem se tartózkodj órákig ott, de nem ártottál szerintem, nem lesz semmi baj.

2011. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mid a két terhességnél végigcsináltam egy laksáfelújítást, az ajtókat magam festettem, nem si engedtem volna holmi barbár festőkenk.

Volt padlócsiszolás,...

je és emellt még dolgoztam is.

2011. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem tényleg nem,és köszönöm mindenkienk a választ.Igazából tényleg azért aggaszt,mert még kisterhes vagyok és ilyenkor kell elvileg a legjobban vigyázni.Arról nem is beszélve,hogy az első gyerekmenél egyáltalán nem paráztam semmitől,most meg mindentől félek:(
2011. jún. 20. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Képzeld,én is pont így vagyok! Férjem már nem is érti hogy mi van velem,mert az első babánál nem paráztam ennyire mindentől,mint most! Pedig jómagam is azt hittem,hogy mostmár "rutinosként" más lesz.

2011. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem pont a rutinosság miatt félünk jobban:)
2011. jún. 20. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!