Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S! Féltékeny a nagyobb...

S. O. S! Féltékeny a nagyobb gyerekem, vagy "csak" kamasz problémák? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

32 éves 27 hetes kismama vagyok.Van egy 13 éves fiam aki nem közös gyermek a mostani párommal,akivel 6 éve vagyok együtt.A párom és a fiam kapcsolata nagyon jó,gyermekem nem ismeri az igazi apját.

Eddig semmi probléma nem volt a gyerekkel,most teljesen kifordult önmagából.

Flegma,ellenkezik,bánt a babával kapcsolatos megjegyzésekkel,azt mondta nem jön velem sehova,mert nem kíváncsi rám,és hogy Ő nem kap tőlünk semmit,csak a baba.(még csak most kezdtünk a bébinek pár dolgot megvenni)Nem tudom,hogy féltékeny-e,és ez változik majd,vagy pedig ez elmúlik,ha meglesz a baba,és tapasztalni fogja,hogy nem szeretjük jobban mint Őt,és nem lesz más a kapcsolatunk,és eztán is számíthat ránk mindenben.

Szerintetek vigyem pszihológushoz?Én már próbáltam vele minden formában beszélni,de mindig csak össze veszünk,mert nehéz elviselnem a szemtelen,bántó viselkedését.

Nem tudom mit tegyek,nagyon feszült köztünk a hangulat,ha próbálnék vele kedves lenni,vagy csak beszélgetni,már felemeli a hangját.

Ez már nagyon rossz így,néha félek,hogy nem kellett volna talán második gyerek,akit hozzáteszem,nagyon vártunk már.

Lelkiismeret furdalásom van,hátha Én szúrtam el valamit?

Ne mutassam ki a babával kapcsolatos örömöm, hátha az bántja?

Mindenki véleménye érdekel,akinek van hasonló tapasztalata,kérem adjon nekem tanácsot.


2011. jún. 30. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Féltékeny. Nálunk kb ennyi idős volt a szomszéd kislány(másodunokatesó, egyben bérmakeresztanyám lánya), mikor terhes lettem a lányommal. Nagyon szeretem a kislányt meg az öccsét is, sokat voltak nálunk kicsi koruktól fogva. Előttem nem mutatta ugyan, de az anyukájának el kellett vele beszélgetni, mert nagyon "megsértődött" a kicsi miatt, és féltékeny volt. Elmúlt, de kellett hozzá egy beszélgetés.

És ha a párod beszélne vele? Ha jó volt a kapcsolatuk eddig, lehet hogy ő többre menne, mint férfi a férfival.

2011. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra is,hogy a párom beszéljen vele,csak már nem tudom mivel teszünk jót.Ha nem beszélünk róla,és a fura viselkedésről,vagy ha átbeszéljük.

Nem szeretném elveszíteni a bizalmát és a jó kapcsolatunkat!

Mi mindig nagyon jól kijöttünk,Ő a mindenem,csak már olyan elutasító,hogy kezdek félni.

A másik pedig,hogy annyit beszélek,oktatgatok (tudom ez a dolgom)hogy már habzik a szám.És meg sem hallgat!

De köszi,ezt is meg fogjuk próbálni,hátha elmondja a bánatát a páromnak legalább.

2011. jún. 30. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetes, ha eddig egykeként nőtt fel a fiad, hogy most féltékeny a születendő riválisára. Ráadásul nehéz korban is van. Mindenképp éreztetni kell vele, hogy ezen túl is ugyan úgy fogjátok szeretni, bár gondolom ezt eddig is megtettétek. Ha már elmérgesedett egy kicsit a helyzet, akkor nehezebb. Én olyankor azt szoktam, elviszem valahová, aminek örül. Csak ketten elmegyünk moziba, teázni( nagyobb gyerekkel), gokartozni, vidámparkba,stb. Előtte, közben beszélgetünk, de nem erőltetem a témát, csak lazán, ha nyomja vmi a lelkét, úgyis mondja. Hidd el, nagyon jót tesz. Neki is lehet venni valamit, amikor a babának vesztek, érezze, nem szűnt meg a családban elfoglalt pozíciója. Sok türelmet hozzá :)
2011. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne oktasd. Inkább csak beszélgess vele, lehet nem is erről kéne, hanem csak úgy általában, mint a baba előtt. Ne hagyd hogy nem beszéltek, mert abból leveheti azt hogy ő nem fontos már annyira. Kicsit kacifántosak tudnak lenni a tinik gondolatai, és néha azt akarják, ami ellen tiltakoznak.
2011. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Sztem meg ne feltétlenül "barátkozz". Én sem azt mondom, hogy oktasd, de igenis neveld! Egy 13 éves nagyon kicsi még, hiába hiszi, hogy nagy! Sajnos anyukám velünk "elbratyizta" a dolgot (egyedül nevelt), és nagyon elkanászodtunk! Nem részletezem, de totálisan a gyereknevelés csődjei vagyunk mindketten a bátyámmal:S. Viszont én 17 évesen megismertem a férjemet, aki 8 évvel idősebb nálam, és ő ráncba szedett! Mostanra 24 évesen diplomás kétgyerekes anyuka vagyok, de a tesóm nem így járt, ő épp a droggal való leszokással küzd:(. Félre ne érts, nem mondom, hogy ezek a kilátások, sőőőt, nagyon is időben vagytok, de egy 13 évesnek igenis fegyelmezés kell, meg korlátok! Olyan nincs, hogy ő flegmázik, meg megemeli a hangját!!! És olyan sincs, hogy kikéri magának, hogy mit kap a kicsi! Annak idején ő is megkapta mindezeket, és majd ha ő keresi meg a pénzt, akkor majd ő is oszthatja be:P!

