Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék megnyugodni? 37...

Hogyan tudnék megnyugodni? 37 hetes vagyok és a babám súlya csak 2100 gramm és az uh szerint csak 34-35 hetesnek felel meg. Hetente kell NST-re és uh-ra mennem. Nagyon aggódom állandóan a sírógörcs kerülget, ugye nem lesz baj:- (

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 10:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kicsi a manó,de ne aggódj,ha mindennap néznek NST-n,azonnal lépnek,ha gond lenne.Azért én a helyedben beszélnék az orvosommal és kérnék egy flowmetria vizsgálatot.Ez a lepény működését és a köldökzsinór áramlását nézi.Ha ez rendben van,akkor tényleg nincs miért aggódnod,majd megnő az a csöppség itt kint!
2009. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,azt kérdezni akartam,hogy mindig kisebbnek mérték a babót vagy csak az utolsó uh-on derült ki,hogy kisebb a koránál?
2009. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezt az áramlásvizsgálatot már hetek óta nézi az orvosom és mindíg jó! Köszönöm, hogy válaszoltál a környezetemben nem tudok erről kivel beszélni, mert nem akarok bosszantani senkit.
2009. márc. 29. 10:47
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is vedd figyelembe,h a családodba milyen testalkatú emberkék vannak,másodszor ha a köldökzsióráramlás és a méhlepény állapota jó,akkor igazából nincs okod izgulni. De ne idegeskedj,eggyél,meg kicsit több vitamint vigyél be. a helyedbe lehet elmennék egy olyan 4d-s uh-ra,ahol profi doki csinálja.
2009. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Így van, idekint majd behozza, emiatt ne aggódj.

Nálunk is sajna lepényelégtelenség miatt 2370 grammal és 49 centivel született (3,5 héttel korábban mint kellett volna), de élénk, agilis és jól szopó baba volt. 2hós korára megduplázta a súlyát. Most 6 hós, 74 centi és 7,8 kiló.


Érdemes lenne az áramlásvizsgálatot megcsináltatnod, másnem azért, hogy megnyugodj. Mert ha kiderül hogy a lepény meszesedik, az sem a világvége, hidd el. CSAK NYUGI!!!!

A dokik tudnak segíteni ha szükséges, de feleslegesen ne stresszeld magad, mert ez nem jó a babának.


Minden rendben lesz, bízz az anyatermészetben, és a babádban, hogy tudja neki mi a jó :)

2009. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3 hete van ez, hogy kisebbnek mutatja magát, eddig minden rendben volt. A lepény is II. fokban érett tehát még el kellene, hogy lássa.
2009. márc. 29. 10:49
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk kosárlabdázó méretűek sőt a férjem egyáltalán nem, egy fél fejjel még alacsonyabb is nálam. Nagyon jólesik, hogy írtok és bíztattok nem is tudjátok milyen nagyon jólesik. Éveket vártunk erre a bábára! Köszönöm szépen!
2009. márc. 29. 10:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg ne aggódj,úgy látom a dokid mindent megtesz annak érdekében,hogy biztosn minden rendben legyen.Minden olyan vizsgálatot elvégez,ami kiszűrné,ha gond lenne.A lepény rendben,az áramlás a köldökzsinórban rendben,a pici szívműködése rendben,akkor nincs miért emésztened magad!Ez alatt a hátralévő 3 hét alatt egyél több fehérjét tatalmazó ételeket,szénhidrátdús kajákat,hátha attól többet hízik ez a kis ember!
2009. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán megnyugtat, az én picikém is 37 hétre született, és 34-35 hetesnek felelt meg. Terhességi toxaemia, és enyhe IUGR volt a diagnózis, azaz a lepény nagyon nem volt rendben a végén. Pedig 2 naponta volt flowmetria (teljesen jó eredménnyel!) és naponta 2x nst...

Császármetszés, és 2330 g, illetve 46 cm lett a vége. De ma vagyunk 6 hetesek, és csütörtökön mértek 3650 g-ot.

4 hét alatt hízott 1300 g-ot! Gyönyörűszép, abszolút érett újszülött volt, csak kisebb súllyal. Az egyetlen "gond" az volt, hogy minden ruha kissé nagynak bizonyult :-) de ez csak az első 3-4 héten volt igaz, szépen kikerekedett, és mostmár nagyon jók rá a ruhái :-)

Ne aggódj, erről igazán nem tehetsz. Én is depressziós voltam két hétig, mindenkiben a hibát kerestem (ráadásul engem az utolsó hetekben diétáztattak a toxaemia miatt), de ahogy egyre nő az én pici babám, már nem is foglalkoztat a súlya. Amúgy a kis súllyal született babák tényleg legkésőbb két hónaposs korukra behozzák a súlyukat. Amúgy ez egy nagyon rossz kommunikáció a kismamák között szerintem, hogy azonnal a születési súlyt kérdezi mindenki, és szinte az a normális, ha 4 kg, vagy afölötti a súly. Ne értsetek félre, biztos mindenki büszke a nagy babájára (és jogosan is), de talán ezért érzik magukat "hibásnak" azok, akiké kicsivel születik, holott nem ők tehetnek róla a legtöbb esetben.

2009. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy napon szültem egy anyukával, aki aznapra is volt kiírva, és 2400 grammos 47 cm-es kisfia született. Teljesen egészséges csak picike.

3 hónaposan már megduplázta a súlyát.

Ha minden eredményed rendben van akkor ne aggódj.

2009. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!