Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Izmos, kemény testfelépítésű...

Izmos, kemény testfelépítésű kismamák! Mekkora/mekkora volt a pocakotok, hogyan fejlődött?

Figyelt kérdés
Nekem 22 hetesen akkora a pocakom, mint egy 8-9 hetes kismamának :( Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom elképzelni, hogy hol fér el egy 20-25centis baba egy ilyen pici pocakban. Lehet, hogy nincs helye a babámnak rendesen nőni az erős hasfalam miatt? :(
2011. jún. 23. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Egyaltalan ne izgulj. A hasad teljesen normal meretu.

Nekem epp az a velemenyem, hogy a baba nagysaga miatt 8-9 hetesen meg egyaltalan nem kellene pocaknak lennie, azt a pocakot foleg a puffadas okozza.

Es minel gyengebb valakinek a hasfala, hasizma, illetve minel kevesebbet hasznalja, annal nagyobb pocakot ereszt mar csak a puffadastol is.

Szoval igen, en vallalom: inkabb legyen kisebb pocakom, kesobb latszodo es normal meretu, egeszseges babaval, de alapvetoen izmos, eros testem, lapos hasam (nem csak lanykoromban, hanem szulesek utan is), mint az, hogy 10 hetesen mar kismama nadragot kelljen hordani, ne birjak cipot kotni felido utan, szules utan meg nezegessem a teleshoppos hasleszorito reklamokat nyalcsorgatva.


Nem megbantani akarok senkit, szo sincs rola, kinek ez adatott, kinek az, bar ram sem nott az izmos has magatol, hanem tettem erte, hogy az legyen, de ha mar ennek megvan az az elonye, hogy terhesseg alatt is erosebb a tartasuk es ennek koszonhetoen szules utan sem lesz pocakom, vagy kotenyhasam, akkor orulok ennek.


Szoval igen, nekem apro hasam volt, az elso gyerekkel boven 25. het utan kezdett latszana, a masodik gyerekkel kb 23. heten, de nem nott nagyra a vegere sem.

A gyerekeknek volt hely, ilyen eszedbe se jusson, hogy nincs helye.

3700 es 3100 grammos gyermekeim szulettek, 56 es 55 cm-re. Nem voltak kicsik.

2011. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!Engem is állandóan bombáztak a " nem is látszik semmi, nekem ilyen idősen már kétszer ekkora hasam volt, mintha lenyeltél volna egy meggymagot" típusú mondatokkal. Végül egy nappal a kiírt előtt 3300gr.mal és 53 cm-vel megszületett a kisfiam. Nekem igazán csak a 30. hét után látszódott hogy babát várok. Egyébként pont az erős has miatt és a dm-es olcsó kence miatt...) egy darab striám sincs és tök lapos a hasam...A baba pedig össze van kuporodva kiflibe. Ő kényelmesen el van és növekszik. Az ultrahangon követik a növekedését.
2011. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
* Kiegészíteném a baba el van a pocakodban és növekszik. Félreérthető volt a mondatom.
2011. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugtattatok :)


Első válaszoló, nem tudom, miért lettél lepontozva, én zöld kezet nyomtam, szerintem semmi sértő vagy negatív dolog nem volt a hozzászólásodban.

2011. jún. 24. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan éreztem. Tavasszal bevásároltam kismamaruhákból (nadrág, fürdőruha), amikor 20 hetesen elutaztunk 3 hétre és totál fölösleges volt, mert a 25-27 hétig a régi ruháimat hordtam, utána is csak azért hordtam hasbetétes nadrágokat, mert kényelmesebbek voltak. Persze mindenki sopánkodott, hogy nő-e rendesen a gyerek, természetesen belém verték a frászt, a dokim csak nevetett. Azt mondta, hogy nagyon szerencsés az alkatom, széles a medencém, egyszerűen csak jól elfér benne a baba. Most taposom a 35 hetet, tegnapelőtt találkoztam a 30 és 31 hetes barátnőimmel, még mindig kisebb a hasam, mint nekik. És még mindig nem érzem magam terhesnek, mert nincs nagy hasam, mozgékony, fürge nagyok. Hidd el, ez áldás!

Boldog babavárást és jó egészséget!

2011. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, ne izgulj a lepontozas miatt. Most mondanam, hogy savanyu a szolo, de nem akarok bunko lenni. Feltetelezni sem merem, hogy van olyan anyuka/kismama az olvasok kozott, aki piciket irigykedik egy izmosabb, laposabb hasra es esetleg ezer pontozott le, mert azt mertem irni, hogy a koran latszodo, nagyobb pocak annak is koszonheto, hogy gyengebb a hasizom es kevesbe tart. :-)

Biztosan nem ez a helyzet, mert az eleg gyermekes viselkedes lenne. Mint irtam nekem sem magatol lett erosebb a hasizmom, az en munkam van benne, nem mase, szoval igen, orulok neki, hogy ilyen, meg akkor is, ha ennek koszonhetoen nem nottek oriasi pocakjaim terhesseg alatt. Akinek nott, az lehet ra buszke, en meg annak orultem amilyen nekem volt.

Nyilvan ha mas lett volna, nagyobb, vagy meg kisebb, annak is orultem volna.

