Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki volt már kromoszoma magzatv...

Ki volt már kromoszoma magzatvízvizsgálaton? Február 8-ig kell eldöntenem hogy vállalom e?

Figyelt kérdés

39 éves vagyok 3ik gyerekem várrom 14hetes terhes és a Down kór szűrés miatt kérdezném.

Akinél már elvégezték azoktol szeretnék kérni véleményt és hogy minden rendben volt-e, van-e?


2010. jan. 12. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia Nekem novemberben volt ilyen vizsgálatom mert nagyon alacsony lett az afp-ém meg a 18-as triszómám lett pozitív.Én megcsináltattam biztosra akartam menni.Zalaegerszegen csinálták.Nagyon féltem,de nemfájt eggyáltalán.A vizsgálat után kaptam egy inekciót és egész délután aludtam.Ha betartjuk az orvos utasitásait akkor szerintem még kissebb a kockázata a vetélésnek.Természetesen én nem rábeszélni akarlak ez a te döntésed kell hogy legyen,de szivesen elmondam az én tapasztalatomat. üdv:25 hkm
2010. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2008. októberében voltam, lányom péneteken volt 10 hónapos.

Vagyis minden rendben.

2010. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előző

a korom miatt mentem önszántamból, akkor voltam majdem 37 éves és második babámat vártam

2010. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Még az lenne a kérdésem hogy vizsgálat után hazaengednek vagy bent tartanak és kell vinni valamit?

Debreceni vagyok

2010. jan. 12. 15:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bemész reggel, még aznap megcsinálják és csak másnap engednek haza. Megfigyelésre benn tartanak,mert 1% az esély a vetélésre. Nálam nem volt semmi gond, azóta elmúltak 9hónaposak a lányaim.

2010. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és gratulálok a lányaidhoz.
2010. jan. 12. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg úgy tudom, hogy ha debreceni vagy és debrecenbe csinálják, akkor hazaengednek már aznap. Ha vidéki lennél, akkor tartanának bent. Úgyhogy erre inkább majd kérdezz rá.

2010. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15:10

Igaz én Bpi-i vagyok és a Baroos utcában csinálták, de nem mentem haza, hanem bentmaradtam egy éjszakára.

2010. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem magzatvíz, hanem chorionboholy vizsgalatom volt, de ugyanaz az eljárás.

Nálunk, Kecskeméten, a kecskemétieket a vizsgálat napján késő délután hazaengedték, ha nem volt panasz, a vidékiek másnap reggel mentek haza.

Ennek a vizsgálatnak hamarabb van meg az eredménye, mint a magzatvíznek, kegkésőbb 2 hét és az eredmény a kézben van.

Egyébként minden redben találtak...azóta sokkal nyugodtabban várom a lányunkat, szerintem megéri megcsináltatni.

Aznap egyébként 11-12 vizsgálatot csináltak, úgy tudom, hogy senkinek semmi baja nem lett és a babákkal is minden rendben volt.

Annyit még, hogy a vizsgálat után javasolnak pár nap pihenést, kímélő életmódot. Én betartottam rendesen.


Minden jót!

(35+4 hetes mami)

2010. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Szegedi kismami vagyok,nekem október 27.-én volt amniocentézisem.Nem a korom miatt és nem is a nyaki bőrredö miatt hanem mert 12 hetesen majdnem elvetéltem és még utána egy hónapig véreztem.A dokim ki akarta zárni a lehetőséget hogy nem-e azért vérzek mert a baba genetikailag nincs rendben és ki akarja lökni a szervezetem.Én sokáig halogattam a döntést mert nagyon rosszúl hangzott a beavatkozás módja és nagyon féltem is.De így hogy túl vagyok rajta azt kell mondjam hogy egyáltalán nem vészes,kb egy perc az egész,mire úgy érzed hogy ennek fájnia kéne(mert azt hiszed hogy fáj)addigra már túl is vagy rajta.Reggel be kell menni,elfoglalod az ágyad és vársz míg szólítanak.Bemész megcsinálják a beavatkozást,tolókocsiba ültetnek,és visszavisznek az ágyadhoz.A tolókocsi azért van mert utána 2 órán át nem kelhetsz fel(kb ennyi idő kell a magzatvíznek míg újratermelődik)de nem is akarsz felkelni mert az elötte való idegeskedés elveszi az erőd és annyira megkönnyebbült leszel hogy túl vagy rajta hogy lehet el is alszol.2 óra eltelte után kimehetsz pisilni de csak lassan.Késő délután meg haza is engednek,és otthon szigorúan feküdni kell 24 órán át.Utána már nincs vetélés veszély,de azért csak fokozatosan terheld magad.Hát kb ennyi,remélem segített.Én is kértem az egyik ismerősömet hogy írja le még a beavatkozást is részletesen,inkább jobb ha nagyjából tudom hogy mire számíthatok mint a tök semmi:)Ha akarod azt is szívesen leírom neked ha attól jobb lesz...De ne félj,ha kell csoináltasd meg nem fogod megbánni.Üdv.28hkm
2010. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!