Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szorongás, félelem, magabiztos...

Szorongás, félelem, magabiztosság elvesztése a terhesség alatt?!

Figyelt kérdés
Van aki ezekkel küzd? Kb. egy hete volt egy ájulásos rosszullétem éjszaka. Kórházba kerültem. Vérnyomás ingadozást és szorongást állapítottak meg többek között. Azóta gyakran rám jön a félelem érzet és szorongok, hogy rosszul leszek. Elgyengülök, szédülni kezdek és izzad a tenyerem. Eddig a hányinger miatt nem mertem az utcára menni, most meg emiatt, mert félek, hogy bármikor rosszul leszek. Nem bízom magamban, hogy képes vagyok dolgokat megcsinálni, pedig igen energikus csajszi voltam a terhesség előtt. Van valami megoldás erre??? Mert már lassan "megőrülök" magamtól. 16hkm.
2011. ápr. 18. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Igaz nekem nem volt ennyire "komoly" a dolog, de nagyon hasonló érzéseim voltak.Szorongtam, féltem minden vizsgálattól, nekem is ingadozott a vérnyomásom, a végén kórházban is voltam miatta mert magas lett.Nekem az volt a baj hogy itthon maradtam mivel veszélyeztetett voltam, sokat voltam magam, agyaltam mindenen, és az is közrejátszott hogy előtte két vetélésem is volt, nagyon aaggódtam.

Nem tudom nálad mi okozhatja, de tuti pszichés alapon van.Minden rendben van amúgy, párkapcsolat?Nincs valami rossz előzmény, mint pl. a vetélés?Doki mit mond?Mennyire ingadozik a vérnyomásod?

2011. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nekem is volt egy vetélésem, de érdekes, hogy most amiatt nem aggódok, hogy a babával valami gond lesz. Párkapcsolatom nagyon is rendben van, sőt ő az egyetlen, aki ha rám jönnek ezek az érzések, meg tud nyugtatni és ki tud rángatni belőle-de sajna csak ideig óráig tart. A napjaimat én is itthon töltöm, és hát agyalok is minden hülyeségen, és szinte azt lesem, hogy mikor jön a rosszullét. De kimozdulni otthonról meg nem merek, pont e miatt.
2011. ápr. 18. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom mi okozhatja nálad ezeket a rosszulléteket.Lehet érdemes lenne egy szakembert felkereseni(nem megbántani akarlak), és talán ő tudna segíteni.Lehet neked is a társaság hiányzik.De mégis milyen rosszulléttől félsz,amit a kérdésedben is írtál hogy elájulsz?
2011. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már mi is gondoltunk rá, hogy felkeresünk egy szakembert, de a héten megyek a nődokimhoz, még vele is megbeszélem. Igen attól tartok, hogy elájulok vagy hogy valami olyan rosszullét jön rám, amit nem tudok kezelni. Csak itthon érzem magam biztonságban. Tudom hülyén hangzik, de sajna ez van. Pedig úgy szeretném már élvezni a terhességet! Aranyos vagy, hogy válaszoltál, köszönöm szépen! És te hány hetes vagy? Vagy talán már meg is van a babóca?
2011. ápr. 18. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen, már lassan két éves a fiam, úgyhogy én már "túl vagyok" ezeken.Én sem tudtam kiélvezni a terhességet igazán sajnos.Remélem ha egyszer lesz megint kisbabám, kismama leszek, nem leszek ennyire parázós, és jobban el tudom engedni magam.

Az jó ötlet hogy a dokiddal beszélsz erről, ő biztos többet tud tanácsolni.

Kívánok további szép babavárást!

2011. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!