Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám lelassítani,...

Hogyan tudnám lelassítani, esetleg ideiglenesen leállítani a hízásom? Még csak 5 hetes vagyok, de 4 kg híztam.

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, hogy előfordul ilyen... Nem sikerült megnyugtatnia :(
2009. márc. 25. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A terhességem elején én is belendültem!

Aztán kezdett a vérnyomásom rendetlenkedni és muszály voltam változtatni az étkezésemen.

Az a lényeg, hogy ha éhes vagy akkor egyél valamit, de nem kell magad teletömni, nagyon nehéz az első egy-két hét. Reggelire csak 1 kiflit ettem, tízóraira 1 szem alma, vagy körte, ebédelni azt rendesen leves+ második( de kerültem a hízlalós dolgokat, sok volt a zöldséges étel), uzsira zsemle, vacsira pedig joghurt. Ha éjjel nagyon éhes voltam akkor ettem kekszet. én sem gondoltam volna, hogy lehet csak 5 kg-t hízni az elsővel 13-at híztam.

2009. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 29 hetes vagyok és már sajnos kb. 15 kg-ot híztam.

Az 1. trimeszterben 4 kg jött fel, a 2. trimeszterben kb. 10 kg.

Átlagos testalkatú vagyok, nem eszek sokat, rendszeresen terhestornázok és ennek ellenére jönnek fel a kilók.

Volt olyan hetem a 2. trimeszterben hogy 2 kg-ot híztam!! Teljesen ki voltam bukva.

Egyébként már az elején feltűnt, hogy gyorsabban hízok. Azt mondta az orvosom és a védőnő is, hogy ne egyek annyit. De hát nem is ettem sokat!

26 hetesen egyik napról a másikra jól bedagadt a bokám, akkor jöttem rá, hogy ez a sok kiló nem mind 'háj',

hanem folyadékfelesleg, csak addig nem voltak kifejezett ödémás tüneteim.

Kb. 2 hete kezdtem el egy homeopátiás szert (Schüssler só - Natrium sulfuricum) és lement az ödéma a bokámról!! Úgy veszem észre hogy a súlygyarapodásom is lassul. Bár ahogy számolom, a 20 kg plusz simán meglesz.

Szerintem ez alkati dolog, kinek mennyire tartja vissza a folyadékot a szervezete.

Ha továbbra is hízol, rendszeresen ellenőrizni kell a vérnyomásodat és a vizeletedet, hogy nincs-e fehérje ürítésed. (terhességi toxaemia)

2009. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én is abban a cipőben járok mint te... eleve kis túlsúllyal indultam (72kg a 174cm-hez), most 19hetesen már +6kg nál tartok. Az első három hónap alatt egyből felugrott 4kb plussz. Foggalmam sincs hogy mitől lehet, mert ugyan kimaradt a rosszullétes időszak, azért nem tömöm magam egész nap... kicsit változtattam, hogy ha megkívánok valami édeset mondjuk ebéd után, akkor eszem egy almát felszeletelve, és nem csokizok. Kétnaponta 40percet kismama tornázok, hátha segít valamit. Kíváncsi vagyok mennyinél fog megállni a végére a súlygyarapodásom. Alapból sem voltam vékony, így meg aztán pláne nem. :-(

Szerintem alkati kérdés az egész, úgyhogy majd utána gőzerővel tornázhatunk! A lényeg, hogy a picikénk egészséges legyen! Ne stresszeld magad, a párod is imádni fogja a gömbölyödő formáidat, hiszen büszke rá, hogy az ő "keze" is benne van a dologban!!! :-) Boldog babavárást!

2009. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem betartani őket. Remélem hetente nem hízok majd egy kilót, mert az nagyon rossz lenne...

Boldog babavárást nektek :)

2009. márc. 25. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!