Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta vagytok Tgyás-on? A...

Mióta vagytok Tgyás-on? A terhesség utolsó hónapja óta vagy miután megszületett a baba.

Figyelt kérdés
Most táppénzen vagyok és nem tudom mikor kell elmenni.Arra gondoltam hogy az utolsó hónapba mikor megyek a táppénzes papírért rákérdezek a háziorvosnál.de ezt hogy kell elintézni?a munkáltatonak kell jeleznem?ugye Tgyás alatt már nem kell járnom a munkahelyemre mint a táppénzes papírral?meg attól félek hogy a Tgyásnak igényléskor hosszu lesz az átfutási ideje mire megjön,mint a táppénznél volt,ott 2,5 hónapot vártam mire megjött.köszönöm a válaszokat
2011. júl. 6. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkáltatónak kell jelezni. A szülés napjától ésszerű igénybevenni. Nem hosszabb az átfutási ideje, mint a táppénzé.
2011. júl. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a szülés napjától vettem igénybe. A bérszámfejtőknél gyorsan átfutott, nekem arra kellett sokat várnom, hogy visszaküldjék a papírokat, de ez már a hr-es lustasága volt.

A munkahelyen egyszerűbb volt így a papírozás, egyszerre el tudtam intézni mindent, csp-s papírok stb.

2011. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem például a munkáltatóm azt mondta, hogy rendesen utalják a TGYAS-t fizetéskor, amit ők kiszámolnak, tehát nem kell várni hónapokat. Ők úgyis megkapják a MÁK-tól. A táppénzem is így volt. A TGYAS-t én úgy kéretem, hogy az utolsó táppénzes papírom május 18-ig szólt és május 19-től kértem a TGYAS-t. Június 10-én szültem.

2011. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem szülés előtt 4 héttel a tgyást. Orvoshoz mentem aki a terhesgondozást végzi, mondtam, hogy mi a helyzet, kiírt, azt a papírt meg bevittem a munkahelyemre. Mindez 1 hete volt. Táppénzre nem mentem, előtte szabin voltam. Kicsit izgulok, hogy megkapom-e augusztusban az első havi tgyást (júli 21re vagyok kiírva). Remélem nem kell szeptemberig várnunk :S
2011. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!