Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek! Hogyan tudnék...

Nagyon félek! Hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerőssel szinte egyidős terhesek voltunk. Most tudtam meg, hogy 2 hete, 32 hetesen meghalt a babája, és meg kellett szülnie. Semmi konkrétat nem tudok, csak annyit, hogy nagy baba volt, és állítólag teljesen egészséges.

Ma egész nap a pocakomat piszkáltam, hogy mozog-e még a babám, ha 10 percig nem mozdult azonnal ettem a csokit és ittam a kólát, hátha akkor jelentkezik odabentről.

Férjem azt mondja, ha nem nyugszom meg, akkor bevisz a kórházba, de nem a terhes patológiára hanem az idegosztályra. :(


2011. jún. 29. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
a kola meg a csoki pont jó.. inkább mozogj,attól is mozoghat,de ha nagyon aggódsz,vegyél otthoni szívhang figyelőt. megéri az árát,mert akár egész nap figyelheted,és ha gáz van mehetsz dokihoz
2011. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezen ne idegeskedj, mert nem tesz jót, se neked se a babádnak. Minden terhesség más és más. Én nem hiszem, hogy minden rendben volt a barátnődnél, mert akkor nem ment volna el a baba! Lehet, hogy a babával nem volt semmi gond, de sajnos lehetett lepényelégtelenség is. A te babáddal nincsen semmi gond, ne vonzd be a rosszat! Már csak pár hét, és a kezedben tarthatod.
2011. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb kárt csinálsz, ha kólát iszol és idegeskedsz. Végülis mitől félsz? Attól, hogy a babádnak baja eshet, vagy az esetleges nem várt szüléstől?
2011. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem értem, ha idegeskedsz akkor nem érheti baj a babádat? Megoldasz ezzel valamit?

Szörnyű a barátnőd tragédiája, nagyon sajnálom, nekem egy hasonló szituációm volt nemrég, szintén gyerekkori ismerőssel egyidős terhesek voltunk, neki nem halt meg a baba de annyira beteg volt hogy a szülést se élte volna túl, így volt egy félidőn túli megszakítása, szintén meg kellett szülnie a babát, halva. Ezek tragédiák, de ha megszületik is meghalhat, ha nagyobb lesz elütheti az autó, történhet ezer tragédia vele. Végig fogod idegeskedni az életed?

Egy normális aggódás természetes, de azt javaslom ne pörögd túl. Tegyél meg mindent amit meg tudsz, ami ellen meg nem tudsz tenni azon előre rettegni is kár.

2011. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy megnyitottam a kérdést, most én is frászt kaptam. Csak sajnos az elején nem derült ki, miről van szó...
2011. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom az ismerősödet, de ő ő te pedig te vagy. Ezt nekem nagyon sokan megtanították már az élet útjain, itt sem érvényesül másképp.

Én 33 hetes vagyok. Nekem is volt ismerősöm, akinek holtan született meg a babája, de nem aggódom. Te se tedd. Többet ártasz vele, mint használsz, a csokival és a kólával nem különben.

2011. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igyál egy kis citromfű teát.

Ez nagyon nehéz, főleg ha közel állt hozzád az illető. El nem lehet hessegetni a gondolatod, mindig ott fog motoszkálni. Nem lesz semmi gond ne aggódj, sokszor van hogy nem érzed a picit mozogni.

Az én helyzetem kissé más volt, én ezt a szituációt saját magammal szemben éltem át, mivel sajnos meg kellett szülnöm fél idős kismamaként a fiam, mert beteg volt. Ez után 2 évre sikerült a baba, és ahogy kiderült, végig a 9 hónapot végigidegeskedtem.

Próbáld elhessegetni valahogy a gondolataid, nézz egy jó filmet, vagy játssz egy jó számítógépes játékot, vagy honfoglalózz.

Minden jót!

2011. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy tragédia érte a barátnődet ez biztos és az is, hogy nem tesz jót, ha egy kismama ilyet hall. De próbálj megnyugodni, semmi okod aggódni!
2011. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!