Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos kontra magán nődoki!...

Háziorvos kontra magán nődoki!? A 'magán nőgyógyászom' nem tud beutalót adni sztk-ba a vérvételekre (mert a magánrendelésére járok), ezért mindig ír egy papírt a háziorvosomnak, azzal a kéréssel, hogy ő adjon beutalót.

Figyelt kérdés
Viszont a háziorvos most például a beutalóra nem írta rá, hogy szűrjenek toxoplazmára is, mert ő állítólag ezt nem kérheti. Ez valóban így van? És akkor menjek el az sztk-ba egy vadidegen nőgyógyászhoz, hogy adjon arra beutalót? Ez nevetséges. Mindenhol ilyen bonyolultan műkönek ezek a dolgok?
2009. márc. 27. 13:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én magánnőgyógyászhoz járok, és ő mindenre ad nekem beutalót. Illetve csak ő ad, sem a háziorvos, sem a védőnő nem, hisz ezért járok magánorvoshoz, és ezért is fizetek, hogy ő intézzen nekem mindent. Annyi csak a hátrány, hogy abba a kórházba kell mennem vérvételre, ahol az nőgyógyászom dolgozik. Lehet, hogy neked is máshova tartozik a nőgyógyászod és máshova a háziorvosod, és ezért kell a háziorvostól a beutaló?
2010. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenről még nem is hallottam! Nekem minden beutalot a nőgyógyász ad és abba a kórházba, ahol szülni fogok vagyis, ahol dolgozik a magánrendelésén kívül.

Se a védőnőnek semmi köze nincs nálunk semmihez, se a körzetinek! :S

2010. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igenis a védőnőnek van hozzá köze..nekem is mindenhez ő adja a beutalókat és ő intéz mindent..nekem már csak időpontra kell mennem a vizsgálatokra. 17 hetes kismama
2010. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy !!!!!!!!!!!!!NÁLUNK!!!!!!!!!!!!! nincs köze ezekhez a dolgokhoz, mert nekem mindent a magánorvosom intéz (hisz ezért is kapja a pénzt, hogy nekem semmi dolgom ne legyen) és nekem is csak időpontra kell mennem a kórházba, még a kombinált tesztet is ott csinálták meg, a toxoplazmát is, mindent eddig!
2010. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
a toxora nekem is a magándokim adott paapírt...azaz úgy hogy a segítője mármint az aszisztense is SZTK-s és felkerestem a csajt a kórházban, ő adta a vérvételre a papírt, amit előzőleg leegyeztetett a dokimmal. minden mást pedig a védőnőm ad.
2010. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem mindent beutalót a védőnő ad és ki is emelte hogy toxoplazma vizsg. milyen fontos. És amit ad beutalót azt el kell vinnem a háziorvoshoz és ő meg lepecsételi és naplószámot ír rá!
2010. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem védőnőm csak előkészíti a beutalókat. Értem ez alatt azt, hogy beírja az adataimat, de ő nem tud naplószámot írni rá. A beutalókat beviszem az sztk-ba (azokon a napokon, amikor a magándokim bent van) és ott aláírja a doki, az asszisztens pedig ír rá naplószámot. A háziorvosom még csak rám sem néz...
2010. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem szint így volt. A háziorvos nem tud adni a toxoplazma vizsgálatra beutalót ell kell menni a nődokihoz ő adhat csak.
2010. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő adja a beutalókat sima vérvételre belgyógyászatra stb.és a házi dokim kell lepecsételje (nem egy helyen rendelnek )ami pedig olyan vérvétel amit speciálisan terheseknél végeznek ilyen a 12,16 hetes vérvétel +ehhez hozzá jönnek a hepatitis, ellenanyag stb.azokat az sztk-ban kell kérjem nem mindig kell az orvost megvárjam az asszisztensnők szokták kitölteni az alapján amit a magán nődokim ír a kis könyvbe vagy én mondom hogy ezt és ezt kéri a doki és ők kiadják biztos neked is kiadják az sztk-ban terhesgondozáson próbáld meg
2010. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rájöttem, hogy miért ilyen problémás az én esetem. Az én magán nődokim nem rendel sztk-ban, a kórházban, ahol meg dolgozik ott nincs úgymond 'járóbeteg' rendelés. (ezért sem sztk-s, sem kórházi naplószám nem áll rendelkezésére..)
2010. ápr. 16. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!