Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisgyerekes veszélyeztett...

Kisgyerekes veszélyeztett kismamák! Milyen praktikákkal könnyítettétek meg a napi teendőket?

Figyelt kérdés

Feküdnöm kellene, de nincs segítségem (8 hetes vok még csak).A főzés betart egész délelőtt 21 hónaposom mellett.Egyik nap főzünk, másnap takarítunk.

Ti hogyan csináljátok a dolgokat?


2011. júl. 4. 14:49
 1/4 A kérdező kommentje:

veszélyeztetett

Bocsi!

2011. júl. 4. 14:50
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, 2,5 éves a fiam, mindentől el vagyok tiltva, mert februárban volt egy vetélésem és most is vérezgetek sajnos.

Utrogestant szedek, és pihenni PRÓBÁLOK...

nincs segítségem, csak a férjem mikor itthon van, de ez kevés sajnos.

mikor a fiam alszik délután, azt a 2 órát szigorúan végigfekszem bármi is legyen a dolgom.

ha játszunk próbálok ülve-félig ülve játszani vele. játszóterre menni kell, kicsit többet ücsörgök, de muszáj menni utána.

2 naponta főzök már csak, és eddig rengeteget sütöttem, most heti 1 süti van.

amit lehet ülve csinálok, fogom a nagy tál krumplit, leülök a fiammal a szobájába és ott pucolom. ugyanígy zöldségek stb., amit csak tudsz.

kocsiból megtanult szépen egyedül ki-be szállni, ugyanígy a kádba se kell emelgetnem, a fellépőjéről, ha fogom a kezét, ügyesen ki-be száll. szépen megtanulta, hogy nem emelhetem fel, libikókáztatás kilőve...:(

egyedül a wc-re kell felrakni ill. levenni.

ami még nehéz, hogy kicsit el lett kapatva és mindig ugráltam neki, most ez is mérséklődött.

lényegében annyit amennyit pihenni kéne, így a 2. babánál már képtelenség betartani. remélem kapaszkodik a drágám, és kitart. :)

ja takarítás: minden napra egy egészen kicsi. pl. a fürdőt 2 részletben, 3. nap a wc, konyhát minden nap rendben tartom, portalanítás 2 hetente, szerencsére nem látszik. a porszívózást apa átvállalta, heti 1, na ezt nehéz megszokni, mert én nagy rendmániás vagyok és eddig 2-3 naponta porszívóztam, de muszáj, mert eddig 2x próbáltam, másnap véreztem....:(

tényleg csak annyit csinálj, amennyit bírsz és még nem érzed, hogy jaj le kell ülnöm, na ezt ne várd meg.

a takarítás megvár, ez most nem fontos.

én jövőhéten megyek UH-ra, akkor derül ki, jól van e a babám.

ja és most vagyok a 12. hétben.

2011. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 15 hetes vagyok.Szigorú fekvés,amikor tudok mert hányok reggel,délben,este,éjjel.Utrogesztant használom még mindig.Mindent ülve csinálok.A férjem sok mindent megcsinál,de nem úgy...Majdcsak megszokom.A gyerek ül a kádban én mellette kisszéken és úgy fürdetem.Ha főzök ami már régen nem minden napos dolog többet főzök és lefagyasztom.Ami nekem nehéz lelkileg,hogy nem fogadják el(nagymamám,testvérem...) azt,hogy feküdnöm kell.Merthogy ez csak terhesség nem betegség.
2011. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Többségében próbálom úgy csinálni a dolgokat, ahogy az első válaszoló.

Mindenkinek kitartást, és sikeres kismamaságot!

2011. júl. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!