Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos kontra magán nődoki!...

Háziorvos kontra magán nődoki!? A 'magán nőgyógyászom' nem tud beutalót adni sztk-ba a vérvételekre (mert a magánrendelésére járok), ezért mindig ír egy papírt a háziorvosomnak, azzal a kéréssel, hogy ő adjon beutalót.

Figyelt kérdés
Viszont a háziorvos most például a beutalóra nem írta rá, hogy szűrjenek toxoplazmára is, mert ő állítólag ezt nem kérheti. Ez valóban így van? És akkor menjek el az sztk-ba egy vadidegen nőgyógyászhoz, hogy adjon arra beutalót? Ez nevetséges. Mindenhol ilyen bonyolultan műkönek ezek a dolgok?
2009. márc. 27. 13:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nem, nekem s sztem neked is a védőnő adja a beutalókat a vérvételekre.
2009. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Engem a magán nődokim mindig a kórházba küld vérvételre. A te dokidnál ez nem működne?
2009. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldottam meg,h 2 dokim volt...az egyik a magán,akinél szültem,és 2 havonta mentem hozzá a leleteimmel,a másik az sztk-ban,aki a terhesgondozásomat végezte.A 2 doki ismerte egymást(menet közbe derült ki),de ez semmit nem jelent.Ez azért is volt jó,mert a magán dokimnál egy vizit 14000 ft,szval spóroltam is(az sztk-ban 3000 ft adtam).Így helyben megvolt az ekg,vérvétel,vizeletvizsgálat,és az uh.A 3 nagyon fontos UH-ot fizetős helyen csináltattam(12.,18-20.,28-32.hét)igaz,a magán,és a terhesrendelésen is megnézték,csak az nem volt 4D.
2009. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szia,

A dokidnak nincs SZTK-s rendelése? Mert akkor kérj hozzá oda időpontot terhesgondozásra csak a beutaló végett. Esetleg keresd fel az SZTK terhesgondozót, én mindig akkor megyek beutalóért, amikor rendel a dokim, de a magán rendelésére járok amúgy.

2009. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Megírja a háziorvos a beutalót a vérképhez, vizeletvizsgálathoz. De például a toxoplazmára már nem. Illetve még amikor 12 hetes uh-ra kellett mennem arra sem akart beutalót adni, pedig a nődoki szerint arra is neki kellett volna. (végül egyébként egy fizetős helyre mentem)

Egyébként a védőnő nálunk nem ad beutalót..

2009. márc. 27. 13:31
 6/22 anonim ***** válasza:

A vérvételi papirokat mindenesetben a háziorvos adja,sőt az ő dolga,kötelessége!

Aki azt irja,h a védőnő adja,az ugy van,h a védőnő adja oda a háziorvos által lepecsételt papirokat.Szóval azt is a doki adja,csak a védőnőn keresztül!

Sztem a te dokidnak nem tüntették fel egyértelmüen,h hová küldjön,vagy milyen vizsgálatokat kérjen,mert ezt a nődokinak vagy a védőnőnek kell jeleznie a háziorvos felé!

2009. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vérvételre háziorvos ad, kivéve AFP, azt csak nődoki adhat idéntől. De nekem sem adott a magánrendelésen, be kellett mennem a kórházba. Nem értem, talán magánrendelésen nincs naplószáma? Toxoplazmát meg nem minden megyében néznek, van ahol fizetni kell érte.
2009. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem mindenre a nődoki adott beutalót-2008ban szültem,a háziorvos nem foglalkozott vele,közölte,hogy nem a terhes gondozóm,kérjem attól...arról még,nem is hallottam arról,hogy a védőnő ad beutalót,ez nevetséges.Annak semmi orvosi végzettsége ,esetleg egy egészségügyis,de ez olyan mintha egy asszisztens akarna adni-az sem adhat..szval ezt nem értem..sztem csak orvos adhat!Kíváncsi vagyok mi lesz mert én sem a magán dokim vérvételéhez akarok menni hanem az sztkbe ,de ő nem oda tartozik..szval nem tudom ezt ,hogy fogja megoldani,holnap megyek hozzá először,kíváncsi vagyok mit mond..megírom ha okosabb vagyok..
2010. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen, a magánrendelésen nincs naplószám. Nekem az 1. terhességemnél a védőnő intézte a beutalókat, ő kérte el a háziorvostól. A 2.-nál rákérdeztem, és fel volt háborodva, hogy neki ez nem kötelessége. Úgy látszik már elfelejtette, hogy másfél éve még megtette. Én fel szoktam hívni a körzeti orvost, hogy írja meg a beutalót, és csak bekopogok érte, nem kell sokat várni. Kivéve AFP, mert arra csak nődoki adhat, arra be kellett mennem az SZTK-ba. Toxoplazma nem mindenhol van, pl. Pest megyében csak egy, van ahol egy sem. Nálunk 6 hetente, már a hócipőm tele van vele, mindig az jön ki, hogy kétes, mert nem tudják normálisan értelmezni. 2 hónapig jártam vele az infektológiára, mire kiderült, hogy semmi bajom. Jobban örültem volna, ha ettől megkímélnek, állítólag nagyon-nagyon ritka, és annak is igen kicsi az esélye, hogyha elkapod, akkor átmegy a méhlepényen.
2010. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Na nehogy már a háziorvos adjon beutalót, én nem is voltam a háziorvosomnál a terhesség ideje alatt, a védőnő adta a beutalókat és a nővédelmi központban nyomtak rá pecsétet. Utána pedig a kórházban adták ahova NST-re jártam.

Városban biztos így van, hogy faluhelyen hogy van és a vidékiek hova járnak azt nem tudom (mert nálunk ott csak a városiakat fogadják)

2010. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!