Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegetáriánus kismama? Mi a...

Vegetáriánus kismama? Mi a véleményed? Ismersz ilyet?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a vegetáriánus kismamákról, ha csak húst nem eszik (halat sem)? Tejet, túrót, sajtokat minden nap. Tojást egy héten 1-2-szer, olajos magvakat, sok-sok zöldséget és gyümölcsöt. Főzelékeket. (már 8 éve él hús nélkül)
2011. jún. 27. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahamm,ismerek. Én vagyok az. Gyűlölöm a húst, nem is ettem soha, mégis van egy másféléves 13 kilós vasgyúróm, akit 1 éves koráig szoptattam, ő maga vált le, 1-2x volt beteg, iszonyú jó étvágya van, és szereti a húst!
2011. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm 4 gyermeke van, ő vega, de azt nem tudom hogy terhesen evett e húst.

Mindenesetre a vasat pótold valahogy, szerintem a terhesvitamin teljesen jó erre.

2011. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kolléganőm is 4 gyermekes anyuka, ő (mármint a kolléganőm) 13 éves korában evett húst utoljára! Még halat sem.. és terhesség alatt sem. 4 gyönyörű, egészséges gyermeke van, ők persze kapnak és esznek is húst :)
2011. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :-) én is az vagyok, de mindenkitől csak hallgatom, hogy márpedig a baba miatt egyek húst, mert Neki fontos. Én sem bírom megenni és nagyon jól vagyok. Imádom a zöldséget és gyümölcsöt. Azokból is bőséggel ki lehet nyerni a teljes aminosav skálát. (vérképem is szuper mindig)


Te ettél/eszel sajtot, túrót és tejtermékeket?

2011. jún. 27. 14:19
 5/8 A kérdező kommentje:
De jó :-)) köszönöm a pozitív hozzáállásotokat, megnyugodtam. Én is úgy tervezem, hogy a babámnak fogok készíteni húst, illetve bébiételből is húsosat fogok venni.
2011. jún. 27. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én ugyan hetente egyszer-kétszer eszem fehér húst, de a többitől egyszerűen rosszul vagyok. Sok tejterméket fogyasztok, szedek vitamint, így jól érzem magam. :) Az előző terhességem is ugyanígy zajlott, igaz most már vasat is kell szednem, de annak is kellhet, aki húsevő. Ott sem volt semmi gond, 3,5 kg-os lett a babám és egészséges! Remélem, most is így lesz. Minden jót nektek!
2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ember maga dönt, mit szeret enni és mit nem. Pótolni kell a hiányzó vitaminokat, amire a picinek szüksége van. A gyerekeknek már jó adni húst, szükségük van rá. Ha felnőttként úgy érzik, nem akarják enni, dönthetnek így, de gyermekként úgy tudom, fontos az állati eredetű fehérje, zsír.
2011. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 évig voltam vega, aztán terhes lettem és vissza szoktam a húsra. De majd szoptatás után újra vega leszek.
2011. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!