A szavaidból azt veszem ki, hogy túlságosan a szívedre veszed egy kamasz srác lázadozásait!

Ez pontosan ugyanolyan folyamat bennük, mint annak idején a dackorszak! Gondolom akkor sem hagytad, hogy a fejedre nőjön! Próbálgatja meddig mehet el, és ha te még ezt "jutalmazod" is meg jófejeskedsz, akkor TUTI, hogy vissza fog ezzel élni! Hidd el, én nem olyan rég voltam kamasz:P, ráadásul a gyerekpszichológia nagyon érdekel, sokat olvasok erről;).


Értetsd meg vele, hogy zsarolással, undokoskodással semmit sem ér el, sőt! Az ilyen viselkedést igenis büntetni kell valahogy, ha jön a kistesó, ha nem! Ha normálisan tud viselkedni, és kedves, akkor persze őt is kell kényeztetni, hogy érezze, nem veszít el titeket, de hidd el 13 évesen ahhoz már elég nagy, hogy tudja, ez egy olyan szitu, amivel "zsarolhat" titeket. Ne menjetek bele a játékba;).

Sztem a kamszok amúgy nagyon jó fejek, és nincs bennük általában rossz szándék, de nagyon dörzsöltek, és rafináltak;).

2011. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Féltékeny mert szokatlan neki az új helyzet hogy már nem ő lesz a központban és fél attól hogy kevésbé fogjátok szeretni és kevésbé lesz fontos nektek. Ráadásul még kamaszodik is. Tudom hogy nem könnyű de próbálj nyugodt és türelmes lenni mert az ideg nektek sem használ ráadásul a próblémát sem oldja meg. Ha kell mondd el neki ezerszer hogy attól mert testvére születik őt is ugyan úgy szeretitek és számíthat rátok de azt nem tűröd el hogy pimaszkodjon.
2011. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Jó nagy büdös pofon kell neki, akkor észhez tér. Még ti akartok nyalizni neki, ugyan már! Mi lesz akkor később? 13 évesen már nagy, kamasz, de akkor is ti vagytok a szülei, mi az hogy olyan hangnemet enged meg neked amit leírtál? Totálisan az jön le hogy egy elkényeztetett kis suhanc, aki azt hiszi fordítva működik a világ és minden az ő kedve szerint kell hogy legyen. Gondolom azért féltékeny mert eddig ki volt nyalva a segge és most azt hiszi ennek vége. Hát ez a ti hibátok is végső soron. ott ahol egy 13 éves nagylegény féltékeny a kistesóra ott már baj van. Még 7-8 évesen elmegy, de ennyi idősen?
2011. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak gratulálok a hozzá szólásához. Kár hogy ezzel csak rosszabb lenne. Ilyenkor nem az a megoldás hogy a nagyobbat jól megverjük mert attól csak rosszabb lesz még jobban azt érzi majd hogy nem olyan fontos sőt azt is hiheti hogy a pici miatt kapott és ez további ellenségeskedést szülhet ami nem vezet jóra. Az ilyesmit hideg fejjel de határozottan és rengeteg türelemmel lehet csak megoldani nem erőszakkal az sose vezet sehová.
2011. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ,sajna mindegyikben éreztem az igazságot!Bár azért pofozkodni nem áll szándékomban semmilyen esetben sem.:)

Most jöttünk haza Balcsiról,ott egészen felszabadultan viselkedett a kamaszom,pár babát látva még el is érzékenyült,úgyhogy remélem a testvérét látva is így érez majd.

Tanácstalan azért vagyok,mert Én "szeretgetném",de nem hagyja magát.Kemény dió,de igyekszem kitartani.

2011. júl. 10. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:

mindenki féltékeny

pluaz még a fiad kamaszodik is, ami neki sem könnyű kor

ugyanakkor biztos hogy várja ő isa kicsit, bár inkább csak nyűgnek fogja tekinteni sokszor

2013. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!