Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem miatt háziorvost...

Terhességem miatt háziorvost szeretnék váltani, elég-e ha csak ideiglenesen vagyok bejelentkezve a jelenlegi lakhelyemre?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ideiglenesen vagyok bejelentve, és bár van állandó címem is, sehol nem volt gond a háziorvos váltása. Igaz ez 2005-ben volt még, nem tudom azóta változott-e ennek a szabályozása.
2009. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nekem is van állandó lakcímeme, és háziorvosom, de a terhesség miatt egyszerűbb lenne egy közelebbi doki, úgy gondolom.
2009. szept. 15. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Simán be tudsz jelentkezni ambulanter egy másik orovoshoz, 4 évre!
2009. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is szabad orvos választás van,én pl.10 évig nem saját körzetinél voltam ,és hogy állapotos lettem most,visszajöttem akihez tartozom.az orvosoknak jó,hisz pénzt kapnak utánad!nyugodtan mehetsz.a védőnő már nem hiszem hogy vállal,ha nem a körzetben van az állandód./ezt csak hallottam/
2009. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az viszont gáz, a védőnő is jó lenne a környékről.
2009. szept. 15. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
ezt csak ugy hallottam,hogy mentem a védőnőhöz,és az előttem lévő lány nem kerületi lakos,csak itt lakik a baba apjával,és elküldte őt a lakhelyéhez tartozóhoz.hogy be volt e jelentve vmilyen uton-modon,nem tudom.
2009. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van ideiglenes lakcímed hivatalosan(lakcímkártya), akkor ahol ideiglenesen laksz ott is fogad a védőnő! Legalábbis ahol én lakom ott fogadott, pedig én is csak ideiglenesen lakom itt! Meg sem jegyezte, csak két címet írt be a kiskönyvembe! Háziorvost meg ott választasz ahol szeretnél szerintem! Arra nincs ilyen megkötés!
2009. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 15. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Én is két címes vagyok. Háziorvosom az egyik városban, a védőnő meg itthon. Simán ahhoz a háziorvoshoz mész akit választasz, ezért van szabad orvosválasztás. A védőnő más, őt nem érdekli hogy hova vagy be-ki jelentve, az a lényeg hogy ott vagy az ő körzetébe, hozzá tartozol. Nálunk így van, nem tudom területenként ez változhat-e.
2009. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok.

A védőnőm még csak nem is az ideiglenes lakcímemhez tartozik, hanem az albérlet címéhez, ahol egyelőre lakunk. Tehát a védőnőhöz mégcsak az ideiglenes lakcím sem kellett.

2009. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!