De akinek van egy icipici anatomiai ismerete az tudja, hogy igazat irtam.

Egyebkent emiatt a jelenseg miatt szokott tobbedik babaval is nagyobb lenni a pocak, mert akkor mar nem olyan feszes az izomzat. Nyilvan ezt is mindenki belatja.

Ahogyan azt is, hogy bennem a 178 centimhez nagy pocak novesztese nelkul is tobb helye volt a babanak mint mondjuk ha 160 cm lennek. Nah, de majd emiatt is jol le leszek pontozva. Sebaj. :-)

Vigyazzatok magatokra es tenyleg nezd a jo oldalat, ne engedd, hogy a hasad merete miatt kotekedjenek!

2011. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
22 hetesen 85-86 centi a haskörfogatom, a köldököm alatt picivel, ahol a legnagyobb a pocim. A szeméremcsonttól a még tetejéig (bár ez elavult módszer, tudom) pedig 13-14 centi :( Olyan picike.
2011. jún. 25. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:

REmelem nem haragszol, ha errol is elmondom amit tudok.

A meh magassaganak a merese cseppet sem elavult modszer. Itthon a gyakori uh-k miatt nem alkalmazzak, viszont a nyugati orszagokban (az egeszsegugyi koltsegek redukalasa miatt) joval kevesebb uh van (altalaban ketto). Ott a terhessegi vizsgalat egyik fontos eleme a meh magassaganak a merese es nagyon-nagyon jo kiindulo pont. Elteres eseten (tehat ha alacsonyabb, mint kellene) egybol kuldik tovabb az anyukat ultrahangos vizsgalatra is, mert valoban arra utal, hogy kisebb a magzat, mint kellene. (Hozzateszem, hogy ott a 12. heti uh-n szinte napra pontosan belovik a terhessegi kort, nem a mensitol szamitjak mar utana a terhesseget, mert ugye nem mindenkinek kozepidoben van peteerese, emiatt nagy lehet az elteres.)


Szoval a lenyeg:

most meg ezt ne merd, mert kb a 24. hettol van egyaltalan ertelme a vizsgalatnak.

Nagyon fontos, hogy ne allo helyzedben merd meg, mert ugy nem ad valos eredmenyt.

Teljesen vizszintesbe kell fekudni, elengeded magad, nem feszited a hasizmod es akkor a mehed nagyon szepen latszik, ovatosan megtapogatod a hasad es erezni fogod egyertelmuen, hogy hol a teteje. Az sem baj, ha mas csinalja, mertha a meres miatt nyujtozkodsz, akkor megfeszulhet a hasizom es mar nem lesz nyugalmi helyzetben a hasfalad.

Szoval igy kell megtalalni a meh tetejet, a szemeremcsont tetejeig kell merned.


Az eredmeny pedig kb a terhessegi korod plusz/minusz 3 cm-es elteressel normalis. Tehat ha mondjuk 27 hetesen nezed meg es sikerul jol merni, akkor 24-30 cm kozotti erteket kell kapni.

Ha ettol eltero, akkor azt jelentheti, hogy vagy szimplan el van szamolva a terhesseg (mar 1-2 hetes elszamolas is rossz eredmenyre vezethet), vagy kisebb/nagyobb a baba az atlagnal. Mivel az ezt alkalmazo kulfoldi orszagokban ugye mar a 12. heten kizarjak az elszamolas lehetoseget, igy a masodik verziora utal az elteres, johet az uh es az esetek donto tobbsegeben bebizonyosodik, hogy valoban jol mutatta a meres a dolgot.


Szoval most meg ne meregesd, majd nehany het mulva ellenorizd le, ha van kedved.


A has keruletenek merese viszont nem csak elavult, hanem felesleges is. Semmilyen realis erteket nem mutat. Lehet peldaul olyan is, hogy az utolso hetekben sem no a pocak korfogata semmit, ez nem azt jelenti, hogy a baba nem fejlodik, hanem inkabb azt, hogy befordult, vagy maskepp fekszik. Szoval annak a vizsgalatnak semmi ertelme.

Masik: gondolj csak arra, hogy sok no van, aki eleve 80-as korfogattal vag bele a terhessegbe, vagy eppen 80-as derekkal, mert olyan a testalkata. Masnak meg 60 centis a dereka teherbeeseskor. Szoval teljesen felesleges az o hasukat merni es osszehasonlitani, mert nem ugyanolyan testalkatrol indultak.

2011. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nem tudtam, hogy más országokban ez jól bevált módszer.

Mi eddig állva mértük, kényelmes, egyenes testtartásban, nem behúzott hassal. Én kitapogattam óvatosan, a párom lemérte, hogy ne görnyedjek be kicsit se. Ő azért nem meri tapogatni, mert fél, hogy megnyomja a törpét a nagy lapát kezeivel :)

Most megmértük kíváncsiságból hanyatt fekve is, és valóban jobb az eredmény, bár így is csak 16 centi. Ráadásul az is aggaszt, hogy 2 napja nem kakáltam, ez is közrejátszhat, így lehet, hogy "szabályosan" mérve is kisebb lenne a pocakom, ha tudnék menni wc-zni.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!!

2011. jún. 25. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!