Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Furcsa otlet - velemenyeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furcsa otlet - velemenyeket szeretnek. Ti mit gondoltok errol? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Parom es en mar evek ota egyutt vagyunk, jegyben jarunk (egyik karacsonykor kerte meg apamtol a kezemet). Gyakran almodozunk arrol, hogy milyen lenne mar lelepni otthonrol, tobbszor kulon is eltunk az osoktol, de a mi csaladunk hagyomanyai szerint eskuvo elotti egyutt eleskor megtagadnak mindennemu segitseget.

Erdekes gondolatkent tobbszor is elfiloztunk azon, hogy mi lenne, ha szepen osszehazasodnank egyik naprol a masikra, titokban. (Jelenleg kulon lakunk, szuleinknel.) Akkor apam is mashogy allna a dolgainkhoz, es a rokonsagom tobbi tagja is. Itt anyagi reszen elsosorban arra gondolok, hogy pl apu segitene leszigetelni a hazat, meg lepadlozni, szoval nem konkretan a penz, hanem a rokoni segitseg szamitana rengeteget.

Kapcsolat-ugyben tokeletesen jol megvagyunk, varjuk mar azt, hogy mikor lesz olyan lehetosegunk, hogy ujra egy fedel alatt elhessunk, elvezzuk egymas tarsasagat es az eskuvonket is szamtalanszor megterveztuk, kicsit, nagyot, gyerekeket, mindent :) Tehat nem hamarkodtuk el.

Mit gondoltok errol az orult otletrol? Ti megtennetek?


2010. dec. 20. 01:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én válásom után 1 hónappal igent mondtam egy lánykérésre. Majd a megadott időpontban bementünk az anyakönyvvezető elé,és ott kértünk fel két embert tanúnak..Gyors,olcsó esküvő volt..Csak egy üveg pezsgőt vettünk..Férj és feleségként egy mekiben sajtos hamburger társaságában ünnepeltünk tovább..

Ennek 10 éve,és mai napig boldog házasságban élünk..

A család idővel megtudta,hogy házasok vagyunk,de nem volt semmi gond...A lényeg,hogy szeretjük egymást...

Úgyhogy én ezek tán csak azt tudom mondani,hogy egyáltalán nem őrült ötlet amit kitaláltatok..Egy két tanús esküvő is lehet örök élmény...

2010. dec. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem értem : ha évek óta együtt jártok (és jól kijöttök egymással), a szüleiteknek sincs kifogása a párotok ellen, akkor miért nem házasodtok össze normálisan, szüleiteket meghívva?!...


Miért kellene titokban, ami elég sértő lenne a szüleiteknek és a rokonoknak is?!


Ha nincs pénzetek az esküvőre, akkor is illene megbeszélni a szülőkkel, hogy csak egy kis esküvőt szeretnétek, kiadások és felhajtás nélkül...


Én biztosan nagyon megbántódnék, ha valamelyik gyerekem ilyen módon házasodna meg, titokban... :-[

2010. dec. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem a penz a baj.

A szulok lelki tamogatasa.

Anyu engedne, sot, kifejezetten kedveli a paromat, apam reszerol (elvaltak, most apamnal elek az ocsem miatt, tobb mint 100km van a ket szulo kozt) nem egeszen kerek a dolog. Anyu nem tud nekunk segiteni, hiszen a hazunk itt van apuektol 6km-re, viszont apuek csaladja, rokonsaga semmiben sem all mellettunk. Az indok: hazassag nelkul nincs semmi koztunk a parommal, igy ha valamit el akarok erni, erjem el egyedul.

2010. dec. 20. 05:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben nincs semmi furcsaság, ha mindketten igy szeretnétek, nyugodtan házasodjatok csak egyszerűen össze! A szülőket utólag is értesithetitek, nincs ebben semmi sértő! Sok boldogságot kivánok nektek! :)
2010. dec. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz az ötletetek. A szülőket azért talán megkellene hívni az esküvőre! De te ismered apukádat,mit szólna ha nem lenne ott? Nem a nagy esküvő a fontos.
2010. dec. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az összeházasodás szerintem rendben lenne, de azért nem titokban, hanem anyakönyvvezetönél, két tanuval, meg a szülöket meghivva. Ehhez nem kell semmi felhajtás, se pénz - ha nem akartok beszédet, zenét, stb, csak a hivatalos dolgokat, akkor nem kerül semmibe. De a szülöket illik elötte értesiteni, kivéve, ha haragban vagytok - de nálatok nem tünik igy.
2010. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sosem akartam nagy eskuvot :) Szuk csaladi, barati kor, max 20 emberrol lehetne szo...

Apam megsertodne, de ha bejelentenem, hogy meg akarok eskudni, abbol iszonyu botrany lenne az o rokoni agan. Pedig mar nagyon nem vagyok kislany... igy inkabb valasztanam azt az utat, ami megfordithatatlan az o reszerol.

Anyuval nem beszeltunk errol, de o biztosan ott lenne, mivel ot valasztanam tanumnak.

2010. dec. 20. 07:25
 8/18 A kérdező kommentje:

Nna... sikerult nagyjabol megfogalmazni... :)

Magyarul a hazassag azon tul, hogy mindketten vagyunk ra es akarjuk, ugymond egy kenyszer is lehetne (a csaladi dogmaink miatt) apam csaladja fele, hogy azzal is foglalkozzanak, hogy en is letezem. (Ez a szuleim valasa ota eltunt...)

2010. dec. 20. 07:28
 9/18 A kérdező kommentje:
Igy megfogalmazva nagyon gonosznak tunik, de a hattertortenet sem egyszeru. Legyen eleg annyi, hogy maximalisan el vagyok felejtve, mint egy kisertet, ugy letezem itt. Es ezzel mindent elmondtam.
2010. dec. 20. 07:29
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Apáddal élsz, ő tart el. De nem létezel a családja számára. Tehát nem segitenek téged semmiben. Akkor miért nem házasodtok hivatalosan, vendégek előtt össze? Miért kéne titokban?

Nekem az jött le, hogy a segitségüket elvárod, de az esküvődet titokban rendeznéd, hogy segitsenek a továbbiakban is.

Magyarán a saját apád nem hivod el az esküvődre, akinél jelenleg élsz, mert akkor nem segitene tovább a házad lakható állapotba hozni, hogy beköltözhess oda a pároddal.

Tehát ahhoz nem vagy elég felnőtt, hogy magadtól külön tudj költözni, vagy ahhoz, hogy kinyisd a szádat és elmondd nekik, hogy valmai problémád van, de ahhoz elég felnőtt vagy, hogy azon családtagjaid nélkül házasodj, akikkel élsz.

Hát, te tudod, nekem egyáltalán nem tűnsz érettnek egy esküvőre.

2010. dec. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!