Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok errol? (bovebben...

Mit gondoltok errol? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
15 eves lany vagyok es sokszor megfordul a fejemben h ha egyszer ilyen idos koromban vagy akar 2-3 evvel is kesobben teherbe esek,ami nem szandekos,akor en megtartanam a babat..Ez szerintetek normalis h igy gondolom? mi a velemenyetek??
2011. jún. 28. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Azt hogy gyerek vagy és fogalmad sincs mire vállalkoznál, úgyhogy védekezz! Bár egyáltalán nem kellene még szexelned sem ennyi idősen.
2011. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Na tessék már megint egy ilyen tini-terhességes kérdés, nem is csodálom, hogy mostanság egyre több emberből vált ki felháborodást! 15 évesen szerintem még egyáltalán nem érett az ember a gyerekvállalásra, ráadásul semmilyen ÖNÁLLÓ jövedelemmel nem rendelkezel, szerintem amíg az ember nem érett meg erre sem lelkileg sem pedig agyilag és a megfelelő anyagi hátteret sem tudja biztosítani addig esetleg csak álmodozzon gyermekvállalásról. Az, hogy anyu és apu segít NEM minősül biztos anyagi háttérnek. 2-3 év ebben az időszakban még nagyon sokat számít ... nem mind1, hogy 15 vagy 18 de mind a kettő nagyon korai még! Én 20 évesen vállaltam az első babámat és még így is megkapom, hogy elment az eszem és, hogy mennyire korai ... Mindenki elkerekedett szemekkel és kétkedve fogadja a hírt, pedig én már egy kicsit másabb helyzetben vagyok, bár még mindig volna mit "pótolni" Akkor szerinted Neked mit mondanának így 15 évesen? A babát pedig ne a véletlenre bízd, egyelőre védekezz és majd ha ott lesz az ideje akkor majd Isten eldönti, hogy mikor jöhet a baba ...
2011. jún. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát... a megtartanád az azt jelentené, hogy nem veteted el, vagy azt h te=szüleid "nevelnéd?


Egyetértek azzal, hogy az utóbbbi oltári nagy hülyeség lenne, bár ismerek pozitív példát is rá.


Nem helyeslem az abortuszt,de ennyi idősen...

Nekem még nem is járt a szexen a fejem, vagyis még csak a fejem járt arra, akkor is úgy, hogy "Atya Isten, AZ hogy fog oda beférni, amikor egy tampont sem tudok felrakni"

Bár én a menzeszemet is a 15. szülinapomra "kaptam".

Tehát szerintem méga felelősségteljes szex is korai ilyenkor.


Mivel a kérdés csak elméleti, szerintem helyesen gondolkodsz, mert ezek szerint véllalnád a tetteid következményét, én ennyi idősen, és még sokáig őgy gondoltam a gyerek érdekében, nem maradna velem (elméletben, mert ugye még akkor nem éltem nemi életet), mert csak utálni tudnám, nekem később alakultak ki az ösztöneim (19 körül),de tudtam, hogy elvileg akkor sem vállalhatnám még a babát, ezért meg is tettem mindent, hogy ne legyek terhes.

Pedig volt gumiszakadás--–72 órás is...


Amúgy természetes agyalni...csak ne legyen valóságos, mert elméletben könnyű átvenni ezeket a dolgokat, de az éles helyzetet nem kívánom senkinek. Én baromira vágyom már egy babára, de ha mégis itt lenne a pocakomban, enm tudom mi lenne, mert sajnos az anyagi háttér és a munkahelyem miatt kell várni még kb 1 évet..


24/L

2011. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a lepontozást. Ebből is látszik az érettséged. Én 33 éves vagyok, és két gyerek édesanyja. Hidd, el, sokszor én sem érzem magam érettnek az anyaságra. 15 évesen én is azt gondoltam milyen jó buli egy gyerek, és én olyan jó anya lennék. Én továbbra is azt mondom hogy élj, élvezd ki hogy önálló vagy, oda mész ahová és amikor akarsz, akkor kelsz, akkor fekszel, azt csinálsz amit szeretnél, mert ha gyereked lesz, mindez megszűnik, mert onnantól már nem te számítasz hanem a gyereked, és ez sokszotr nehéz, bár gyönyörű feladat.


És azt is fenntartom, hogy nagyon fiatal vagy még a szexhez, ami előfeltétele ugye a babának.

2011. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, én felpontoztalak!! :-) (00:57-es voltam!)
2011. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszi!:)
2011. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad 15 évesen szülni tanulj, hogy jó állásod legyen és eltud tartani a babát ha egyszer lesz. Ne keljen senkitől sem függened. Az én lányom is 15 éves és megbeszéltük, hogy most még amíg tanul nagyon kell védekezni. Hiába tartós a kapcsolat és nagy a szerelem egy kisbabát nagyon nehéz eltartani. Szórakozz, buliz, hogy ne akkor hiányozon amikor már anya leszel. Addig is védekezz, hogy ne legyen baba és nehogy valamilyen nemi betegséget összeszedj.
2011. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
JO ,de az egesz csak elmeleti kerdes...nem vagyok terhes,es meg szuz is vagyok...csak arra voltam kivancsi h ez normalis h igy gondolom vagy nem...
2011. jún. 29. 14:46
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó anya leszel ha így gondolod..Csak várj ezzel addig amíg olyan érett nem leszel.:)
2011. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!