Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek táppénz alatt nyaralni?

Elmehetek táppénz alatt nyaralni?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondja, hogy otthon kell lennem. 2 órát lehet csak naponta kijárni. Mennyire ellenőrzik a kismamákat?
2011. júl. 5. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bárki is ellenőrizné. Saját jól felfogott érdeketekben kell feküdnöd/pihenned.

Az, hogy a nyaralóhelyen pihennél, az oké, de az utazás szerintem nem megengedett, hiszen szétrázod magadat...

2011. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem hallottam hogy ellenőriznének(kismamát). 5 hete vagyok itthon táppénzen szabadon megyek ahova akarok és amikor akarok. Miért ne mehetnél nyaralni?


37 hkm

2011. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak, most valóban veszélyeztetett vagy, vagy "csak táppénzen"? Nem mindegy...

első

2011. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Senki nem foglalkozik vele. Ha már a vége felé jársz,akkor a saját egészséged miatt légy óvatos,de ha még hónapok vannak,akkor oda mész,ahová akarsz,senki nem kérdezi meg,hogy szabin vagy,vagy táppénzen,vagy ott laksz-e a strand mellett,vagy 100 km-re. Emiatt ne aggódj!
2011. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na igen, ez nem mindegy. Ha veszélyeztetett vagy, maradj otthon.
2011. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a második terhességem táppénzen csináltam végéig. A valóságban jól voltam.. más miatt volt a táppénz. De lényeg... 4 hetente mennem kellett táppénzes ellenőrzésre. Egy alkalommal rámtelefonált a házi orvos, ohgy hol vagyok, akkor épp a védénőnél álltam sorban. Ez volt a szerncsém.


lényeg hatényleg veszélyezetett terhes vagy nem ajánlott a hosszú utazás.... beszéld meg az orvossal és úgy utazz.

2011. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy belföldre vagy külföldre akarsz menni. Ha külföldre, azt felejtsd el, ha bármi történne veled és rákényszerülsz külföldi orvosi ellátásra azt jelentik a hazai TB felé. Ez tuti.
2011. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtam elmehetsz nyaralni!!! Én sem vagyok itthon állandóan és nem vagyok veszélyeztett terhes, de a 6. héttől táppénzen vagyok, mert olyan a munkahelyem, hogy ott terhesen nem lehet dolgozni. Egyszer sem ellenőriztek!


Jó nyaralást !!!!!! :)

2011. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mostanában eléggé rámásztak a táppénzre.Tudni kéne,h pontosan milyen indokkal vagy táppénzen,mert ha valóban ennyire szigorú rendelkezéseket kaptál,akkor ez azt jelenti,h nem mehetsz.Persze megteheted,de innentől saját felelősséged a baba és a te állapotod,azonkívül előfordulhat ellenőrzés,és annak -anyagilag-csúnya vége lehet.
2011. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kezdet óta táppénzen vagyok itthon, és leszámítva azt, hogy első 3 hónapot végig hánytam és szenvedtem, nagyobb bajunk hál' istennek nem volt.

Az orvosom nem engedett így dolgozni, bár én mentem volna, csak a kb. 150 km-es távolságot naponta vicces lett volna így levezetni, ami a munkahelyem és az otthonom között van.


2. hónapban voltam táppénz ellenőrzésen, azóta sincs semmi. Havonta megyek a papírért és arra rá van írva, hogy reggel 8-12ig lehetek házon kívül.

De a kutya se figyeltet, hogy éppen merre járok vagy mit csinálok.

2011. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!