Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnátok 27 hetes terhese...

Bevállalnátok 27 hetes terhesen ezt a romániai utat? Kifejteném bővebben!

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok. A férjemmel szeretnénk elmenni kb. egy hétre Romániába. De van egy kis probléma. Mi Szlovákiában lakunk, az ország délnyugati részén. Ahhoz, hogy eljussunk Erdélybe, keresztül kell utaznunk egész Magyarországot és míg elérünk a kijelölt célig, minimum 6-7 órát vesz igénybe, vagy akár többet is a google térkép szerint.

A kérdésem, ti elmennétek a helyemben egy ilyen útra? Ha igen, ha nem, indoklást is kérnék. ha lehet. Köszönöm.


2011. júl. 8. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

HA egyébként rendben vagy, semmi problémád nincs a terhességgel, akkor én elmennék.

A terhesség nem betegség, és általában a középsö idöszak az, amikor a legkevesebb komplikáció fordul elö. A hosszú út nem azt jelenti, hogy egy menetben kell végigmenni rajta - tervezzetek be több (legalább fél óra-óra) pihenöt, esetleg egy éjszakázást Magyarországon. IGy ugyan lassabban juttok elöre, de nem fáradsz annyira ki. A terhességgel kapcsolatos irataidat mindenképpek vidd magaddal. Arra figyelj, hogy mit eszel (csak rendesen átsült hús, csak palackozott viz, alaposan megmosott zöldségek, stb)


Én csak akkor nem mennék, ha veszélyeztetett terhes lennék, illetve ha ott nagyon messze lenne mindenféle orvosi ellátás.


Arra is gondolj, hogy valószinüleg ez lesz par évig az utolsó lehetöség arra, hogy zavartalanul nyaralj - mert babával/kisgyerekkel már nem annyira egyzerü.

2011. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond, akkor menj nyugodtan. Max.megálltok többször
2011. júl. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én február 17.-én szültem és december 28.-án még Erdélyben voltam. A Budapest Sepsiszentgyörgy távolságot 3X is megtettem pocakosan és soha semmi problémám nem volt. 13 óra az út vonattal. Menj csak nyugodtan, ha te is úgy érzed rendben van.Kedves előző, azért azt kikérem magamnak, hogy extra odafigyelés lenne szükséges a vízre, zöldségre stb. Szerintem az ottani dolgok vegytisztábbak, mint amit pesten a piacon megveszek!
2011. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

08:04-es: Nem értem, ezt miért vetted személyes sértésnek: "Kedves előző, azért azt kikérem magamnak, hogy extra odafigyelés lenne szükséges a vízre, zöldségre stb. Szerintem az ottani dolgok vegytisztábbak, mint amit pesten a piacon megveszek!"


AZ meg, hogy figyeljen oda a vizre, zöldségre, CSAK annyit jelent, hogy egyrészt MINDENHOL figyelnie kell erre egy kismamának, másrészt nyaralás alatt nehezebb ellenörizni, hogy honnan került az asztalra, harmadszor kimondottan ivóviznél azzal, hogy valamennyire más az összetétele, mint a megszokottnak, komoly hasmenés lehet belöle, akkor is, ha a viz önmagában tökéletes minöségü.

2011. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze, elmennek, ha nem lenne a terhesseggel problema.

Megmondom oszinten, hogy en ettol joval tobbet is utaztam es rendszeresen is, a 3-4 oras autozas oda-vissza tobbszor megvolt, de mentunk-jottunk Angliaba is autoval. (kisebb pihenokkel 24 ora az ut.

Repultem is rendszeresen.

En ezt elveztem, a doki is engedte, nem jelentett nekem gondot.

Masodik babat varva 37 hetesen koltoztunk be egy hatalmas hazba, egy hetig folyamatosan pakoltunk es meg csak utana kezdtem a babakelengyet osszerakni. Mire vegeztem mar mehettem szulni, pedig pihenni akartam par napot.

Nah, erre mondom azt, hogy szivesen kihagytam volna, mert nagyon faraszto volt, sietni is kellett, elhalasztani se lehetett. Szoval inkabb autozas egy heten keresztul meg egy honapnyi nyaralas, mitn egy koltozes szules elott 1-2 hettel...

2011. júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyukám anno ugyanilyen túrára vállalkozott, csak éppen Jugoszláviában, és BICIKLIVEL! :) Mikor én már ott figyeltem a hasában. Kutya bajom sincs, jelenthetem.
2011. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos magzat voltam, amikor anyáék kispolskival elmentek Odesszába, a Fekete tengerhez. Jó kis utak voltak pedig 30 éve.. Anya azt mondta,, hogy néha megálltak pihenni, de azt egyébként is megtették volna!
2011. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz zötykölődni, akkor miért ne :)

Szerintem ha minden rendben van, akkor miért ne mennél el?

Nekünk az ország két végén laknak a leendő nagyszülők, biztos hogy meg fogjuk látogatni őket még nagyobb pocakkal is.

Én erről azt olvastam, hogyha hosszabb útra mész terhesen, akkor 1,5 óránként érdemes beiktatni egy-egy megállót, akkor kicsit megtornáztatni magad, szellőzni egyet. Ez még szerintem a férjednek is be fog jönni, könnyebb lesz így vezetnie.

Én mennék mindenféleképpen, sőt ősszel menni is fogunk, messzebbre is! (persze ha minden ok lesz)

2011. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27 hetesen még messze vagy a végétől! Ha minden normális és az orvosodnak sincs ellenvetése (ezt fontos!) akkor menj nyugodtan!
2011. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj!!!Legalább ki kapcsolodsz a szülés előtt te is.Én 24 hetes terhesen voltam túrázni a Magas Tátrában.Amikor elmeséltem a dokimnak kiakadt, de dicsért is mert a legtöbb kismama nem mer már ilyen dolgokra vállalkozni.Az út nekünk is 6-7 óráig tartott mivel volt velünk egy 5 hónapos baba is, így többször megálltunk.Jó pihenést neked!28hkm
2011. júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!