Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 13 éves kutyánk most...

Van egy 13 éves kutyánk most jön a gyerek hogy lehet megoldani hogy az amugy is féltékeny kutya ne utálja?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan úgy foglalkozzatok vele , mint a gyermeked megszületése előtt! Nálam is probléma lesz ,de ha odafigyelek tudom nem lesz gond ! Nekem 12 kutyám van ebből egy itt a lakásban! Sok szeretet és odafigyelés és meglátod nem lesz gond:)

9 hetes kismama:)

2008. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2008. máj. 6. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kutyák teljesen máshogy tekintenek a gyermekre..tehát védelmezik vigyáznak rá. Pl mikor először találkoztak velem nagy pocakkal,akkor,pedig szoktak ugrálni,egyik sem ugrott fel rám.Ez ösztönös náluk.Ugyanúgy odavannak a babáért,mint ah mi odavagyunk az ő kölykeikért.Ennek rengeteg biológiai oka van,sok lenne msot felsorolni.


Amúgy foglalkozz sokat a kutyussal is,de ha nem érti meg magától,hogy a gyerek,akkor neked kell megtanítani rá.

2008. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszületett a pindúr,vigyél be a korházba 1 textilpelust,feküdjön rajta 1 napig,a párod meg vigye haza,és szagoltassa meg a kutyával,többször is,naponta,hogy megszokja az illatot és akkor nem lesz idegen számára.Azért egy 13 éves kutyóval nem biztos,hogy egyszerű lesz elfogattatni,de ha vele is eleget törődtök és nem zárjátok el tőle a babót(természetesen nem szabad egyedül hagyni őket),akkor elvileg nem lehet probléma.Nekünk is van kutyánk,nem is kicsi(Német Dog),nekünk ezt ajánlották.15 hetes pocakos

Amúgy milyen fajta?

2008. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Itt írta valaki tanácsként, hogy vigyél be a kórházba egy olyan textil pelenkát ami átveszi a baba illatát és azt küld haza hamarabb a pároddal, mint ahogy ti hazamennétek a kórházból. Oda kell adni a kutyának, hogy megszokja az új családtag illatát is.

Én nem vagyok kutya szakértő, de nem tűnik hülyeségnek.

2008. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi utólsó válaszoló vagyok, közben előttem leírták ugyan azt.
2008. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A textilpelust (amin a baba illata van) NE ADD ODA neki, csak szagolja meg többször és amikor megszagolja, mindig kapjon valami finom falatot. Így a baba illatát valami kellemes dologgal fogja társítani. Amikor hazamentek, engedjétek, hogy megismerkedjen a babával, szagolja meg nyugodtan és nyugodt hangon magyarázzátok el neki, hogy ő mostantól veletek lakik és neki nagyon kell rá vigyázni. Ekkor is kaphat valami finomat. És persze később se zárjátok el őket egymástól, csak arra vigyázzatok, ne hagyjátok őket egyedül! Az is fontos, hogy figyeljetek oda, hogy ne törődjetek kevesebbet a kutyával. Erre egy darabig tudatosan kell figyelni, mert eleinte minden gondolatotok a kicsi körül fog forogni, kicsit háttérbe szorul a kutya, de ha tudatosan figyeltek erre, akkor nem lesz gond.

[link]

[link]

2008. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én csecsemő voltam (most nemsokára 20 vagyok), volt Dobermann-unk és, hogy ne legyen rám féltékeny Anyukámék próbálták rávezetni, hogy családtagként kezeljen, ne a riválisát lássa bennem, ez többek között azzal érték el, hogy hagyták fürdetés előtt, hogy megnyalogassa a talpamat. Ezáltal egy védelmező szerep alakult ki benne, akárcsak a saját kölykeivel szemben :-) Vigyázott rám, ott ült a kiságy előtt is és ha kevésbé ismert ember jött oda sem engedte hozzám :D Pedig Dobermann volt nem kis csivava :DDD
2008. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

előszőr is , amikor szülés után hazamész a kórházból, és több napja nem látott, hiányoztál neki, hagyd hogy örüljön neked és te is neki, szóval a babát ne te vidd be, legyél szabad hogy csak a kutyáé lehess a viszontlátás perceiben.aztán amikor megnyugodott, / mondjuk nem tudom mekkora kutyáról van szó, a mienk öleb / emeld fel és a párod kezében levő babát szagoltasd meg vele, persze meg ne nyalja.én legalábbis így tervezem az első találkozást.és igen ezután is kell szeretgetned, úgyanúgy viselkedned vele, mint a baba érkezése elött.

28hetes kismama,boldog babavárást

2008. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!