Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen "betegségek" problémák...

Milyen "betegségek" problémák adódtak terhességeitek során, amelyekre komolyan oda kellett figyelni? Esetleg életmódot váltani?

Figyelt kérdés
Én nagyon magam alatt vagyok. Az első terhességem során terhességi toxémiám volt. Normál úton, egészséges kisbabát szültem. Most a másodiknál terhességi cukorbetegség jeletnkezett.Most a szigorú diéta amit csinálok, a sómentes diéta mellett. Jóformán már vízzel és napfénnyel táplálkozom. Annyira elegem van már, h nem lehet gondtalan a babavárásom. ... egyre többet sírok. Folyton ez az aggodalom. Már nem szeretnék több babát szülni.
2011. jún. 15. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Ne aggódj. Ezt még vészeld túl valahogy, aztán majd csak lesz valami. nekem mindegyik szülésem eltért az átlagostól. Én is úgy gondoltam nem kéne mégegy, de amíg élek remélek. Remélem a harmadik szülésem már normális lesz egy egészséges kisbabával a végén. A másik kettő is egészséges, de dolgozni kellett érte.
2011. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy diétáznod kell, mert ez nehéz.

De hidd el, hogy az aggodalom mértéke nem függ attól, hogy egy kismamának "reális problémája" van-e, vagy nincs.

Én ismerek olyan kismamát, aki teljesen egészséges, minden értéke jó neki és a babának is, mégis talál magának olyan "problémát", amin halálra izgulhatja magát.


Próbáld pozitívan nézni, hogy ezt az áldozatot a babádért hozod meg, és a szülés után nem leszel már Te sem "beteg". Épp azért nem kell aggódni, mert időben észre vették az eltérést, és így senkinek semmi maradandó baja nem lesz ebből.


Sajnos ezek a dolgok nincsenek "igazságosan elosztva", van, akinek könnyebb, van akinek nehezebb a terhessége. Van aki a 8. hónapig sportol, van aki 9 hónapot végig fekszik. Örülj, hogy Te (egyébként én is) valahol a skála közepén vagy.


Én most pont azért várakozom egy műtétre és egy három hetes kórházi kezelésre, hogy utána vállalhassak még egy harmadikat.


Kitartás, számold vissza a napokat, és a nagyobb gyerekedre nézz addig is, hogy hamarosan még egy ilyen csodád lesz!

2011. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt az első terhességem,mintha nem működne az immunrendszerem. Az ég világon minden bajom volt a legapróbb megfázástól egészen a szalmonelláig.

Elejétől fogva megállás nélkül voltak bajaim,mikor-mi.


2 súlyosabb dolog volt,abból az egyik,hogy kinyílt a méhszájam idő előtt (32. héten) és két és fél hétig kórházban voltam,napi 6 injekciót kaptam,hogy ne legyen baj.


Aztán rá nem sokra elkaptam a szalmonellát,hogy honnan? ki tudja, ájulás közeli állapotban súlyosan kiszáradva kerültem kórházba (pedig amint láttam hogy nem javul a helyzet azonnal mentünk). Én nagyon ramatyul voltam,a baba jól volt.


Most 9 hetes terhes vagyok,már túl egy vírusos megbetegedésen (hasmenéses -hányós vírus súlyos gyomorgörcsökkel).

Jó lenne, ha minden mást ezúttal megúsznék.


Sajnálom a helyzeted,és azt is tudom,hogy nem vígasztal,de sokan vannak még így mint te. Kitartást kívánok neked,és kívánom hogy jobban legyél.

2011. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!