Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetes genetikai UH,...

12. hetes genetikai UH, szörnyű élmény, hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Alig vártam a mai napot, hogy végre láthassam, és megnyugodhassunk! és hát messze nem úgy alakult ahogyan képzeltem : a doki nem találta a babát, már ott tartottunk, hogy nem görcsöltem-e, volt-e vérzés, stb..? - semmi panaszom nem volt, azt mondta nem érti, mert nem látja, majd kb. 2-3 perc után megtalálta, azt mondta, hogy furcsa, mert nagyon lent van ( szinte a szeméremcsont felett volt az UH) , ő ilyet még nem is látott - gondolhatjátok mit éltem át, meg sem bírtam moccanni, mintha mázsás súlyok nehezednének rám! Aztán el kezdte méregetni, és benyögte, hogy nem nagyon mozog ez a baba , na itt már a sírás kerülgetett, majd mindezután leírt egy teljesen jó értékekkel rendelkező, normál babát , azt mondta, nem kell foglalkozni azzal, hogy ilyen mélyen van a baba ( hallottam a szívverésést, és mozgolódni is elkezdett nagy nehezen)... de hogyan higgyem el, ha előtte benyögte, hogy nem látott még ilyet????? Az előző UH-kat más doki csinálta, ott egyből láttam még én is mindent, de most...

Valaki volt hasonló helyzetben? Kérlek írjatok, mert egyszerűen nem tudok megnyugodni! Tudom az a lényeg, hogy jól van, de nagyon rossz élmény volt reggel ez az UH, el vagyok keseredve :(


2010. dec. 15. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyedben elmennék egy másik dokihoz uh-ra hogy megnyugodjak, vagy ha megteheted menj el egy 4D-s UH-ra....
2010. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvos AZONNAL!
2010. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most hasi volt? Mert lehet ezért bénázott.

Menj el egy másik dokihoz is. Vagy tényleg egy 4D-s uh-ra ha megteheted. Mi voltunk ilyenkor is, és már most egy csoda, hogy látod milyen 4d-n a picike. Sőt nekünk már ekkor megmondták hogy kislány lesz (első baba mert a 2nál csak később voltunk).

De ha amúgy jó eredményeket mért, lehet csak nem akarta beismerni hogy "bocsi, elbénáztam..".

Akár az sztk-ba is menj be, és kérj egy uh-t.

Minden jót és jó egészséget Nektek!

14 hónapos kislány és 30 hetes pocaklakó anyukája

2010. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hááát,így rád ijeszteni.

Nekem is mindig ennyire lent volt a baba,soha nem mondta az orvosom,hogy ez baj lenne.A méretei jók a szívverését is hallottad,nyugodj meg.Kérj időpontot 4D-re vagy csak sima uh-ra és biztosan megnyugszol majd.Mi már a 12. héten megnéztük 4D a kisfiamat és hatalmas élmény volt :)

Minden jót Nektek!

35hkm

2010. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De hát 12 hetesen a szeméremcsont mögött a helye a babádnak!!! És biztos azért nem mozgolódott, mert éppen aludt. Nagyon kezdő doki lehet, ha még nem látott alvó, 12 hetes magzatot...

Szerintem nyugodj meg!!!

2010. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, máris jobb picit!

Szakrendelésen voltam, a dokim azt mondta, ezt ott kell csináltatni, ráadásul ő szabin van... és igen, fiatal pasi volt, s mindezt mosolyogva közölte, ha meg tudtam volna szólalni megkérdeztem volna, hogy akkor mégis minek örülünk? Egyébként vagy 15 percig bent voltam, az nyugtat, hogy a vége felé már mocorgott a pici, én is jól láttam :) Remélem tényleg csak bénázott, és nem akarta bevallani, de azért lehetne tapintatosabb, csoda hogy nem lettem rosszul, hogy lehet egy kismamával ilyesmit közölni, ha nem biztos benn?

Még egyszer köszönöm!

2010. dec. 15. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nincs semmi baja a babádnak.

Nekem is mindig lehúzódott, olyan picike még (hiába érezzük azt, hogy ő már nagy baba, még csak pár centi), simán lefér a kismedencébe. Nálam is keresgélte a doki, hogy rendesen lássuk őt, forgatta össze-vissza az uh fejet, de meglett.

Ha megnyugtat, menj el még egy uh-ra. De szerintem nincs gond, csak béna volt a doki és sietni akart, kapkodott.

2010. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, nyugi, nekem is nagyon nagyon mélyen volt-van. Most már 20 hetes vagyok és már minden nap érzem mozogni, de még most is a szeméremcsont körül érzem. Előző babámmal is így voltam, 37. héten született 3800 grammal és 54 centivel. Nyugi, nyugi, nyugi, ha a kicsi szíve dobogott, akkor minden ok. A fenébe menjen az ilyen ultrahangos... hogy ő még nem látott ilyet... nyugi, nyugi, várd boldogan a babádat.
2010. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia na hát én is most hasonlóan jártam, én is az sztk ba mentem mert a 12 hetes uh-t ugye a 12.héten kellene csinálni, a dokim meg síel...(hmmm) na és ugyanez volt egy irtó fiatal hapsit fogtam ki olyan kis szerencsétlen , béna volt lassú is mint a fene...na nem akarom bántani de sokat kell még tanulnia..

Nekem harmadik baba úgyhogy nem tudott annyira megijeszteni ezzel hogy percekig keresgélte a babát, egyszerüen szerintem csak nem tapasztaltak az UH terén...(csak akkor inkább mélyen hallgatna minthogy hülyeségeket beszél).

Nekem is totál a szeméremcsontom mögé kellett fordítania a vizsgálófejet, de megvan a szívhang persze, végül a baba is mozgott és mindent lemért nagy nehezen.

De jövőhéten ha visszajön a dokim tuti elmegyek hozzá is mert bennem van azért egy kis para, de ha első babám lenne tuti itt bőgnék az idegtől :)


Ne aggódj nyugi!!! Megvannak a kis babáink élnek virulnak:)

Szió!!

2010. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok, köszönöm! :)
2010. dec. 15. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!