Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet, hogy az orgazmus...

Hogy lehet, hogy az orgazmus nem veszélyes a terhességre, hogyha méhösszehúzódásokkal jár?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy nem válaszolok, de erre én is kíváncsi vagyok :)
2011. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
és is csak kíváncsiságból írok, múltkor rendesen megijedtem az orgazmus után, éreztem belülről enyhe fájdalmat, de aztán semmi gond nem lett, a pocilakó épp olyan aktív, mint előtte...
2011. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a méhnyak nem érett – vagyis amíg nem jött el a szülés ideje –, addig az anya szervezete nem reagál a szexuális együttléttel járó "szülésindító" ingerekre.

Ha a magzat egészséges, az anya egészséges, akkor az orgazmus nem fog veszélyt jelenti. A terhesség utolsó heteiben viszont a szex már beindíthatja a szülést, de ez azt jelentené, hogy a magzat már készen áll a megszületésre.

A veszélyeztetett terhességet pedig (reméljük) felismerik az orvosok, és olyankor meg is tiltják az együttléteket.

2011. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:23


Hát igen, röviden ennyi. Egészséges terhességnél nem jelenthet bajt az orgazmus.

2011. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orgazmus hihetetlenül kevés inger ahhoz, hogy normális terhességnél beindítson akármit is.
2011. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nem jár azzal.

nem ugyanazokat az izmokat mozgatja.


[link]

ráadás:

[link]

2011. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez így igaz,de az utolsó 4 hétben azért nem ajánlott.
2011. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom, az első 3 hónapban és az utolsó 1-2-ben nem ajánlott a szex.
2011. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A női orgazmus az alhasi izomzat spontán, reflex szerű, ritmikus összehúzódásával jár. Ezeket az izmokat PC izomcsoportnak nevezzük, melyek a hüvely környéki, a gát és a méh körüli izomcsoportokat foglalják magukba. Ezek a méhben helyet foglaló magzatra csak közvetett hatással vannak. Tehát az orgazmus nem veszélyezteti a magzatot, sem a terhességet. Sőt! Egyre több cikk foglalkozik azzal, hogy feltehetően a magzatra az anya orgazmusa pozitív hatással lehet. Mind pszichésen, mind testileg. Egy fajta torna, mely "frissítő" , "erősítő" hatással van a babára. Kedves kismamák , ne féljenek szeretkezni! Válasszanak kényelmes, kímélő pozíciót a szeretkezéshez. Az utolsó néhány hétben a szülés előtt pedig inkább pettingeljenek párjukkal. Fogadják el a csikló ingerlést. Ne féljenek, hogy az orgazmus megindítaná a szülést.
2011. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Érdekes.

Én szentül meg voltam győződve,hogy a méhem húzódik össze,teljesen úgy éreztem,ilyenkor még a nagyságát is tisztán érzem....

Legalább meg is nyugodtam egy kicsit.

2011. jún. 21. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!