Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok, a...

9 hetes kismama vagyok, a terhesség 6 hete óta használom az utrogestant és szedem a duphastont.7 hetesen voltam uh-on és legközelebb csak 11 hetesen kell mennem. Minden esetben használ ez a két gyógyszer?

Figyelt kérdés
Vagy volt hogy ezek ellenére sem maradt meg a baba?2 babám veszítettem el,és félek nehogy baj legyen,nem véreztem és semmi bajom,csak a vetélések miatt kaptam a gyógyszereket.Az enyhe hányingerem elmúlt már a 7 héten,csak a mellfeszülés van és a hatalmas puffadt pocak.Ugye nem lesz baj?Nagyon messze van még a 11. hét!:(
2009. márc. 26. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugi nem lesz baj. attól hogy többet uh-nak sajnos nem tudják garantálni hogy ne legyen vetélés. szedd a gyógyszert és inkább vegyél egy két apró babcuccot hogy eltereld a gondolatod.
2009. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már két vetélésem,és a mostani terhességnél is jelentkezett a barnázás.Most 15 hetes vagyok,még mindig szedem a duphastont.Nekem segített.De én a 12 hétig feküdtem szigorúan.Pihenj és minden renben lesz!
2009. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én csak utrogestant szedtem a 13. hétig. féltem abbahagyni, de az orvos azt mondta, hogy tovább nincs rá szükség, mert a méhlepény veszi át a magzat életben tartását innentől... így abbahagytam és azóta is minden rendben. Ezek a gyógyszerek csak az elején kellenek.. Ne aggódj!!
2009. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 edus83 ***** válasza:
Nagyon nehéz tudom,de próbáld lekötni magadat olvass ,videózz vagy pozitívan gondolkozz:))!!Nem lesz semmi baj :))!!!Én csak 6hetes vagyok de 2 picim van amit eddig nem tudtam bár az egyik szívódik fel de a másik épp,nagyon aggódtam utóbbi vizsgálatnál nem volt minden rendben de most látszik egy egészséges épp petezsák:))!!Valahogy elbújt és most újra kék az ég számomra:))!!Szóval ne add fel nekem is volt vetélésem és én is utrogestant kaptam:))!!Remélem nem baj ha történetem le írtam de végig pozitív voltam és csoda történt:))!!!Sok szerencsét és szép baba várást:))!!!
2009. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Pozitívan állj a dolgokhoz és akkor minden rendben lesz.Nekem volt tavaly nyáron 1 missed ab-m és most 19 hetes terhes vagyok.Terhességem 13. hetéig szedtem Duphastont, amit fokozatosan hagytam abba.Igen soká lesz még a 11. hét,de muszáj kibírnod a baba miatt.Ha elmúlt a hányinger nem gond.Puffadásra szedj magneB6-ot,de előtte kérdezd meg a védőnődet erről.Pihenj amennyit csak tudsz,ne fürödj forró vízbe,inkább tusolj és meglásd hamar eltelik ez a pár nap.Olvasgass terhességgel kapcsolatos dolgokat,próbáld lekötni a figyelmed.Minden jót kívánok neked és a picurnak.
2009. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly májusban volt egy missed ab. Majd nagyon hamar terhes lettem:):) Nekem is szednem kellett a Duphastont és a Rotascorbint.Sőt a 16.hétig még véreztem is. De hála az égnek túl vagyunk rajta:) Áprilisra várom a babámat:)

Igaz nekem a terhesség első hónapjaiban 2 hetente kellett mennem orvoshoz.

Ne izgulj, minden rendben lesz. Pihenj sokat, olvasgass, sétálj(ha nem vagy fáradt). Csak POZITÍVAN:)Hamar eltelik az a pár hét:)

Minden jót nektek, vigyázz magatokra:):)

2009. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én a terhességem 4. hetétől egyhuzamban barnáztam, aztán a 6. héten kaptam utrogestant, azóta voltam egy 7 hetes uh-n, akkor minden oké volt aztán megint lekezdtem barnázni, úgyhogy most hétfőn is voltam 8 hetes Uh-n... Azt mondta a doki, mivel eddig minden rendben (kop-kop-kop) legközelebb csak a 12. héten kell menjek... Tökéletesen átérzem a helyzeted!!!! De most már pozitívan állok hozzá. A doki néni is azt mondta, mivel az elejétől barnázok és eddig minden oké, ha a baba el akart volna menni már megtette volna. Persze a 12. hétig fenáll a rizikó, de ne aggódjak, minden rendben lesz! (így legyen)

Kitartás!!!! Nehezen mennek a napok, tudom, nagyon nehezen!!!!

2009. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat,de sajnos nem tudok pihenni,minden házi munka rám marad.A párom egyáltalán nem sgít,forgótárcsás mosogéppel mosok mert tönkre ment az automatám,de elnézi hogy én hajolgatok a kád felett,és még egy porszívózásra sem képes.Egész nap csavarog ha épp nem dolgozik.Ez azóta van mióta babát várok,pedig állitolag nagyon szereti,de mégsem foglalkozik azzal hogy nekem segítsen.De megpróbálok pozitívan gondolkodni,és remélem nem lesz a babámnak semmi baja.Mindenkinek boldog babvárást!!!!
2009. márc. 26. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez tipikus pasi hozzáállás!!!! Nagyon sok pasi csinálja ezt, mikor terhes lesz a feleségük (ez általában csak az elsőnél van így) anyum mesélte, apukám detto ilyen volt nála, sőőőőt egyedül ment moziba apa, meg ilyenek.... De az öcsémnél már minta férj volt és anyukám még ki sem gondolta mit akar, már kész is volt ott is volt. Szreintem ez az első gyereke előtti pánik, nem tudja felfogni, feldolgzoni.... Na hát nálunk is ez volt...

Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy mivel nekem azt mondta az orvos pihenjek és kíméljem magam én pihenek és kímélem magam. Aztán megszólt a párom, hogy mekkora disznóól van a lakásban. Elmondtam neki, ha nem tetszik , hol találja a törlő rongyot a porszívót és a felmosót. Valamint az a nagy lyuk a mosógépen, oda kell berakni az egyszínű ruhákat, a fehér por a mosópor az a baloldali résbe megy az a kék lötty meg nem abszint, hanem öblítő, az meg a mélyedésbe. Utána meg csak egy start gombot kell nyomjon...

Azt a hisztit érdemes lett volna látni...

Viszont 3 hete az én dolgom csak, hogy mire megjön meleg vacsi várja :o)))))

Ne aggódj! és ha kímélni kell magad, akkor kíméld magad!!!

Nem lesz semmi baj! Boldog Babavárást!

Ha nem megy hát sajnálom...

2009. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hééééééééé, én nem írtam oda olyat, ha nem megy hát sajnálom!!!!!!! Az egy dolog, hogy a rendszer a krédéseket átfogalmazza, de a válaszokba, ne írjon már bele!!!!!!!!!
2009. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!