Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatvíz vétel tényleg...

Akire77 kérdése:

A magzatvíz vétel tényleg csak 3féle kromoszóma rendelleneséget tud biztosan kizárni?

Figyelt kérdés
Eddig nyugodt voltam amennyire lehet mert jo lett a magzatvíz vétel eredménye,de a napokban találkoztam az egyik ismerösömmel aki pár honapja szült.Ujságolom hogy minden rendbe van,aztán ő lefagyasztotta az arcomrol a mosolyt.Mivel hogy a magzatvízböl csak 3 féle kromoszóma rendelleneséget lehet kiszürni.Én ugy tudtam hogy a lehető legtöbb rendellenesére szűr.Tud valaki ebben segiteni?Alig várom hogy beszéljek egy dokival erröl.
2011. jún. 24. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
3 féle az amit keresnek, de ettől függetlenül észlelhetik az egyéb abnormalitásokat is.
2011. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak 3 félét szűrnek. Nem is néznek mást.
2011. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Egy komplett géntérkép iszonyú drága lenne. De ettől függetlenül is vannak olyan betegségek, amik nem szűrhetők, mert nem tudják azonosítani mi is a konkrét probléma.
2011. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem,nagyon sok rendellenességet ki tud zárni,csak az ára miatt arra a 3 dologra végzik.Nekem sokkal több dologra megcsinálták,mert én a Telki kórházban vetettem le(nem volt olcsó),és mondta is a doki,hogy 2 nap múlva hív(Prágába küldik az anyagot,a fluoreszkálós módszerrel vizsgálják)a legfontosabbakkal.Ha azok negatívak,ne aggódjak,a többi amire nézik már ne olyan súlyos betegség,hogy ne lehetne vele együtt élni,illetve nem befolyásolja az élet minőséget(meghatározóan).Így is lett.2 nap múlva hívott,aztán 3 hét múlva átküldte emailbe a "nagy" leletet. Minden negatív volt.Ennek 3 éve,makk egészséges a kicsi.
2011. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 28. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!