Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szedjem ezeket a bogyókat...

Hogy szedjem ezeket a bogyókat? 39hkm

Figyelt kérdés
Caulophyllum thalictroides C30 és Cimicifuga racemosa 30Ch??
2011. jún. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 29. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
De ezeknek más a hígítása! Én úgy tudom, hogy ez is számít. Nekem is 30as van, 1 "doboznyi", nem akarok venni belőle, mert ezt is kaptam, ezért csak az utolsó héten kezdem el szedni, meg majd a szülés alatt fél óránként váltogatva. De, hogy a szülés előtt ezt a hígítást hogyan kell szedni, arra még nem találtam infókat :(
2011. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"-Arnica CH15 (van, ahol CH9-es hígítást ajánlanak): a vérzékenység csökkentésére; a szülés alatt keletkező szöveti sérülések, haematómák gyorsabb gyógyulása, az ezekből eredő fájdalmak enyhítése érdekében.

-Caulophyllum 15 CH: "homeopátiás oxitocin". A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.

-Cimicifuga racemosa 15 CH: szintén méhnyakizom-lazító.

-Pulsatilla 15 CH: depresszió, rossz hangulat, érzékenység. (Adagolás: napi 1*5 golyó)

-Ignatia 15 CH: ha a kismama izgul, és emiatt gyors a szívverése. (Adagolás: napi 2*5 golyó)


A potenciálnak itt mindenhol CH 15-öt írtam, de ez változó, ki mit javasol. Én pl (a szülésznő is azt javasolta), mindenből CH 30-at szedtem, de sokan azt mondják, elég a 15-ös is.


Adagolását illetően van több féle szedési mód, ez szintén ember függő, ki melyiket kezdi el:


Adagolási javaslat 1.


37. hét: hétfőtől szombatig Cimicifuga napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó

38. hét: hétfőtől szombatig Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó

39. hét: hétfőtől szombatig jóslófájások esetén - Cimicifuga napi 1*5 bogyó; ha nincsenek jóslók Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó.


Adagolási javaslat 2.


Caulophyllum 30 CH:

36.héten heti 1x5 golyó

37.héten heti 2x5 golyó

38.héten heti 3x5 golyó

39.héten heti 4x5 golyó

40.héten heti 5x5 golyó


Adagolási javaslat 3.


1. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 golyó)

2. nap: Cimicifuga CH30 (1*5 golyó)

3. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 golyó)

4. nap: Cimicifuga CH30 (1*5 golyó)

5. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 golyó)

6. nap: Cimicifuga CH30 (1*5 golyó)

7. nap: Arnica CH 30 (1*5 golyó)



A vajúdás alatt


Arnica 30 CH (vagy 9 CH): Adagolás: a vajúdás kezdetén 1 adag - 5 golyó

Rendszeres fájásoknál felváltva fél óránként:

Caulophyllum 30 CH

Cimicifuga racemosa 30 CH

Esetleg még:

Gelsemium 15 CH: izgalom, lámpaláz, általános izomgyengeség miatt stagnáló szülés. (Adagolás: 3-4 adag)

Pulsatilla 15 CH: rendszertelen fájások, álmosság a vajúdás alatt, friss levegőt igényel a szülő nő. Ferde-farfekvés esetén.


Szülés után:


Arnica 15 CH: napi 1*5 golyó

Staphysagria 30 CH: gátmetszés esetén a sebszélek szebb gyógyulását segíti elő, fájdalomcsillapító hatású. (Adagolás: napi 1-2*5 golyó)

Apis mellifica 15 CH: gátmetszés után szúró, erős fájdalom. Fájdalmas ülés, a jegelés enyhíti a fájdalmakat. (Adagolás: napi 3-4*5 golyó)"

2011. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez aztán a kielégítő válasz! Nekem is sokat segítettél vele!
2011. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer,akkor elkezdem szedni mind a 2ből 5-5 naponta.+a vajúdásnál,ahogy írtátok,de ott azért a szülésznő is segíteni fog.:-))

Köszi a válaszokat mégegyszer!!

2011. jún. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!